gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Mucizevi bitki fesleğenin faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

fesleğen fesleğenin faydaları feslegen feslegenin faydalari fesleğen faydaları Fesleğen diğer adıyla reyhan olarak bilinen bitkinin inanılmaz mucizevi faydalarının olduğunu biliyormuydunuz? Sizlere fesleğen ve faydaları hakkında tüm merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyorum
    Mis gibi aromatik kokusuyla tanıdığımız fesleğenin şifa kaynağı olduğu tespit edildi

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, fesleğen başta romatizma ve eklem ağrıları olmak üzere bronşit, astım ve cilt hastalıklarını gidermede çok etkili bitki oldugu anlaşıldı

DİYETTE DE ETKİLİ

Manchester’daki İngiliz İlaç Konferans’nda sunulan araştırmaya göre romatizma hastalarına fesleğen yedirildi. Hastaların yüzde 73 gibi yüksek bir oranında şişme ve ağrıların azaldığı görüldü . Fesleğenin bronşit, astım gibi ödem yapan ve insanın yaşam kalitesini düşüren hastalıkları da etkili biçimde azalttığı saptandı.

Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olduğu anlaşıldı. Şeker düzeyini azalttığı için şeker hastaları için de önerildi… ”

Ne yazık ki henüz bir fesleğen hapı mevcut değil ama salata olarak yenmesi çok faydalı” diyen araştırmacılar diyetlerde de fesleğen kullanımının kilo vermede etkili olduğunu belirtti

Fesleğen tokluk hissini arttırır

Fesleğen nasıl kullanılır: Hem taze, hem de kurutularak kullanılan fesleğen, pişirilerek ya da çiğ yenilen yemeklerde yaygın olarak kullanılır. Kendisi pişirildiğinde tadını çabuk yitirdiği için, genellikle yemeklere son anda katılır. Süs bitkisi olarak da kullanılır. Fesleğen kokusu sivrisinek ve tahtakurusu gibi canlıları uzaklaştırır. Esans yapımında da kullanılır. Baharat olarak çorbalarda ve salatalarda koku ve lezzet vermek için kullanılır.

Fesleğenin Faydaları: Sakinleştirici özelliği ile vücudu rahatlatır.Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız içindeki yaralara karşı faydalıdır. Arı sokmasında zehrin etkisini azaltır. Çayı yapılıp içilirse bağırsak gazlarını giderir. Cildi rahatlatır. Fesleğen ile hazırlanan losyonlarla saç derisine masaj yapılırsa saç köklerini güçlendirir. Tokluk hissi verir . Fesleğen yağı selülit şikâyetlerini azaltır

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ayrıca fesleğen kokusu sivri sinekleri uzaklaştırıyormuş

Mucizevi bitki fesleğenin faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mucizevi bitkiler

Mucizevi bitkiler

Asırlar öncesinden beri çeşitli hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan bitkiler, modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcıdır. Alternatif tıp veya tamamlayıcı tıp, daha çok geleneksel doğal bitkileri kullanarak elde edilen ilaçlarla tedavi etme yöntemidir. Modern tıbbın hastalık sebepleri ve tedavisi konusunda somut verileri olmadığında, hasta için henüz kanıtlanmış bir tedavi yöntemi...
  2. Kilo verdiren mucizevi bitkiler

Kilo verdiren mucizevi bitkiler

mucizevi bitkiler hızlı kilo verdiren bitkiler kilo verdiren verdirici otlar Deniyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız iste size zayıflamanızı sağlayacak 10 mucize bitki… At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda...
  3. Fesleğen yağının faydaları

Fesleğen yağının faydaları

fesleğen yağı feslegen yaginin faydalari fesleğen yağının faydaları yağı faydaları Fesleğen diğer adıyla reyhanın kokusuna bayılırım.Kokusundan faydalanmanız için elinizi yapraklarının üzerinde gezdirmeniz bile yeterli.Salatalarda da kullanılan fesleğen hakkında sizler için bazı bilgiler vermek istiyorum.Vereceğim bilgiler fesleğenin yağı hakkında olacak arkadaşlar.Bakalım fesleğen yağının...
  4. Mucizevi Bitkilerle Güzelleşin

Mucizevi Bitkilerle Güzelleşin

feverfew bitkisi argan yağı pembe maske Kızlar güzel bir cilde sahip olmanın güzelleşmenin güzel kalmanın formülü eşsiz bir kaynak olan doğamızda mevcut...Günümüzde birçok kozmetik üründe kullanılan bu mucizevi bitkiler neler ve ne işe yarıyorlar :ehi: Cilt koruyucu: Zeytinyağı Zeytinyağının hikâyesi çok eskilere dayanıyor. Antik çağlarda Akdeniz havzasında nemlendirici olarak...
  5. Dut pekmezinin mucizevi faydaları

Dut pekmezinin mucizevi faydaları

Dut pekmezi karbonhidratlardan dolayı yoğun enerji içeriğine sahip olan bir pekmez türüdür. Mineral bakımında oldukça zengin olan bu pekmezin, hem çocuklarda hem emzirenler annelerde, hem de gebelerde bio yararlılığı fazladır. Demir, çinko ve magnezyum gibi birçok minareli bol miktarda içerir. Konsantre olması bakımından tıpkı minarelli şuruplar gibi vucüda mineral bakımından destek...

Sayfayı Paylaş