gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Muçari Bir Karadeniz Lezzeti

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; muçari tarifi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, daha önce hiç adını duymadığım bir hamur işi tarifini sizlelre paylaşmak istedim. İnternetten araştırdığımda bir karadeniz lezzeti olduğunu öğrendiğim (ki malzemelerde mısırununu görünce tahmin etmiştim ) muçari tarifi oldukça basit görünüyor. Eğer siz de benim gibi hamur işlerini seviyorsanız, sucuklu kek olarak da adlandırabileceğimiz muçari tarifi için hadi kolları sıvıyalım :)

Malzemeler

-Aldığı Kadar Mısır Unu
    -1 Paket Kabartma Tozu
    -1 Çay Bardağı Sıvı Yağ
    -1/2 Kg Soğan
    -1/2 Kg Yoğurt
    -2 Adet Yumurta
    -1/3 Paket Margarin
    -100 gr Sucuk
    -1 Su Bardağı Un
    -Tuz
    Karabiber
    Kuru Nane

Hazırlanışı

Yemeğmize önce soğanları Küçük küçük doğramayla başlıyoruz. Soğanları margarini erittiğiniz tavaya alın.İçine sıvı yağı da ilave ederek soğanları kovurun Soğanlar pembeleşmeye başladığında küçük küçük doğranmış sucukları da ilave ederek 3 dakika daha çevirip ateşten alın. Tuz, karabiber ve kuru naneyi de ekleyin Yumurtaların birinin sarısını ayırın.

Çırpma kabına yumurtaları ve yoğurdu aktarıp mikserle karıştıralım. İçine 1 su bardağı unu, kabartma tozunu ve kek hamuru kıvamına gelecek kadar mısır ununu ilave edelim. Hazırladığımız soğanlı ve sucuklu içi de hamura ilave edlip ve karıştırın.Fırın tepsisini margarinle yağlayıp hafifçe un serpiştirelim. Hamuru tepsiye boşaltıp, üzerine 1 adet yumurta sarısını sürelim. Önceden ısıtılmış sıcak fırına tepsiyi sürelim. Üzeri kızardıktan sonra fırından alalım. Ilındıktan sonra dilimleyerek servis yapın Afiyet olsun....

Muçari Bir Karadeniz Lezzeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lezzet

Lezzet

Rüyasında yediği, içtiği şeylerden memnun olan kimse hayatından da memnundur
  2. değişik bir lezzet

değişik bir lezzet

değişik yemek tarifleri değişik tavuk yemekleri tavuk tarifleri lezzetli yemekler lezzetli yemek Arkadaşlar size çok basit bir tavuk tarifi parmaklarınızı yiyceksiniz hemen deneyin Kendi ailenize göre ya tüm tavuk yada tabaklarda satılan parça tavuk tavuğu yıkayın,fırın tepsisine dizin,ayrı bir tabakta ketçap,salça,kekik,sarmısak,tuz kırmızı pul biberi karıştırıp biraz zeytinyağı gezdirdikten...
  3. Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi

Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi

midyeli lahana sarması midyeli lahana dolması Valla ben ilk defa duydum melekler :) Midye tava, midye dolma bilir ve severim de midyeli lahana sarmasını ilk defa duyuyorum. Doğal olarak sizlerden de duymayan varsa paylaşmak istedim. :) İşte midyeli lahana sarması için malzemeler.. :) 1 büyük lahana 100 adet midye içi 1.5 su bardağı pirinç 6 soğan Yarım su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı...
  4. Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun

Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun

Badem Çorbası Tarifi Resimli Badem Çorbası Tarifi Sevgili melekler, özellikle Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde iftar menülerimiz için öncelikle çorba yaparız. Hal böyle olunca yap yap, dönüp dolaşıp aynı çorbaya talim ederiz. Bu durum karşısında biz de sizlere yardımcı olmak istedik ve değişik bir çorba ile size fikir vermek istedik. İşte badem çorbası tarifi :) Badem Çorbası Badem...
  5. İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

orman kebabı nasıl yapılır orman kebabı malzemeleri orman kebabı tarifi Evet hanımlar 2013 Ramazan ayının ilk gününü yaşadığımız şu günlerde hemen hemen her evi iftarda ne pişirsem telaşı sardı. İftara misafir alacaksanız ve ana yemek olarak ne pişirsem diye düşünüyorsanız sizlere görüntüsü ve lezzeti ile çok beğenilen orman kebabını önerebilirim. Orman kebabı birden fazla tarifle...

Sayfayı Paylaş