gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Minik köpek:)‏

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

[​IMG] MİNİK KÖPEK[​IMG]

Geçenlerde bir yazıya rastladım... Yazıyı okuduktan sonra hayatta karşımıza çıkan zorluklara karşı keşke bizde bu kadar pratik çözümler üretebilsek diye aklımdan geçti.
    Bugünlerde sınavlar üst üste, herkes puan hesaplaması, yeni bir hayat peşinde herkes kafasında ki A planında peki nedir B planınız?
    Yoksa hayatın akışına mı bıraktınız ömrünüzü.... Neyse biz hikâyemizi yayınlayalım gerisi size kalsın ;)

Adamın biri Afrika'da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış. Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş.

Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini arıyor:

— Şimdi başım dertte, diye düşünmüş minik köpek.

Etrafına bakınmış ve yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yere dönerek kemikleri kemirmeye başlamış. Bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş. Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşmuş:

— Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mı?

Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış.

— Tam zamanında kurtardım, yoksa bu köpeğe yem olacaktım, diye düşünmüş leopar.

Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş.

Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış. Leopar köpeğin yaptıklarına çok sinirlenmiş ve maymuna:
    — Atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım, demiş. Ancak minik köpek neler olduğunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte ve süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş.
    — Şimdi ne yapacağım, diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş. Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş.

Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine konuşmuş:

— Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarım saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!

YAPABİLİYORSAN; HIZLI DÜŞÜN, SAKİN OL, GÜÇLÜ GÖRÜN, DÜŞMANINI KENDİ SİLAHI İLE YEN...

Minik köpek:)‏ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. köpek

köpek

Köpek Zevk ve sefaya düşkün kimseye, insanın emredici nefsine, hal ve hareketi iyi olmayan alime, Havlayan köpek şirret ve aşırı tamahkar insana, Köpek ısırması yahut tırmalayamı düşmandan görülecek zarara yahut hastalanmaya, köpeğin elbisesini yırtması ahmak bir kimsenin yapacağı dedikoduya, Köpek yavrusu sevimli bir çocuğa, ahmak bir kimsenin yitiğine, Ev köpeği zalim bir düşmana, Av...
  2. Köpekler

Köpekler

Köpekler Özellikleri Başı az çok uzun, üst çenede üç, alt çenede dört kesici dişi bulunur Ön ayakları beş, arka ayakları dört parmaklıdır Tırnakları kedi gibi çekilebilme özelliğinden mahrumdur Hayat Gündüz ve gece faaldir Koku alma ve işitme duyuları keskindir Görme mekanizması, sarı ve mavi renkleri daha iyi algılayabilen yapıdadır Zeki olduğundan kolayca terbiye edilebilir Sahibine...
  3. Minik minik bebiş tulumları

Minik minik bebiş tulumları

Bu minik tulumlarla bebişleriniz şeker gibi görüünecek.Hepsi de birbirinden şekerler.Bayıldım ben bunlara bayıldım :) oyyy ne ciciler yaa :)
  4. Minik minik fiyonklar

Minik minik fiyonklar

Şu minicik fiyonklar değilmi ayakkabıları böyle güzel yapan...Ne kadar hoş durmuş bayılıyorum fiyoklara..
  5. Köpek

Köpek

Karşılıksız sevgi alabileceğiniz tek canlı :) İnsanın en iyi dostudur bence.

Sayfayı Paylaş