gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar selamlar bana ms hastalığı hakkında bilgiler verirseniz çok iyi olur. Bir yakınımın bu hastalığa yakalandığından şüpheleniyorum. Bana başlangıcının nasıl anlaşıldığını verirseniz sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, MS belirtileri kişiden kişiye ve zaman zaman değişir.Ancak genel belirtileri,

• Göz bozukluğu: Çift görme veya gözün irade dışı hareketi

• Vücudun herhangi bir bölgesinin kısmen veya tamamen felç olması

• Ellerin Titremesi

• Mesane ve kalın barsak kontrolunun kaybı

• Sendelenme veya denge kaybı

• Dilde peltekleşme gibi konuşma bozuklukları

• Aşırı halsizlik veya kendini alışılmamış biçimde yorgun hissetme

• Koordinasyon bozukluğu

• Uyuşma veya karıncalanma hissi

• Ayakların belirgin şekilde sürüklenmesi

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen forumumuzda bulunan MS Multipl Skleroz adlı konumuzu inceleyiniz,geçmiş olsun ...

Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?
  2. Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?
  3. İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana

İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana

Merhaba arkadaşlar benim acil olarak İngilizlerin Ataları hakkında bilgi edinmem lazım aranızda İngilizlerin Ataları hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa bana bilgi versin.
  4. ms hastalığının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi

ms hastalığının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi

Komşumun kızında ms olduğundan şüphe ediyoruz. Bugün dr randevusu var, çok en dişeliyiz, ben dayanamadım araştırmak istedim, ms hastalığı ve tedavisi ile ilgili bilgi verebilirmisiniz ?
  5. akika hakkında bilgi verir misiniz lütfen

akika hakkında bilgi verir misiniz lütfen

Zaman zaman duyarım akika kurbanı diye ama hiç araştırmamıştım.Acaba nedir bu akika kurbanı, kimler keser, neden keser ?

Sayfayı Paylaş