gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Muğla / Kültür ve Eğitim

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Muğla ilindeki kültür ve eğitim durumuyla ilgili bilgileri merak edenler için buyrun :) Kültür ;

Kültürümüzü tarihten alıyor, tarihi varlıklarımızı koruyup yaşatmaya çalışıyoruz. Amacımız, tarihten bizlere miras Baca, Arasta, Yayla, han-hamam, cami, müze, dokuma, kısaca tüm kültürümüzü koruyup ileriye taşımak ve bunu Anadolu'muzun kültürel değerleri ile birlikte tanıtmak.

Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde Muğla Kültür ve Sanat Şenliği'ni gelenekselleştirdik. Bugüne kadar sekiz kez bu şenliği yaptık; görülmeye değer...

Her yıl Mayıs, Haziran ve Kasım aylarında, Marmaris ilçemizde, uluslararası festivallere ev sahipliği yapmaktayız.

Eğitim ;

Muğla ili okullar kentidir. Bu nedenle en büyük kitleyi öğrenciler oluşturuyor. Milli Eğitim, diğer kamu okulları ve üniversite, toplam il nüfusunun %18'i oranında bir dilime sahip.

Merkez, Milas ve Fethiye ilçelerinde öğrenci sayıları daha da yüksektir.

Bu kadar büyük öğrenci potansiyeline eğitim-öğretim vermek için de çok sayıda öğretmen istihdam edilmekte. Bu yönüyle Milli Eğitim, ilin en fazla personeline sahip kamu kuruluşu olma özelliğini koruyor.

53 Merkez İlçe İlköğretim ve 18 Orta öğretim kurumunda yaklaşık 1000 öğretmen görev yapıyor; ortalama 16 öğrenciye de bir öğretmen düşüyor.

Muğla / Kültür ve Eğitim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Köy Enstitüleri

Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Köy Enstitüleri

atatürk devrimlerinin ülkemize kazandırdıkları john deweyin türkiyeye gelişi atatürk devrimlerinin topluma kazandırdıkları Köy Enstitüleri Köy Enstitüleri fikri ( 17 Şubat- 4 Mart 1923) 1. İzmir İktisat Kongresinde kendini gösterir. Bu anlamda İzmir İktisat Kongresinde “liberal ekonomi” modeline uygun olarak “faydacı eğitim” felsefesi benimsenmiştir. Bunun kanıtı da, faydacı eğitim...
  2. Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Harf Devrimi

Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Harf Devrimi

Harf Devrimi,1 Kasım 1928’de Latin esasından alınan harfler, (Türk dilinin özelliklerini belirten işaretlere de yer vererek) “Türk Harfleri” adıyla 1353 Sayılı Kanunla kabul edilmiştir. Yazı dilinde kullanılan Arap harflerinin yerine Türk harflerinin alınmasını ifade eden Harf Devrimi yapılmıştır. Aslında Atatürk, 9 Ağustos 1928 gecesi İstanbul’da Sarayburnu Parkı’nda düzenlenmiş bir şenlik...
  3. Cevizlerkaşı Eğitim ve Kültür Derneği Ortaöğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Cevizlerkaşı Eğitim ve Kültür Derneği Ortaöğrenim Kız Öğrenci Yurdu

beypazarı fatih talebe yurdu cevizlerkaşı eğitim ve kültür derneği ortaöğrenim kız öğrenci yurdu İlçe: Beypazarı Adres:...
  4. Beypazarı Eğitim ve Kültür Derneği Fatih Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Beypazarı Eğitim ve Kültür Derneği Fatih Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

beypazarı yurtları beypazarı fatih talebe yurdu fatih talebe yurdu beypazarının kültürel özellikleri İlçe: Beypazarı Adres:...
  5. Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

anadolu eğitim ve bilim vakfı anadolu eğitim kültür ve bilim vakfı büyük ilim kültür vakfi ilim büyük İlçe: Yenimahalle Adres:...

Sayfayı Paylaş