Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!
miyop göz
miyoplar daha zeki

Sevgili melekler, yapılan bilimsel araştırmalar miyop olan çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki olduklarını ortaya çıkardı. Uzağı görememe kusuru olan miyoplu çocukların zekası ortalama bir zekaya oranla 7 kat daha fazlaymış. Okul başarısı daha yüksek olduğu otaya çıkan miyopların, aynı zamanda pratik düşünme yeteneklerinin olağanüstü olduğu gözlemlenmiştir. Bunu test etmiş ve onaylamış biri olarak :D:D dermişim.. Neyse ben konuya geçeyim :D:D

miyop_cocuk-15a.jpg

7-16 yaş arasında başlayan ve adına “okul miyopisi” denen görme bozukluğunun zeka katsayısını arttırdığı görülmüştür.

Bu gözlemler sonucunda iki farklı sonuca ulaşılmıştır:

Ya zeka ve miyopi geni aynı kromzomda yer almakta,ya da zeki olanlar daha çok okuyor ve gözde miyopi görme bozukluğu oluşuyor.

Böyle bir durumda göz muayenesinin geciktirilmeden yapılması gerektiğine değinen uzmanlar.1 /1.5 aylıkken çocuk doktoru tarafından red reflex test(kırmızı refleks testi) uygunlanması gerektiğini,ayrıca göz bozukluğu olan çocukların gözlük takmayı ihmal etmemesini söylüyor.

Miyopi yaş ilerledikçe azalmaz fakat numarasını koruyabilir.Bunun içinde yılda bir kez muayene olmak ve gözlük kullanmayı bırakmamamız gerek.

Ben de 13 yaşımdan beri miyopum,şu an 14 yaşındayım ve solağım.Hayatımda hiç teşekkür almadım.Hep taktir ...Miyopluğun zekilikle alakalı olabileceğini düşünüyorum bende.Solak olmak da zeka yönünden avantajlı tabii :).

Geri