gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

minik lahmacunlar

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

minik lahmacunlar malzemeler:
    4 yufka
    1 baş soğan, rendelenmiş
    400 gr kıyma
    4 adet domates, küçük küçük doğranmış
    4 adet çarliston biber, doğranmış
    yarım demet maydanoz, ince ince kıyılmış
    1 tatlı kaşığı karabiber
    1 tatlı kaşığı tuz

üzerine:
    1 yumurtanın sarısı

hazırlanması:
    1. rendelenmiş bir baş soğanı, 400 gr kıymayı, 4 adet doğranmış domatesi, 4 adet doğranmış çarliston biberi,yarım demet kıyılmış maydanozu, 1 tatlı kaşığı tuzu ve1 tatlı kaşığı karabiberi çiğ olarak karıştırın.

2. 4 adet yufkayı üstüste koyup sekize bölün. her bir üçgenin geniş kısmına harçtan bolca koyun(pişince harç azalıyor). sigara böreği gibi sarın. böreklerin uç kısmına suyla ıslatılmış fırça sürüp yapıştırın.

3. hepsini yağlanmış tepsiye dizin. üzerlerine yumurta sarısı sürün.

4. böreklerin ortasına bıçak yardımıyla bir çizgi çizin ve karnıyarık şeklinde açın.

5. 200C fırında böreklerin üzerleri kızarana kadar pişirin.

minik lahmacunlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. minik ifadeler

minik ifadeler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Minik minik bebiş tulumları

Minik minik bebiş tulumları

Bu minik tulumlarla bebişleriniz şeker gibi görüünecek.Hepsi de birbirinden şekerler.Bayıldım ben bunlara bayıldım :) oyyy ne ciciler yaa :)
  3. Miniklere gelinlikler

Miniklere gelinlikler

Minik kızlarımıza şipşirin gelinlik modelleri güzel kızlarınız bu gelinliklerin içinde dahada güzel olacaklar :)...
  4. Minik minik fiyonklar

Minik minik fiyonklar

Şu minicik fiyonklar değilmi ayakkabıları böyle güzel yapan...Ne kadar hoş durmuş bayılıyorum fiyoklara..
  5. Minik ikoncan

Minik ikoncan

Chanel çantalı ve siyah kürklü hanımefendi minik ikoncan huzurlarınızda.Ama ben seni yerim demektan başka bi yorum yapamıycam :)

Sayfayı Paylaş