gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Mısır Kabuğundan Bebekler

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

mısır kabuğundan bebek yapımı İnsanoğlunun yaptıkları sınır tanımıyor.Kimin aklına gelirdiki mısır kabuğundan bebek yapmak ama gelmiş:)Ben küçükken bebeklerime mısır püskülünden saç yapardım,nerden bilirdim ki kabuğundan bebek yapıldığını:D

Amasya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından organize edilen hediyelik eşya kurslarında, mısır kabuklardan süs bebeği yapılmaktadır. Kenti ziyarete gelenler, pazarlardan ve satıcılardan temin edilerek kurutulan mısır kabuklarından yapılan bebeklere ilgi gösteriyor.Bu Halk eğitim merkezindeki kursiyer bayanlar günde 10 bebek yapıp 5 tl dende satılıyor üstelik.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

2. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
  3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Şile bezi gibi duruyor... mısır kabuğu demesen inanmazdım yaa... çok güzeller canım benm yaa

4. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  5. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
  6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Gerçekten çok ilginç ve hüner isteyen bir iş.Ortaya harika tasarımlar çıkmış.Yapanın ellerine sağlık.İnsanoğlunun elinden uçanla kaçan kurtuluyor hakkaten:)

Mısır Kabuğundan Bebekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mısır

Mısır

Mısır (Zea mays L.) bir kültür bitkisidir.Bütün dünyada yetiştirilir. Dişi çiçeklerden alınan püsküller, ince bir tabaka halinde, gölgelik bir yerde kurutulur. Dış Görünüş: Açık esmer veya kırmızı esmerimsi renkli, hafif ve özel kokulu, tadsız, 1 mm kadar genişlikte, uzun liflerden ibarettir. Bileşim: Karbonhidratlar, potasyum, sodyum ve kalsiyum tuzları taşır. Etki ve Kullanılış: İdrar...
  2. mısır kabuğundan neler yapılmış!!!

mısır kabuğundan neler yapılmış!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Saç diplerin kabuk kabuk:(

Saç diplerin kabuk kabuk:(

saç kabuklanması saç diplerinde kabuklanma diplerindeki yaralar diplerinde yara saçta kabuklanma Çok rahatsızım kızlar..özellikle enseme doğru olan yerde bir kabuklanma söz konusu ve kaşınıyorda o kabuklar elime geliyor..şampuanımı değiştirdim ondan olabilir mi?ama bu kadar etkilenmez sanırım..çünkü daha öncelerde değiştirdim ama böyle olmadı..yaklaşık 4 sene her 4-5 ayda bir röfle...
  4. kabuklara dıkkat

kabuklara dıkkat

Gıdaların kabuğundaki kimyasallara dikkat Kimyasal ilaçların baklagillerin ve meyvelerin kabuk kısmında yoğun bulunabildiği, bu nedenle kuru baklagillerin bekletme sularının mutlaka dökülmesi, meyvelerin ise kabuklarının soyularak yenmesi önerildi. - Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Beyhan, gıdaların vitamin değerlerinin azalmaması ve kalitelerinin korunabilmesi...

Sayfayı Paylaş