gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Motifli Şal örneği

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

motifli şal modelleri motifli şal örnekleri motifleri örnekleri ve yapılışları [​IMG]
    Örgü ile ilgilenen ziyaretçilerimin nerede örgü modelleri diye düşündüklerinin farkındayım. Bu aralar çok fazla birşeyde yaptığım söylenemez sanırım bahar rehabetine kapılmaya başladım. Havalar ısındıkça örgü örmekde gelmiyor içimden ... Bu şalı neredeyse 1.5 senedir yapmayı istiyordum yabancı bir sitede resimini görmüştüm ve aklımda hep böyle birşey yapmak vardı. Örneği resime bakarak sayılarıda kafama göre uydurarak yaptım. Aslında gördüğüm modelde daha ince ip kullanılmıştı o yüzden biraz farklı durdular.Ben Anchor'un Kaunos ipini kullandım. 3 yumak almıştım. 3. yumakdan çok az daha kaldı. 3 numara tığ kullandım. Motif dizilişleri aşağıdan başlayarak 1-2-3-4-5-6 tanede yarım motif yer alıyor.​

2. hüzünbaz

hüzünbaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Motifli Şal örneği
    muhteşemmmmmm

3. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık güzel

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler *****.Bende int te bir sitede görüp başlamıştım aynısını.En üst deki yarım motifleri düşünüyordum,siteyide bulamadım birdaha.Çok teşekkürler..Emeğine sağlık.

5. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende şal takıntısı olmaya başladı yaaa

Motifli Şal örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Motifli ve İki Renkli Şal Örneği

Motifli ve İki Renkli Şal Örneği

motifli şal örnekleri renkli şal örnekleri iki renkli modelleri renkleri modelleri Şal için malzemeler:300 gr. ip 3 numara tığ Örülüşü:Şalımız motiflerden oluşuyor ve motiflerimiz kare olacak.Yukarıda söylediğim gibi iki renkli ip kullanacağız.Beyaz,siyah;lacivert beyaz;turuncu kahverengi;canlı renkler isterseniz yeşil sarı;turuncu sarı;aynı tonlarda isterseniz açık koyu lila;açık koyu...
  2. Papatya Motifli Şal

Papatya Motifli Şal

motifli şallar papatya motifleri motifli şal eklemesi papatya şal motifi Modelimizde ilk önce yaklaşık 10 adet zincir yapıyoruz ve yaklaşık 20 adet uzun mil başılı doygu yapıyoruz üçüncü sırada istediğiniz uzunlukta (25 mesela) zincir yapıp geri batarak 20 yaprak yapıyoruz. Bu şekilde beyaz turunculu kısım bitiyor.Motifleri eklerken ortadaki küçük motifleri kullanıyoruz ve üçgen şekli...
  3. Gül motifli şal modeli

Gül motifli şal modeli

motifli şal modelleri motifli şal örnekleri modeli gül modelleri örnekleri
  4. Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği  Yapılışı

Üçgen Örümcek Motifli Şal Örneği Yapılışı

örgü şal örneği örümcek şal örneği örümcek üçgen şal Örümcek örnekli üçgen şal modelinin yapılşını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Bu soğuk havalarda sizi sıcacık tuttuğu gibi hoş bir görünüm de sergileyecek olan bu güzel şal bakalım nasıl yapılıyormuş :) Örgüye on zincir çekerek başlayın, zinciri uçlarından birleştirerek halka yapın. Üç zincir çekin, tığa ip dolayın, halkanın içine...
  5. Motifli Şal Modelleri 2016

Motifli Şal Modelleri 2016

Mevsim geçişlerin de ince kıyafetlerinizin üzerine bazen havanın değişmezi sonucu korunmak için bir örgü modeline ihtiyaç duyarsınız. Örgü şal modelleri serin havalar da kıyafetlerinizin üzerin de şık kombinler oluştururken sizi de koruma altına alacaktır. Özellikle kış ayların da bayanlar ev gezmelerine giderken genellikle gezmelik ince kıyafetler giyerler. Omuz, sırt ve bel bölgenizi sıcak...

Sayfayı Paylaş