gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Mübarek Üç Aylar Yarın Başlıyor !

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

uc-aylarin-baslangici-ne-zaman_1597427_720_400.jpg
    Müslümanlar için büyük önem arz eden ,üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayı başlangıcı 20 Nisan 2015'tir.Üç aylar pazartesi günü başlayacaktır.

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni içinde barındıran "üç aylar", 19 Temmuz Pazar günü tamamlanacak. Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili dolayısıyla 23 Nisan Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığınca Denizli, Bodrum ve Bulgaristan Filibe’deki camilerde özel programlar düzenlenecek.
    Mirac Kandili 15 Mayıs ve Berat Kandili 1 Haziran’da idrak edilecek. Ramazan ayı ise 18 Haziran Perşembe günü başlayacak. Kur’an-ı Kerim’de "bin aydan hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi’de 13 Temmuz’da ihya edilecek. Ramazan Bayramı da 17, 18 ve 19 Temmuz tarihlerinde kutlanacak.

Mübarek Üç Aylar Yarın Başlıyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÜÇ Ayda

ÜÇ Ayda

ÜÇ AYDA Yeni Türk Alfabesi'nin ilk şekillerini kendisine götürdüğüm zaman, komisyonun, en aşağı beş senelik bir geçiş devresi düşündüğünü söylemiştim. Gazeteler evvelâ birer sütunlarını yeni harflerle hasredecekler, yavaş yavaş bu sütun sayısı artacak, nihayet bütün gazeteler yeni harflerle çıkacaktı. Mektepler için de, bu benzer dereceli usuller düşünmüştük. Dikkatle dinledikten sonra, bir...
  2. 2011 Üç Aylar Başlangıcı

2011 Üç Aylar Başlangıcı

üç aylar 2011 3 aylar 2011 üç ayların başlangıcı ayların başlangıcı 3 2011 yılında mübarek üç ayların başlangıç tarihini merak edenler için üç ayların başladığı tarihi sizler için paylaşıyor, şimdiden herkesin 2011 yılının üç aylarını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2011 Yılı Üç aylar 3 Haziran Cuma 2011 Günü başlıyor.
  3. 2011 Üç Aylar Nezaman Başlıyor

2011 Üç Aylar Nezaman Başlıyor

üç aylar 2011 3 aylar ne zaman başlıyor 2011 üç ne zaman başlıyor recep ayı Üç aylar nedir, nezaman başlıyor ile ilgili bilgiler arkadaşlar Rabbim cümlemize mübarek üç aylara girmeyi nasip eylesin inşallah Miladi Takvim 3 Haziran 2011 Cuma Rumi Takvim 1 Recep 1432 2011 yılında mübarek üç aylar 3 Haziran 2011 Cuma günü başlıyor. Üç Aylar orucu tutmak isteyenler bu tarihten itibaren...
  4. Üç Aylar Nedir yardım istiyorum

Üç Aylar Nedir yardım istiyorum

Üç Aylar Nedir üç aylarda ne yapılır bu konu hakkında bana bilgi vermeniz mümkün mü?
  5. Mübarek üç ayların fazileti nedir?

Mübarek üç ayların fazileti nedir?

Cenâb-ı Hakk (c.c.) biz mü’minler için rahmeti, feyiz ve bereketi bol olan günler ve aylar halketmiştir. Nasıl ki haftanın günleri arasında Cuma günü faziletli bir gün ise, “üç aylar” olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan ayları da fazileti büyük, feyiz ve bereketi bol, mübarek aylardır. Zira Receb ayı girince;Peygamberimiz (s.a.v.): “Allahım! Receb ve Şaban’ı bize mübarek kıl! Bizi Ramazan’a...

Sayfayı Paylaş