gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

misafire kahvaltı masası nasıl hazırlanır neler yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

2 gün sonra kahvaltıya arkadaşlarım gelecek ve bu benim ilk kahvaltı davetim.Neler yapsam acaba? Nasıl hazırlasam kahvaltı masasını? Tecrübelilerden yardım istiyorum...

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Peynir ,zeytin. bal. reçel çeşitleri, tereyağ, sürmelik çikolata(bana göre kesinlikle nutella:D:D), domates, salatalık tabi mevsimiyse, bol yeşillik, yumurta (omlet, haşlama, yağda,rafadan) dışında pek çok alternatif var aslında. Menemen
    Gözleme artık içine ne koyarsanız keyfinize kalmış
    patatesli peynirli sosisli ıspanaklı envayi çeşit börek
    ev yapımı poğaça, açma,kurabiye
    ev yapımı ekmeğin üstüne süremlik soslar
    sigara böreği
    kekikli pulbiberli zeytinyağlı lor peyniri
    kek çeşitleri
    ekmeğin üstüne biraz yağ sürüp, peynirli maydanolu 1 yumurtalı karışımdan sürüp fırına verirken pulbiber serpeceğiniz macar ekmeği
    mevsimine göre karışık kızartma, kışsa patates kızartması
    milföy böreği

Liste uzar gider, aklımıza geldikçe yazalım :tik:

3. lalapo

lalapo Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    çok güzel kahvaltı hazırlarım pazar sabahları sucuklu yumurta, peynir en az iki çeşit ezine ve köy peyniri ,biber ve patates kızartması yeşil ve siyah zeytin bol zeytin yağlı, kabukları soyulmuş bol zeytin yağlı domates ,tahin pekmez helva, reçel, çemen tereyağı, bal kaymak,kızarmış ekmek portakal suyu sıkarım bazen elmayla karışık ooof doyum olmuyor valla yemesine....

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bal kaymak ve sucuklu yumurtayı unutmuşum lalapo :D:D

Bir de yumurtalı ekmek kızartması güzel olur bak aklıma geldi :D:D

5. lalapo

lalapo Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    ıspanaklı gül böreğini unutmayalım ooof sıcacık içindeki peynirler erimiş aman yarabbi birde bizde bükme yaparlar mercimekli olur sabah kahvaltısında tavsiye ederim

TİTAN bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ay o nasıl oluyor, aman yarabbi midem gurulduyor :S

7. pinar okul

pinar okul Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kahvaltı, en sevdiğim öğündür.:) Kahvaltı sofrasında uzun uzun muhabbetlere bayılırım.:D Yalnız başıma kahvaltı yapmayı sevmediğim için müsait olduğum günlerde arkadaşlarımı kahvaltıya davet ederim ve hem şık hem de doyurucu bir kahvaltı sofrası hazırlamaya özen gösteririm.

Öncelikle sabahın erken saatlerinde fırına giderim; mis gibi poğaçalar, simitler alırım. Patates kızartması, sosis tarzı kilo yapıcı ağır gıdaları sofraya koymamaya özen gösteririm. Bal, tereyağı, birkaç çeşit reçel, yeşil ve siyah zeytin kahvaltı soframın olmazsa olmazlarıdır. Krep ve omlet yapmayı ihmal etmem. Ayrıca yeşil sivri biber ve salatalık domates üçlüsüne de soframda yer veririm. Çay içmekten hoşlanmayan arkadaşlarım için özel olarak portakal suyu sıkmayı da unutmam:)

8. Beril002

Beril002 Forum Okuru

Sabah huysuz uyananlardanım ben:eek:Gözümün önünü göremiyorum ki kahvaltı hazırlayayım.:rolleyes: Ama çokta severim şık bir kahvaltı sofrasında karnımı doyurmayı. Özellikle açık havada kahvaltı yapmaya bayılırım. Belki de yalnız yaşadığım için kahvaltı kültürüm yok ama zaman zaman arkadaşlarımı kahvaltı yapmaya davet ediyorum elbette.:)

İki çeşit yumurta önemli; hem rafadan hem tavadan.:p Ayrıca tereyağına kimse hayır diyemez.;) Margarin tarzı bitkisel yağları lütfen uzak tutalım soframızdan. Roka, biber, salatalık ve elbette ki kuru nane ve maydanoz; ortaya yeşilliklerle dolu bir tabak güzel olur. Minik tabaklara biraz biber salçası da fena olmaz. Çilek, ayva, kayısı reçellerinden tatlı bir kombinle sofraya hareketlilik getirilebilir. Krep yapmaya vaktim olmaz ama ekmek kızartabilirim.:cool:

misafire kahvaltı masası nasıl hazırlanır neler yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yemek masası nasıl hazırlanır?resimli anlatım

yemek masası nasıl hazırlanır?resimli anlatım

masa düzeni resimli sofra düzeni resimli yemek masası nasıl hazırlanır masa anlatım yemek masası son günlerde popiler olan yemekteyiz programında sürekli olay olan konu yemek masası düzeni:D:D evett hanginiz çatalın bıçağın kaşığın yada tatlı çatalı tatlı bıçağı vs vs ne nereye konur bilen varmı? :D:D valla ben neresi denk gelse oraya koyarım diyenlerdenseniz sakın haa sonra puan kırarım :D:D...
  2. afiş nedir, nasıl hazırlanır

afiş nedir, nasıl hazırlanır

afiş nedir, nasıl hazırlanır? arkadaşlar bu konuda bana bilgi ve yardımcı olursanız çok minnet kalırım.
  3. 2015 yılbaşı  masası nasıl hazırlanır?

2015 yılbaşı masası nasıl hazırlanır?

yenil yıl sofrası,yenil yıl sofra düzeni,yıl başı gecesi sofra düzenleme,yılbaşı gecesi için sofra düzeni nasıl olmalı,yıl başı gecesi masa düzenleme hakkında bilgiler Yılbaşını evde ailenizyada dostlarınızla keyifli bir masada geçirmek isteyenler masa düzeni hakkında bir fikriniz yoksa yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.Yeni bir yıla girerken sofranız size ve misafirlerinize...
  4. Badem sütü nasıl yapılır?

Badem sütü nasıl yapılır?

Badem gibi besin değeri çok yüksek bir besinden yapıldığı için oldukça faydalı. İnek sütü ile kıyaslandığında da belirgin avantajlara sahip. İnek sütü gibi içeriğinde doymuş yağ ve kolesterol yok. Sodyum oranı ise daha düşük. Tekli doymamış yağlardan, e vitamninden ve magnezyumdan çok zengin olması sebebiyle kolesterol düşürücü ve kalp hastalıkları riskini azaltıcı özellikler taşır. Bir...
  5. Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Ayva çekirdeği ile hazırlanan yüz maskeleri özellikle yağlı ciltler de yağı dengelemek, cilde yumuşaklık vermek ve cilt görünümünü pürüzsüzleştirmek için tercih edilebilir. Ayvanın yumuşatıcı ve iltihabı önleyici etkisi sivilce nedeniyle tahriş olan cildi sakinleştirmeye ve sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Kuru bir cildiniz varsa ve buna bağlı olarak kırışıklıklarla...

Sayfayı Paylaş