gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Miyom (myom) kısırlık nedenimi? olan kadın ne yapmalı?

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

6 cm miyom miyom kısırlık resmi miyomu olanlar miyomla doğum yapanlar Myomlar, rahimden kaynaklanan ve iyi huylu olan tümörlerdir, yani kanserle alakaları yoktur. Üreme çağındaki kadınların yaklaşık % 20-25’inde bulunurlar. Farkedilmeyecek kadar küçük olanlar yanında çok büyük olanlar da vardır. Senelerce büyümeden var olanların yanında çok hızlı büyüyen myomlar da mevcuttur. Myomların gebeliği engelleyip engellemediğine karar vermek bazen zor olmaktadır. Pek çok doktorun büyük bir myom mevcudiyetinde gebe kalıp doğum yapan hastası olmuştur. Benzer olarak senelerce çocuğu olmayıp da miyom ameliyatından sonra gebe kalan hastalar mevcuttur. Myomlar rahimdeki yerleşme yerlerine, sayılarına, büyüklüklerine göre çok farklı belirtiler verirler, bazen de farkedilmezler ve teadüfen muayene sırasında varlıkları saptanır. Bu nedenlerden dolayı her kadının kendi durumuna göre bir plan yapmak daha uygun olacaktır. Bir miyomun kısırlık nedeni olup olmadığına karar vermek için dikkatli bir jinekolojik muayene gerekir. Genellikle 5-6 cm boyutlarında olup ta sık kontrollarda büyüme gösteren myomlar operasyonla alınmalıdır. Myom olupta gebe kalan kadın sayısı az değildir.

2. ısık

ısık Forum Okuru

bende 2 tane mıyom vardı ve doktor bana ameliyat önerıyordu ama ben baska bır care buldum bır krem kullandım.almanyadan aldım orada oturdugum ıcın.. Bitkısel bır urun.Adı : Veılchen krem (menekşe çiçeği )vıtaminler içerir.. günde 2 kere ıyıcene sürdüm mıyom oldugu yerlere masaj yaptım ve 2 ay sonra bı seyım kalmadı cok sükür daha fazla bılgı ıcın adresim : [email protected]

Miyom (myom) kısırlık nedenimi? olan kadın ne yapmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tehlikede Olan Kadın Ne Yapmalı?

Tehlikede Olan Kadın Ne Yapmalı?

şiddet gören kadın nereye başvurmalı Kendini tehlikede hisseden kişi ne yapmalı, ölüm ve şiddet korkusu yaşayanlar nereye başvurmalı ve kimlere sığınmalı, canınız tehlikedeyse ve tehdit ediliyorsanız bir kadın olarak ne yapmalı, hangi haklarınızı nasıl kullanmalısınız, bunu biliyor musunuz ? Şiddet ve tehdit gören kadının yapması gerekenler ve başvurması gereken merciler ! Tehlikedeyseniz!...
  2. Kısırlık Sorunu Olan Çiftler Ne Yapmalı?

Kısırlık Sorunu Olan Çiftler Ne Yapmalı?

çocuk sahibi olamayan çiftler ne yapmalı,kısır olan çiftler ne yapmalı,kadın ve erkek kısırlığı,çocuk sahibi olamama,kısırlıkta çiftlerin değerlendirilmesi hakkında bilgiler Tüp bebek tedavi yöntemleri baş döndürücü hızla gelişiyor. IMSI, Embriyoscope bunlardan bazıları… Tabii önemli olan bu tekniklerin hangi çiftlere, ne zaman, nasıl uygulanacağıdır. Aileler, tedavide güvenilir kurum,...
  3. Kısırlık nedenleri nelerdir?

Kısırlık nedenleri nelerdir?

çocuk sahibi olamama nedenleri,çocuğum neden olmuyor,kısırlık sebepleri,kadına bağlı kısırlık,erkeğe bağlı kısırlık,çocuk sahibi olamama hakkında bilgiler Kadına bağlı sorunlar Kadında en sık görülen kısırlık sebebi yumurtlamada meydana gelen bozukluklardır. Yumurtlama problemi; yumurtanın hiç olmaması ya da düzensiz ve az olması olarak açıklanır. Tüplerin hasarlı ve tıkanık olması...
  4. Kısırlık sorunu olan çiftler ne yapmalı?

Kısırlık sorunu olan çiftler ne yapmalı?

Kısırlık, çiftlerin istedikleri sayıda çocuğa sahip olamamalarını "problem" olarak tanımladıkları ve içinde bulundukları durumu çeşitli şekillerde yorumladıkları ve düzeltmeye çalıştıkları dinamik bir süreçtir. Matthews ve Matthews (1986)'ın bu deneyimi yaşayan kişilerin verdikleri sosyal ve duygusal tepkileri anlatan makalesi bu yazıda özetlenmiştir. . Çocuk sahibi olmak isteyen...
  5. Miyom tedavisi oluyorum ama tekrarlıyor nedeni nedir?

Miyom tedavisi oluyorum ama tekrarlıyor nedeni nedir?

Miyom, rahim duvarında oluşan iyi huylu yani kansere yol açmayan bir tümördür. Fibroid de denilen miyomlar, çizgisiz kas hücrelerinde oluşurlar. Bunlara leiomyoma, yani çizgisiz kas tümörü de denilmektedir. Miyomlar büyüklük ve sayı bakımından çeşitlilik göstermektedir. Genelde yavaş yavaş büyürler ve bir belirtileri yoktur. Eğer bir miyomun bir belirtisi yoksa o zaman o miyomu tedavi etmeye...

Sayfayı Paylaş