gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Müge Anlı'dan Açıklama...

Konu, 'Magazin' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

Müge anlı deprem hakkında neler dedi müge anlıdan agır sözler müge anlı haberleri burada melekler... Sevgili Melekler, Gectigimiz gunlerde Aci Van Depremi hakkinda ekran karsisinda haddini asan aciklamalar yapan spiker Müge anlı '‘Herkes haddini bilecek. Yeri geldiğimi taş atacaksınız, kuş avlar gibi avlayacaksın sonra yardım isteyeceksin. O polisler hemen yardımına koştu oradakilerin. O taş atanların eli kırılsın’ ifadelerini kullandı.Anli bu sozlerinden sonra heryerde binlerce tepki almaya baslayinca, Müge AnlıCanlı yayında Açıklama yaptı, Esra Erol'un programina katilan Anli, ozur dilemedi fakat, ''sozlerim yanlis yerlere cekildi ben memleket sevdalisiyim aslinda'' diye bence sacma sapan soyledikleriyle de celisen bir aciklama yapti....Boyle bir felakete neredeyse sevinecek olan Muge Anli gibi kendini ve yerini bilmez insanlari sahsim adina kiniyorum...Acilar ortaktir...Bu vesileyle'de Van depreminde hayatini kaybeden vatandaslarimiza Allahtan rahmet, kalanlara sabir ve bassagligi, yardim bekleyenlere ise acil yardimlarin ulasmasini temenni ediyorum...

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. eflinece

eflinece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadının sözleri kesinlikle ama kesinlikle yanlış yere çekildi ... millet sadece anlamak istedkleri gibi anlıyor herşeyii... bence çkda güzll konuştuu ...

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aslında Müge Anlı'nın düşüncelerine katılıyorum ama Müge Anlı gibi tüm Van'lıları aynı kefeye koymadan katılıyorum ve bu yapılan insanlık görevinin ise Müge Anlı gibi adam seçilerek yapılacağını düşünmeden katılıyorum. Şayet Müge Anlı gibi bencil düşünürsem ya da düşünürsek, bu insanlık adına yapılan bir sorumluluk olmaktan çıkar, adam seçerek yapılan sözde iyilik olur. Ayrıca Müge Anlı'nın "polislere taş atan, kuş avlar gibi avlayan, dediği cümlesinde ki o cani insanlardan hiç bir farkım - farkımız kalmaz. Ayrımcılığı her kim yaparsa yapsın, ayrımcılık ayrımcılık olur ve hiç bir toplumda ayrımcılık iyi olmaz. Katıldığım tek nokta, içlerinde evet "Türkiye Cumhuriyeti bizi sevmiyor, biz bu Cumhuriyet'e ait değiliz" diyen insanlarda var. (Bu sözleri Van'da yaşamış biri olarak söylüyorum) Bu yardımı hak ediyorlar mı; şehitlerimizi düşünürsek ilk başta hak etmiyorlar gibi düşünebiliriz, . Lakin elimizi vijdanımıza koyarak düşündüğümüz de evet hak ediyorlar! Çünkü onlar da insan... Van Depremi ve bu yardımlar, dilerim ki o düşünceye sahip olan kişilere bir tokat olur ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar adil olduğunu, Türkiye vatandaşının ne kadar insan olduğunu, altında yaşadıkları bayrağın ne kadar sevgi dolu olduğunu görürler...

Müge Anlı nasıl düşündü bilmiyorum ama yıllardır ekranlarda yer alan takip edilen örnek bir insanın, kendisini düşüncelerini çok iyi bir şekilde dile getirebileceğini düşünüyorum. Kaldı ki, Müge Anlı işini profesyonelce yapan başarılı bir televizyoncu... Yine de o an ki duygularıyla, kendisini ifade edememişte olabilir.

Müge Anlı, Vatan sevdalısı... (Hak etmiyor denilen Van Halkı gibi Kürt kökenli biri olarak) Bende bu vatan için canını hiç düşünmeden verebilecek biriyim... Van halkına yardım edenlerde öyle... Ama Van halkı da vatanın bir parçası, her ne kadar Van halkından bazıları kendini bu vatanın bir parçası olarak görmüyor olsada, bu acı günleri "her şerde bir hayır vardır" sözünü hatırlayarak, o kişilere bu vatanın bir parçası olduklarını gösterebiliriz. Yani umarım...

Dipnot: Van'da ve doğu da yaşayan tüm insanlar vatan haini değildir...! Aralarında tıpkı Müge Anlı gibi benim gibi, bir çoğumuz gibi Vatan Sevdalısı çok...!

Müge Anlı'dan Açıklama... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müge Barutçu

Müge Barutçu

müge barutçu Müge Barutçu Müge Barutçu Eve dönüş yolculuğunuzda hafta içi her akşam Müge sizlere eşlik ediyor.
  2. Müge Zeren- Birazcık

Müge Zeren- Birazcık

biran olurda kalbin çarparsa müge zeren bir an olurda müge zeren birazcık Müge Zeren- Birazcık Bir an olurda kalbin çarparsa Anlarsın o anda sevdiğini Gözlerinde binbir feryatla Akarsa gözyaşı seller gibi Bir an olurda kalbin çarparsa Anlarsın o anda sevdiğini Gözlerinde binbir feryatla Akarsa gözyaşı seller gibi Ayrılık istedin ve sonunda oldu Yaşanan bir kaç gün beni efkara boğdu Ayrılık...
  3. Müge Zeren -Adı Aşk

Müge Zeren -Adı Aşk

Müge Zeren -Adı Aşk Bunun adı aşk hata değil Çok seviyorum yokluğun ağır gelir Bunun adı aşk hata değil Çok seviyorum yokluğun ağır gelir Bir bilsen nasıl özledim tenini Dokunuşunu öpüşünü sevişini Nasıl severim mis kokan tenini O bakışını gülüşünü gözlerini Kimselere anlatamadım Nazar değer gözü kalır hata bulur İçimdeki fırtınayı sır verdiğin Dinlediğin bu şarkıyı Kimselere anlatamadım...
  4. Müge Ulusoy Hakkında Bilgiler

Müge Ulusoy Hakkında Bilgiler

müge ulusoy müge ulusoy kimdir, kısaca hayatı, biografisi, resimleri Müge Ulusoy (d. 6 Mart 1972, İzmir), Türk oyuncu. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde Kader filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Kız kardeşi Mine Alp'le birlikte Goldmine kast ve yapım şirketini kurdu....
  5. Müge Çiçeği bakımı

Müge Çiçeği bakımı

çiçekleri çok seviyorum çiçek yetiştirmekte stresimi alıyor acaba Müge Çiçeği bakımı nasıl oluyor bu konuda da yardım istiyorum sizlerden

Sayfayı Paylaş