Müdürler vekil oldu

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Müdürler vekil oldu
113 İlköğretim okulu müdürü yapılan yönetici değişikliği ile Danıştay kararı ile vekil oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni öğretim yılı öncesi Kocaeli’deki 113 ilköğretim okulu ile liselerde yaptığı yönetici değişikliği ile aseleten atama yaptığı müdürler, yapılan itirazlar üzerine Danıştay kararı üzerine vekil durumuna düştü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı okul müdürü atamalarının ardından, görevinden alınan eski müdürler Danıştay’a başvurmuştu. Aralarında 18 Anadolu Lisesi’nin de bulunduğu 113 ilköğretim okulu ve lisenin müdürü, bakanlık talimatı ve Kocaeli Valiliği’nin tebligatıyla görevlerine başlamasına rağmen, eski müdürler ile sendikalar atamaların ‘Liyakat, duyuru, sınav ve başarı kriterleri dikkate alınmadan’ yapıldığı gerekçesiyle Danıştay’a başvurdu.

Eğitim-Sen Sendikası’nın ‘Yönetmeliğin durdurulması’ istemiyle yaptığı başvuruyu inceleyen Danıştay da başvuruyu haklı bularak yörütmeyi durdurunca, asaleten ataması yapılan müdürler vekil durumuna düştü.

Kocaeli Valisi Gökhan Sözer de gelişmeleri doğrularken, ataması yapılan ve vekil durumuna düşen müdürlerin, eğitimin aksamaması için yeni düzenleme yapılana kadar vekil olarak görevlerini sürdüreceklerini söyledi.

DHA

Geri