gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

miyop göz miyoplar daha zeki

Sevgili melekler, yapılan bilimsel araştırmalar miyop olan çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki olduklarını ortaya çıkardı. Uzağı görememe kusuru olan miyoplu çocukların zekası ortalama bir zekaya oranla 7 kat daha fazlaymış. Okul başarısı daha yüksek olduğu otaya çıkan miyopların, aynı zamanda pratik düşünme yeteneklerinin olağanüstü olduğu gözlemlenmiştir. Bunu test etmiş ve onaylamış biri olarak :D:D dermişim.. Neyse ben konuya geçeyim :D:D

7-16 yaş arasında başlayan ve adına “okul miyopisi” denen görme bozukluğunun zeka katsayısını arttırdığı görülmüştür.

Bu gözlemler sonucunda iki farklı sonuca ulaşılmıştır:

Ya zeka ve miyopi geni aynı kromzomda yer almakta,ya da zeki olanlar daha çok okuyor ve gözde miyopi görme bozukluğu oluşuyor.

Böyle bir durumda göz muayenesinin geciktirilmeden yapılması gerektiğine değinen uzmanlar.1 /1.5 aylıkken çocuk doktoru tarafından red reflex test(kırmızı refleks testi) uygunlanması gerektiğini,ayrıca göz bozukluğu olan çocukların gözlük takmayı ihmal etmemesini söylüyor.

Miyopi yaş ilerledikçe azalmaz fakat numarasını koruyabilir.Bunun içinde yılda bir kez muayene olmak ve gözlük kullanmayı bırakmamamız gerek.

2. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    bende tipik bir miyobum 4.sınıftan beri:D:D

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Sende de bende de fışkırıyor desene hahaha

4. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    bu gözlüğün bigün işe yarıcanı düşünememiştimhahaha

TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    :puha::puha:

*EYLÜLMEHMETUTKU* bunu beğendi.
  6. Efe İnanç

Efe İnanç Forum Okuru

Ben de 13 yaşımdan beri miyopum,şu an 14 yaşındayım ve solağım.Hayatımda hiç teşekkür almadım.Hep taktir ...Miyopluğun zekilikle alakalı olabileceğini düşünüyorum bende.Solak olmak da zeka yönünden avantajlı tabii :).

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor

Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor

Amerika'da 14 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırma, anne sütüyle beslenen çocukların mamayla beslenenlerden daha zeki olduğunu ortaya çıkardı. İngiliz Guardian gazetesinin bugünkü sayısında yer verdiği yeni bir araştırmaya göre, anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki! "Amerika'da yapılan bu en son ve kapsamlı araştırma çerçevesinde 14 bin çocuk altı buçuk yıl boyunca takip...
  2. Solaklar Daha Zeki Oluyor

Solaklar Daha Zeki Oluyor

solaklık ve zeka solakların zekası solaklar daha mı zeki atatürk solak mıydı atatürk solak mı Solakların sol kulakları daha iyi işitiyor, daha iyi işiten sol kulak da matematiksel başarıyı olumlu etkiliyor. Sol ellerini kullananların sol kulaklarının daha iyi işittiği, daha iyi işiten sol kulağın da matematiksel başarıyı olumlu etkilediği bildirildi. Atatürk Üniversitesi Tıp...
  3. Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

zeki çocuğun özellikleri zeki çocuklar miyop göz Sevgili melekler, yapılan pek çok araştırma miyop çocukların derslerinde daha başarılı olduklarını ortaya koymuş. Ben de bir miyop olarak derhal bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim :D:D Ben demiyorum, uzmanlar diyor :D:D Buyrun yazımıza.. Yapılan pek çok çalışma, çocuk miyopların zeka katsayılarının normal popülasyona göre 7-8 kat daha...
  4. Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

erken yaşta anne olmak ideal anne baba yaşı Merhaba kızlar günümüzde birçok kadın geç yaşta anne olmayı seçiyor gibi görünsede bence tam tersi çevremde birçok kişi çok erken yaşta anne olmaya çalışıyor izmir’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılan incelemede, geç yaşta anne baba olanların çocuklarının zeka seviyesinin daha yüksek...
  5. Zengin aile çocukları daha mı zeki?

Zengin aile çocukları daha mı zeki?

Amerika'da yapılan bir araştırma ilginç bir gerçeği ortaya koydu. Varlıklı ailelerinin çocuklarının beyin yüzeylerinin daha geniş olduğu ifade edildi. Yani ekonomik durumu iyi olmayan çocukların beyin yüzey alanı daha küçükmüş. Amerika Birleşik Devleri (ABD)'de 1099 çocuk ve ailesi üzerinde yapılan araştırmaya göre fakir çocukları diğer çocuklara göre daha az beyin yüzey alanına sahip....

Sayfayı Paylaş