Mısır Püskülünün Faydaları, yararları

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Mısır Püskülünün Faydaları, yararları
mısır püskülünün faydaları mısır püskülü faydaları püskülü mısırpüskülününfaydaları ve kiraz sapının
mısır püskülünün yararları, faydası, faydaları, mısır püskülü kiraz sapı, mısır püskülü yazıflatır mı

Baharla birlikte artık tarlalarda yeşeren mısırları görmemiz içten bile değil. Bu mısırın hani süt mısır dediğimiz olanlarının lezzesi nasıl ha :D:D Ben çok seviyorum. Neyse konumuz o deği arkadaşlarım. Mısır püskülünün insan anatomisi üzerindeki etkilerini konuşmak araştırmak ve sizlere yazmak istiyorum.
14d906eaaf3c5d.jpg

MISIR PÜSKÜLÜNÜN FAYDALARINI YAZMAMIZ GEREKİRSE,

Mısır Püskülü Faydaları

Mısır püskülünün faydaları arasında en çok bilinen özelliği İdrar söktürücü etkisidir.

Vücutta tutulan fazla sıvının sağlıklı bir biçimde atılmasına yardımcı olur.

Romatizma ve gut

Böbrek iltihabı

Kalp ödemi

Mesane nezlesi

Böbrek sancıları

Taş yapıcı idrar yolları rahatsızlıklarında mısır püskülünden yararlanılabilir.

Mısır püskülü çayı: Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülü bir su bardağı kaynar suda 5 dakika demlenerek hazırlanır. Günde 3 kez yemeklerden 1 saat önce içilir.

Mısır Püskülünün Faydaları

İdrar yollarını temizler.
Sakinleştiricidir.
Ödemleri giderir.
Bedeni güçlendirici toniktir.
Romatizma tedavisinde yardımcı olur.
İdrar söktürücüdür.
Sinirleri yatıştırır.
Mesane taşlarını düşürür.
Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir.
İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür.turkeyarena.com
Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır.
Üretrit (idrar yolları enfeksiyonu), sistit (mesane enfeksiyonu) ve prostatit (prostat bezi enfeksiyonu) tedavilerinde etkilidir, özellikle ayrıkotu ve civanperçemi ile birlikte kullanılırsa daha etkili olur.
Çocuklarda böbrek sorunlarının atlatılmasına yardımcı olur.Bu etkilen sağlamak üzere, mısır koçanındaki dişi çiçeklerin döllenme olayı gerçekleşmedenönce ortaya çıkan püskülleri alınır. Bunlar kurutulduğunda bazı etkilerini yitirdiğinden kurutulmadan kullanılması daha doğru olur. 1 bardak kaynar suyun içine 2 tatlı kaşığı kuru ya da taze mısır püskülü konur. 10-15 dakika demlendirilerek elde edilen infüzyondan günde iki-üç kez birer bardak içilir.

Başka bir Kullanım alanıda şunlardır arkadaşlarım.

Mıır püskülü kiraz sapı ile birlikte ( kurutulmuş ) bir tutam alınarak demlenir ve çay gibi içilir yanlız aklınızda bulunsun şeker atmıyorsunuz. Bununda zayıflamada yardımcı olduğu söylenmekte.

Sağlık dolu günler dileriz.

vayy bee ne çok yararı varmışş :D:D ben küçükken hep mısırları kızz zannediyodumm saçları varya hanii :haha: teşekkürler bu faydalı bilgiler için sadminim

harika teşekkür ederim :D

Geri