Miyom (myom) kısırlık nedenimi? olan kadın ne yapmalı?

M

Misafir

Forum Okuru
Miyom (myom) kısırlık nedenimi? olan kadın ne yapmalı?
6 cm miyom miyom kısırlık resmi miyomu olanlar miyomla doğum yapanlar
Myomlar, rahimden kaynaklanan ve iyi huylu olan tümörlerdir, yani kanserle alakaları yoktur. Üreme çağındaki kadınların yaklaşık % 20-25’inde bulunurlar. Farkedilmeyecek kadar küçük olanlar yanında çok büyük olanlar da vardır. Senelerce büyümeden var olanların yanında çok hızlı büyüyen myomlar da mevcuttur. Myomların gebeliği engelleyip engellemediğine karar vermek bazen zor olmaktadır. Pek çok doktorun büyük bir myom mevcudiyetinde gebe kalıp doğum yapan hastası olmuştur. Benzer olarak senelerce çocuğu olmayıp da miyom ameliyatından sonra gebe kalan hastalar mevcuttur. Myomlar rahimdeki yerleşme yerlerine, sayılarına, büyüklüklerine göre çok farklı belirtiler verirler, bazen de farkedilmezler ve teadüfen muayene sırasında varlıkları saptanır. Bu nedenlerden dolayı her kadının kendi durumuna göre bir plan yapmak daha uygun olacaktır. Bir miyomun kısırlık nedeni olup olmadığına karar vermek için dikkatli bir jinekolojik muayene gerekir. Genellikle 5-6 cm boyutlarında olup ta sık kontrollarda büyüme gösteren myomlar operasyonla alınmalıdır. Myom olupta gebe kalan kadın sayısı az değildir.

bende 2 tane mıyom vardı ve doktor bana ameliyat önerıyordu ama ben baska bır care buldum bır krem kullandım.almanyadan aldım orada oturdugum ıcın.. Bitkısel bır urun.Adı : Veılchen krem (menekşe çiçeği )vıtaminler içerir.. günde 2 kere ıyıcene sürdüm mıyom oldugu yerlere masaj yaptım ve 2 ay sonra bı seyım kalmadı cok sükür daha fazla bılgı ıcın adresim : chichik.3011@hotmail.de

Geri