gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Müdürler vekil oldu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

113 İlköğretim okulu müdürü yapılan yönetici değişikliği ile Danıştay kararı ile vekil oldu.
    Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni öğretim yılı öncesi Kocaeli’deki 113 ilköğretim okulu ile liselerde yaptığı yönetici değişikliği ile aseleten atama yaptığı müdürler, yapılan itirazlar üzerine Danıştay kararı üzerine vekil durumuna düştü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı okul müdürü atamalarının ardından, görevinden alınan eski müdürler Danıştay’a başvurmuştu. Aralarında 18 Anadolu Lisesi’nin de bulunduğu 113 ilköğretim okulu ve lisenin müdürü, bakanlık talimatı ve Kocaeli Valiliği’nin tebligatıyla görevlerine başlamasına rağmen, eski müdürler ile sendikalar atamaların ‘Liyakat, duyuru, sınav ve başarı kriterleri dikkate alınmadan’ yapıldığı gerekçesiyle Danıştay’a başvurdu.

Eğitim-Sen Sendikası’nın ‘Yönetmeliğin durdurulması’ istemiyle yaptığı başvuruyu inceleyen Danıştay da başvuruyu haklı bularak yörütmeyi durdurunca, asaleten ataması yapılan müdürler vekil durumuna düştü.

Kocaeli Valisi Gökhan Sözer de gelişmeleri doğrularken, ataması yapılan ve vekil durumuna düşen müdürlerin, eğitimin aksamaması için yeni düzenleme yapılana kadar vekil olarak görevlerini sürdüreceklerini söyledi.

DHA

Müdürler vekil oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vekil lojmanları Parkoran oldu

Vekil lojmanları Parkoran oldu

Mesa - Aktürk - Emlak Pazarlama Ortaklığı'nın, TBMM eski lojman alanında yürüttüğü Parkoran Konutları projesi tanıtıldı. Fiyatları 220 bin YTL ile 1 milyon 178 bin YTL arasında değişen 1832 konuttan 450'sinin satıldığı açıklandı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, eski TBMM lojmanları ihalesinin, "hasılat paylaşımı" yöntemiyle yapıldığını anımsatarak, projeden...
  2. Vekil

Vekil

Bakınız; Vekalet.Rüyada bir is için bir kisiyi vekil ettiginizi görmek, dünya islerinin yolunda gittigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada vekil görmek, günah kazanan birisine isarettir.
  3. Tort, Migros’ta Genel Müdür oldu

Tort, Migros’ta Genel Müdür oldu

MİGROS'ta Levent Çakıroğlu’nun Genel Müdürlük görevinden istifa etmesinin ardından yerine Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özgür Tort getirildi. Ömer Özgür Tort, 1994’te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tahsilini tamamlayarak, aynı yıl Missouri Üniversitesi Mühendislik Yönetimi konusunda master yaptı. 1997’de Migros Türk’te Endüstri Mühendisliği ve Stratejik Planlama’da...
  4. Tusubasa Türk mü Oldu ?

Tusubasa Türk mü Oldu ?

tsubasa dünya kupası bölümleri tusubasa japonlar türk mü Şok Şok Şok ünlü çizgi film karakteri, karakterli tusubasa türk oldu :D:D Asmasyon haberin devamı arkadaşlarım Nankatsu takımının efsane yıldızı Japon futbolcu Tsubasa'nın, Türk vatandaşı olup ay yıldızlı formayı giymesini isteyen herkes bu çatı altında toplansın.Tsubasa Ozora'nın, Mehmet Aurelio ya da Mert Nobre'den farkı olmadığını...
  5. Muhteşem yüzyıl yavrum büyür mü ola ninnisi

Muhteşem yüzyıl yavrum büyür mü ola ninnisi

Kızlar ya az önce Hürrem bir ninni söyledi hani şu yavrum büyür mü ola sözlerinden olan ninni. Bana o ninninin sözleri lazım, lütfen yardım :)

Sayfayı Paylaş