gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Mor Çatı - Neler Yapabiliriz?

Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mor çatı nedir Şiddet gören kadınlara yeni bir umut ve kucak açan mor çatı kadın sığınma evleri için bizler neler yapabiliriz nasıl yardımcı olabiliriz ve gönüllü bir şekilde yardım etmek isteyenler nasıl edebilir tüm sorularınızın cevapları burda arkadaşlar

Bizlere Nasıl destek Olabilirsiniz?
    Ayni destek
    Başvurularımızın kimi zaman yeni evlerini kurarken ya da sığınakta yaşayacakları dönemde bazı eşyalara gereksinimleri olmaktadır. Bu eşyalar ev mobilyası, beyaz eşya, ya da bebek bezi gibi eşyalar olabilir. Kullanmadığınız ve bize vermek istediğiniz eşyalar için bizleri arayabilirsiniz.
    (212) 292 52 31-32

Nakdi Destek
    Danışma ve dayanışma merkezlerinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için nakdi desteğe gereksinim duyulmaktadır. Ayrıca Mor Çatı'nın kendi sığınağının yeniden açılabilmesi için de kaynak yaratılması gerekmektedir. Nakdi katkılarınızı aşağıdaki hesap numarası kanalıyla yapabilirsiniz.

Vakıfbank, Beyoğlu Şubesi, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
    Hesap No: 2035050

Gönüllü Çalışmalar
    Mor Çatı’da en çok gereksinim duyulan konulardan biri de Mor Çatı Gönüllülerinin yaptığı çalışmalardır. Halen çalışmalarımız çok geniş bir gönüllü desteğiyle sürdürülmektedir.

Yapılan gönüllü çalışmalar, sadece Mor Çatı’ya katkı sağlamaz, aynı zamanda gönüllü olarak çalışan kişinin kendi gelişimine de katkıda bulunur.

Peki neler Yapabilirsiniz?

Gönüllü atölyelerine katılarak Mor Çatı Gönüllüsü olabilirsiniz.
    Uzman desteği verebilirsiniz. Belli bir alanda uzmanlığınız varsa (sağlık, iletişim, bilgisayar, vb) haftanın ya da ayın belli zamanlarında (1-2 saat bile yeterli olanilir) uzmanlık alanınızda çalışabilirsiniz.
    İstihdam yaratabilir/sağlayabilirsiniz. Mor Çatı başvurularının en temel sorunlarından biri şiddet sorununun giderilmesinden sonra yaşamlarının devamında kendilerine uygun bir iş bulmakta güçlük çekmeleridir. Başvuruları belli işlere yerleştirmek ya da onlara eğitim vererek, iş bulmada kolaylık sağlayacak niteliklerini çoğaltmak çok büyük bir adım olabilir.
    Kurumsal Destekçimiz olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk ya da benzeri çalışmalarınız için bizleri seçebilirsiniz. Çalışanlarınızı kadına yönelik şiddet konusunda eğitmek için bizden destek isteyebilirsiniz.

2. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için bilgiler için teşekkürler...

Mor Çatı - Neler Yapabiliriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mor çatı...

mor çatı...

mor çatı ankara mor çatı ankara adres Mor Çatı Kadına yönelik (aile içi veya dışı) şiddete karşı Türkiye'deki ilk kurumsal yapı olan Mor Çatı, 1990 yılında kuruldu. Şiddete maruz kalan kadınlara psikolojik ve hukuksal destek veren vakıf, kuruluşundan 5 yıl sonra kadın ve çocukların can güvenliklerini sağlamak üzere sığınak açtı. Ancak, üç yıl hizmet veren sığınak 1998 yılında maddi...
  2. Çatı

Çatı

Bakınız; Tavan, Tavanarası.Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir. Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir. Mantıklı bir şekilde bütün sorunlarınızı çözebileceksiniz.Rüyada çatı görmek, kişinin rahat edeceğine, kişinin endişelendiği sır, giz gibi şeylerin açığa çıkmayacağını gösterir.
  3. Mor

Mor

rüyada kazak görmek rüyada mor kazak görmek pembe hırka Rüyada mor renk görmek, başarısızlıkların artık son bulacağına işarettir. Rüyada mor renk itibarı, üstünlüğü, başa geçmeyi, ünü temsil eder. Kişi vücudunun morardığını görürse para alır.Rüyada mor renk görmek süpheye ve islerin süpheli olmasina isaret eder
  4. Davut Güloğlu - Çat Çat

Davut Güloğlu - Çat Çat

Bir kere sevdim, gönül verdim diye kölen mi oldum sandin Her isine geleni yaparken sen beni hiç yoktan saydin Ne desem olmuyor Sözümü takmiyor Her isine geleni yapiyor Yüzüme bakmiyor Sözümü tutmuyor Her önüne gelene çatiyor Çat çat çatlatiyor o beni Çat çat çat çat çatlatiyor o beni Çat çat çatlatiyor o beni Çatir çatir çat (Çatlatiyor o beni) Bir kere baktim, hayatimi yaktim nasil böyle...
  5. Mor Çatı Hülya Avşar'ın Yardımlarını Reddetti!

Mor Çatı Hülya Avşar'ın Yardımlarını Reddetti!

Bu konu; Mor Çatı Hülya Avşar'ın Yardımlarını Reddetti haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bildiğiniz gibi bir süre önce Hülya Avşar şiddete hayır demek için diğer sanatçılarla poz vermiş, sahne kostümlerini internet üzerinden açık arttırmayla satışa çıkarmış, gelirini Mor Çatı'ya bağışlayacağını söylemişti. Ancak geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama üzerine Mor Çatı...

Sayfayı Paylaş