gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Mısır Unlu Patlıcan Tava

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

patlıcan tava mısır unlu patlıcan mısır unlu tava
    Mısır unuyla hazırlanmış ve hafif yağda kızartılmış patlıcan tava tarifi, Beş çayınız ya da akşam yemeğiniz için yapabileceğiniz bu lezzetli yemeği mutlaka denemelisiniz. Doğu Karadeniz mutfağından, mutfağınıza esintiler gelecek.

Malzemeler,
    4 adet patlıcan
    Yarım su bardağı mısır unu
    2 çorba kaşığı zeytinyağı
    Tuz
    Haşlamak için su

Hazırlanışı,

1. Patlıcanları soymadan, jülyen şeklinde yani uzun uzun doğrayın.
    2. Derin bir tencerede az miktar patlıcanları haşlayın.
    3. Haşlanmış patlıcanları tuzlayın ve mısır ununa batırın.
    4. Patlıcanları teflon tavaya dizip az yağda, kısık ateşte pişirin.

Not,
    İsterseniz, mısır unlu patlıcan tavanın üzerine sarımsaklı yoğurt sosu da ekleyebilirsiniz.

Afiyet Olsun

Mısır Unlu Patlıcan Tava konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tava

Tava

Çocuğu yaşamayan ve bu yüzden sürekli ağlayan kadına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kab, Çanak, Çömlek, Tabak, Tencere.)Sorunlara çare bulan iyi niyetli, yardımcı insandır. Rüyada tava görmek, efendisinin elinde bulunan mali bol bol harcamamasini isteyen sadik hizmetçiye delalet eder. Tavada bir sey pisirdigini gören evinde güzel ve rahat yasar. Tavadan yemek yedigini gören, evdeki...
  2. Mısır unlu Poğaça

Mısır unlu Poğaça

mısır unlu poğaça mısır unlu poğaça tarifi unu ile yapılan hamur işleri unundan unu MISIR UNLU KOLAY POĞAÇA (12 ADET) Malzemeler 3/4 su bardağı mısır unu 3/4 su bardağı un Yarım su bardağı süt 1 fincan sıvıyağ Yarım paket kabartma tozu 100 gr beyazpeynir 2-3 yemek kaşığı doğranmış dereotu 1 yumurta sarısı Tuz Üzerine çörekotu Hazırlanışı İÇ MALZEME: Peynir rendelenir ve bir kâseye...
  3. Mısır unlu kabak dilimleri(12 ay üstü )

Mısır unlu kabak dilimleri(12 ay üstü )

mısır unlu kabak unlu kabak mısır kabaklı kek kabaklı unu Bebeklerimize özel bir tarif Melişlerim buyrun:) MALZEMELER 2 Adet kabak 2 yemek kaşığı mısır unu 1 yemek kaşoğı kıru nane 1 tatlı kaşğı tuz 1 yemek kaşığı sıvı yağ HAZIRLANIŞI Kabakların kabuklarnı soyup halka halka doğrayın .Düz ve geniş bir kapta mısır unu,tuz ve naneyi karıştırın.Kabakları unu karışımda harmanlayın.Tavaya...
  4. Ebru Şallı dan Şeftali Ve Mısır Unlu Peeling

Ebru Şallı dan Şeftali Ve Mısır Unlu Peeling

mısır unlu peeling mısır unu peeling unu ile unuyla hamilelikte şeftali yemek Ebru Şallı'nın tavsiye etmiş olduğu şeftali ve mısır unlu peeling formülünü ve malzemelerini sizler için veriyorum.Doğal yollardan cilt bakımını yapmak isteyen tüm hanımlar için işte formül ve malzemeler Cilt bakımına cildinizi temizleyerek başlayın. Yüz temizleme jeli ile yıkadıktan sonra mısır unlu peeling i...
  5. Tavada Mısır Unlu İstavrit

Tavada Mısır Unlu İstavrit

tavada mısır unlu istavrit mısır unlu istavrit tarifi evlenmeden önce pek balık sevmezdim ama evlendikten sonrada balık merakı geldi galiba bana.bu aralar sık sık balık yapıyorum yanınada en güzel giden en yakışan salata tabikide yeşillikli salatalar. geçen günde mısır unlu istavrit yaptım tavada yanınada mis gibi bol nar ekşili roka salatası.valla rokada da bol mineral ve vitamin olduğundan...

Sayfayı Paylaş