gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Minik Kelebek İle Papaytanın Öyküsü...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

Günlerden bir gün, evrenin bir noktasında, küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış. Doğal içgüdüleri ile hemen beslenmeye başlamış. Ne bulursa yemiş. Bir süre sonra, yeterince büyüdüğünde, kendine güvenli bir yer bulup, bir koza örmeye başlamış. Bu kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda da, rengarenk kanatlı bir kelebek olup çıkmış. Minik kelebek, uçabiliyor olmanın da verdiği mutlulukla uçmaya başlamış. Dağlar tepeler aşmış, ormanın her yerini dolaşmış. Derken bir vadiye gelmiş. Rengarenk çiçeklerin bulunduğu bir vadiye. Etrafına şaşkın şaşkın bakarken, vadinin öbür ucunda bir papatya görmüş. Bir anda afallamış. Ne düşüneceğini, ne yapacağını bilememiş. ıçinden "Ne muhteşem bir çiçek" diye geçirmiş. Ve vakit kaybetmeden yüzlerce renkli, hoş kokulu çiçeğin üzerinden geçip doğruca onun yanında almış soluğu.

"Merhaba" demiş papatyaya, "sizi uzaktan gördüm ve yanınıza gelmek istedim.". Nazlı papatya şöyle bir bakmış konuğuna ve "Merhaba" demiş, "bende yalnızlıktan sıkılmıştım zaten.". Ve konuşmaya başlamışlar. Kelebek ona hayat hikayesini, nerede dünyaya geldiğini, geçtiği ormanı, tepeleri anlatmış.

Papatyada ona kendinden bahsetmiş. Birbirlerinden gerçekten hoşlanmışlar. Kelebek bütün zamanını papatyayla geçirmiş. Gece olunca beraber yıldızları ve ateş böceklerinin danslarını seyretmişler. Gündüz olunca kelebek, kanatlarıyla papatyayı güneşin yakıcı ışınlarından korumuş.

Minik kelebek papatyayı çok sevmiş. O kadar çok sevmiş ki, bir türlü onun yanından ayrılamamış. Papatyanın da onu sevip sevmediğini merak ediyormuş. Ama cesaret edipte bunu papatyaya söyleyememiş bir türlü. Onu kırmaktan, incitmekten, bu yüzden kaybetmekten korkmuş. Papatyada kelebeği çok sevmiş ama o da bir türlü söyleyememiş sevgisini. Duygularının karşılığının olmayacağından, bu yüzden kelebeği kaybedeceğinden korkmuş. Böylece iki sevgili yan yana, ama sevgilerini paylaşmadan sürekli sohbet etmişler.

Böylece saatler saatleri kovalamış. Günler geçip de, kelebek artık zamanı kalmadığını, gücünün tükendiğini anlayınca, papatyaya dönmüş ve "Üzgünüm, ama senden ayrılmam gerekecek" demiş. Papatya buna bir anlam vermemiş. "Neden" demiş. "Yoksa benim yanımda mutsuz musun?". "Hayır" demiş kelebek. "Bilakis, sen benim hayatıma anlam kattın. Fakat biz kelebeklerin ömrü sadece üç gündür. Ve ben de ömrümü tamamladım. Artık kelebeklerin hiç ölmediği bir yere gitmeliyim."

Papatya bu duruma çok üzülmüş. Ama yapacak bir şey yokmuş zaten. Kelebek artık hiç gücünün kalmadığını, daha fazla tutunamayacağını fark ettiğinde, son bir gayretle papatyaya "Seni seviyorum" diyebilmiş ancak.

Papatya donakalmış. Sadece "Bende..." diyebilmiş kelebeğin arkasından. Ardından da gözyaşlarına boğulmuş. ıçinden "Keşke onunda beni sevdiğini bilseydim. Keşke onu sevdiğimi söyleyebilseydim." diye geçirmiş. Papatya, sevdiğinin onu sevdiğini bilmeden geçirdiği günlerin acısına dayanamamış. Bir süre sonra yaprakları önce solmuş, sonra da dökülmeye başlamış.

Her düşen yaprakta papatya, içinden "seviyormuş" diye geçirmiş.

ışte o günden beri, bunu bilen aşıklar, sevgililerine soramadıklarını hep papatyalara sormuş; seviyor mu? Sevmiyor mu diye?

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ay arizam :uhu:
    Cok gzl bir hikayeydi ya, acayip duygulandim :uhu:

Paylasim icin tskler cnm :kiss:

3. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Rica ederim canim hercaim, bencede cok güzel bir hikaye begendigine sevindim....:ar4fd:

Minik Kelebek İle Papaytanın Öyküsü... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. papatya ile kelebeğin hıkayesi

papatya ile kelebeğin hıkayesi

papatyayla kelebeğin hikayesi gül ve papatya hikayesi Günlerden bir gün, evrenin bir noktasında, küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış. Doğal içgüdüleri ile hemen beslenmeye başlamış.Ne bulursa yemiş. Bir süre sonra, yeterince büyüdüğünde,kendine güvenli bir yer bulup, bir koza örmeye başlamış.Bu kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda da,rengarenk kanatlı bir kelebek olup çıkmış.
  2. kelebek.........

kelebek.........

kelebeklerle ilgili güzel sözler kelebek ile ilgili sözler kelebekle güzel kelebeklerle kelebekle İyi kalpli yalnız bir adam birgün bir koza bulur. Kozanın içinde küçük bir tırtıl vardır. Adam çok sever bu tırtılı. Onunla tüm yalnızlığını, tüm sevgisini paylaşır. Gel zaman git zaman tırtıl büyür, güzel bir kelebek olur. Adam kelebeğine hayran, bırakamaz onu bir türlü. Aslında kelebeğin aklında...
  3. Eros ile Psykhe öyküsü

Eros ile Psykhe öyküsü

eros hikayeleri eros hikayesi ve psyche hikayesi erosun aşk tanrısı erosun Bir halk masalı olan Eros ile Psykhe öyküsünü İÖ 2. yüzyılda Lucius Apuleius Latince olarak yazdı. Bir kralın üç güzel kızı varmış. Bu kızların en küçüğü olan Prenses Psykhe öyle güzelmiş ki, herkes onu aşk tanrıçası Venüs sanıyor-muş. Buna çok öfkelenen Venüs, oğlu aşk tanrısı Eros'a haber yollamış. Kanatları...
  4. Silginin Öyküsü ile ilgili kompozisyon

Silginin Öyküsü ile ilgili kompozisyon

silginin öyküsü adlı bir kompozisyon silginin öyküsü ile ilgili kompozisyon silginin öyküsü hakkında kompozisyon ve dahası burada arkadaşlar. Silgi, yazım hatalarını ortadan yok eden daha 6 yaşında bir çocukken hayatımıza giren, okul hayatı bitip yetişkinliğimizde yüreğimizde ki acıları silmek yok etmek için ihtiyaç duyduğumuz silgi... Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda silginin öyküsü adlı bir...
  5. Çerçeveden taşan kelebekler ile duvarınıza renk katın

Çerçeveden taşan kelebekler ile duvarınıza renk katın

Duvar panoları duvar dekorasyonu bu kelebekli duvar dekorunu çok beğendim ama asıl dikkatimi çeken bu dekorun banyoda kullanılması. Banyo dekorasyonunun hem fayansla yapılmasına alışkın olduğum için pembe sıvalı banyoyuda garip karşıladım. Kelebekli duvar dekorunu da çok beğendim. Ben bunu oturma odasında kullanmayı tercih ederdim.

Sayfayı Paylaş