gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Molly Balıkların Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır ?

Konu, 'Akvaryum' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Molly Balıkların Cinsiyeti hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, molly balık beslemeye başlayanlar ya da almayı düşünenler için son derece faydalı olduğuna inandığımız bir konuyla karşınızdayız. Aldığınız ya da almayı düşündüğünüz molly balığın cinsiyetini kendi kendinize anlayabilmeniz ya da doğan yavruların hangi cins olduğunu öğrenebilmeniz için işte molly balık cinsiyet ayırımı ile ilgili bilgiler...

Molly balıklarında cinsiyet ayrımı yapmak kolaydır. Dişi balık erkek balığa oranla daha yapılı ve büyük olur. Dişi balıkta gonopodları yoktur. Diğer bir deyimle dişilerin alt yüzgeçleri üçgen, erkeklerinki ise sivridir. Erkekler ise dişilere oranla daha ince ve küçüktür, gonopodları bulunur.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bugun 4 molly daha aldim cok tatlilar yaa :) 2 tanesi disi ama digerlerini anlayamadim. Korkuyolar hep otlarin arasindalar.

3. büşra deniz

büşra deniz Forum Okuru

£€¥₩#$ evet gercekten de cok guzel bilgiler £€¥₩#$

4. Yeni basladim

Yeni basladim Forum Okuru

Kardesim 3 tane moly aldim 2 disi 1 erkek aldim ama akvaryumcunun erkek dedigi balik digerlerinden daha iri tek renk olmasina bagladi cinsiyetini dogrumudur ?

5. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    moli.jpg

Cinsiyet ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde ince uzun çıkıntıları (gonopodları) bulunan molly erkektir. Dişilerin karın bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur.

Dişi moli balığında dışkılama noktasının biraz gerisinde kenarları oval ufak yüzgeç vardır.(resimde görüldüğü gibi)

Erkeklerde ise yüzgeç yerine dışkılama noktasına yakın üreme organları yer alır.(bkz resim)

Molly Balıkların Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BaLıKLaRıN CiNSiYeTi NaSıL aNLaŞıLıR

BaLıKLaRıN CiNSiYeTi NaSıL aNLaŞıLıR

balıkların cinsiyeti nasıl anlaşılır beta balığının cinsiyeti nasıl anlaşılır balık melek balıklarının melek balığının alıntı
  2. Molly Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Molly Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Bu konu; Molly Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, akvaryum sevdalılarının bakmayı en sevdiği balıklardan biri simsiyah gizemli görünümüyle molly balıklardır. Arap balığı da denilen molly balıkların karışık renklileri ve beneklileri olsa da en sevilen türü siyah olanlarıdır. Molly balıklar gebe olduklarında anlaşılması biraz zor...
  3. Molly Balık Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Molly Balık Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Bu konu; Molly Balık Beslenmesi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, akvaryum sahibi meleklerimizin bildiği harika bir balık cinsi olan Molly balıkların beslenmesinden bahsetmek istiyoruz sizlere bu sayfamızda. Nadiren 3 yıl yaşayan, bu kısa ömürlü balıkların beslenmelerinde de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Moliler, yemleme konusunda sorun yaşatmasa da...
  4. Taze Balık Nasıl Anlaşılır?

Taze Balık Nasıl Anlaşılır?

taze balığın özellikleri, taze balık nasıl olur, balığın taze olduğu nasıl anlaşılır Sevgili melekler, kış mevsiminin vazgeçilmez gıdası balığı alırken dikkat etmemiz gereken noktalar bulunuyor. Taze olup olmadığını anlamamıza yarayan bu bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşmak istiyoruz.... Öncelikle alacağınız balıkta koku olmamasına dikkat etmelisiniz.Balık eğer bayatlamaya...
  5. Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin cinsiyeti konusu, halk arasında yaygın pek çok yanlış düşüncelere açık bir mevzudur. Aileler bebeklerinin cinsiyeti konusunda heyecan ve merak sahibidirler. Bebeğin cinsiyetindeki etken erkekten gelen hücrenin hangisi olduğunda gizlidir. Pek çok sperm hücresinden hangisi doğum kanalında yumurta hücresi ile birleşirse cinsiyet o şekilde belirir. X kromozomu ile yumurta bir araya gelirse...

Sayfayı Paylaş