gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    702
    Ödül Puanları:
    113

Muğlada Eşek Sütü Turistlere Şifa Kaynağı Oldu....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Eşek Sütü Eşek Sütü Şifa Oldu

Eşek sütü şimdide turistlere şifa oldu...Muğlada Turistlere verilen eşek sütü şifa oldu...Artık şifa niyetine verilen eşek sütü Muğla'da Meşhur oldu...Yük taşıtılan eşekler şimdi kıymetli oldu....:D:D

Eşek Sütü Her Derde Deva

Muğla'da tursitlere eğlence olsun diye getirilen eşeklerin sütü şifa kaynağı oldu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir girişimci, eşeklerin sütünü sağarak hastalara şifa niyetine veriyor. Yıllardır hor görülen ve yük hayvanı olarak kullanılan eşeklerin sütünün aslında binbir derde deva olduğu ortaya çıktı.

Bodrum'da eşek çiftliği kuran Musa Karaçam, eşek sütünün astım, bronşit, siroz, kemik erimesi, sedef hastalarına şifa olduğunu söyledi.

Çiftliğe gelen ve günde bir bardak eşek sütü içen çok sayıda vatandaşın sağlığına kavuştuğu belirtildi. Eşek sütünün özellikle çocuk hastalıklarına da iyi geldiği biliniyor. Sütün özelliğinin sağıldıktan hemen sonra çiğ olarak içilmesi olduğu belirtildi. İçerisindeki yüksek kalitedeki Omega 3 yağları ve kalsiyum kalbi birçok hastalıktan koruyor. Eşek sütü, tıpta anne sütüne en yakın süt olarak biliniyor.

Oğlunun astım hastası olduğunu ifade eden Hatice Güler, eşek sütü sayesinde bu hastalıktan kurtulduğunu söyledi. Güler, oğlunun sorunlarının tamamen bittiğini belirterek şöyle konuştu: "oğlunun astım alerjisi var bronşiti var 9 Eylül üniversitesine götürdük ve orada eşek sütünün yararlı olduğunu öğrendik.

Bizim şu an son iki aydır hastanede olmamız lazım ama hiçbir şekilde rahatsızlığı yok şu an en ufak bir rüzgarda öksürmeye başlıyordu ama şu an hastalıktan eser yok. Nefes alış verişi düzeldi, uykuları düzene girdi ve inanılmaz enerji dolu bir çocuk oldu. Anne sütüne en yakın süt olarak gösteriliyor eşek sütü zaten Bebek mamalarında da kulanılıyor."

Eşeklerin bakımını yapan Şükran Karaçam ise şunları söyledi: "Geçen yıl turistlere maskot olsun diye sıpa ürettik. Eşek sütü çok faydalı dediler astıma, boğmacaya, karaciğer hastalıklarına ve kemoterapi gören hastalara şifa veriyor dediler. Bizde bu sütü değerlendirelim dedik. Kendimde içiyorum faydalarını görüyorum. Eşime çok faydası var. Doktorun tavsiyesi üzerine bizde eşek sütünü değerlendirdik."

Çiftlik sahibi Ozan Karaçam ise sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelen hastalara sütü günlük sağıp sabahları içilmesini sağlıyoruz. Şu an 10 eşek var. Yarısını sağıyoruz. Gelen hastaların çeşidine göre süt veriyoruz. Öncelikle astım ve bronşit için çok faydalı. Derde deva diyebiliriz. Kansere karşı tedavide kullanılabilir. Kolon kanseriyle mücadelede hasta uzun yıllar yaşayabiliyor. Sedef ve siroza karşı korumalıdır. Anne sütüne eş değer olduğu için kalsiyum açısından zengin. İçerisindeki yüksek kalitedeki Omega 3 yağları ve kalsiyum ile kemik erimesi ile kalbe sağlıklıdır. Zehirlenmelere karşı kullanılabilir. Genelde çocukları hasta olanlar geliyor. Sağıldıktan hemen sonra sütün içilmesi gerekir."

Son düzenleme: 1 Haziran 2012
Muğlada Eşek Sütü Turistlere Şifa Kaynağı Oldu.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çamur cilt için şifa kaynağı

Çamur cilt için şifa kaynağı

şifalı çamurlar çamurun cilde faydaları çamur çeşitleri Çamur deyip geçmeyin arkadaşlar çamurun güzellik alanındada kullanıldığını ve faydasının olduğunu biliyormuydunuz:) Aktarcılarda dahi satılan çamur cilde son derece faydalı etkileri var Bu konuyla ilgili şimdi sizler için detaylı bilgilere geçiyorum Aktarlarda satılan çamurlar, hem ruhen hem de bedenen rahatlatıyor. Küvetinizi sıcak...
  2. İnek sütü yerine eşek sütü

İnek sütü yerine eşek sütü

omega, eşek sütü, inek sütü,bilim, hakkında,detaylı bilgi burada İnek sütü yerine eşek sütü alternatif olabiliyormuş meleklerim.. İtalya’da yapılan araştırmaya göre omega 3, kalsiyum ve protein açısından zengin eşek sütü, inek sütüne alternatif olabilir. Hipokrat’ın burun kanaması ve yılan sokmasına karşı ilaç olarak önerdiği eşek sütünün, Kleopatra’nın efsanevi süt banyosunun hammaddesi...
  3. Anne Sütündeki Şifa

Anne Sütündeki Şifa

Bu konu;anne sütünün şifası hakkında bilgi vermektedir. Melekler biz annelerin bebeğimiz için yapabileceğimiz en önemli şey bebeğimizi emzirmektir.Anne sütü ve bebeğimizi emzirmek hem biz anneler hemde yenidoğan bebeklerimiz için birçok yararlar sağlamaktadır.Bu yazımızda anne sütündeki şifa hakkında kısaca faydalı bilgiler bölümümüzde bahsettik. 1-İLTİHAP KURUTUCU: Bebeklerde görülen...
  4. eşek sütü haram mı

eşek sütü haram mı

Bazı ülkelerde eşek sütü içiliyor biliyorum çok faydalıymış diye de duydum acaba helal mi haram mı ?
  5. Eşek Sütünü İçmek Harammı?

Eşek Sütünü İçmek Harammı?

eşek sütünün faydaları eşek sütü içilirmi eşek sütü helalmı Son zamanlar da birçok hastalığa karşı şifa olduğu söylenen eşek sütünü içmenin haram olup olmadığına dair birçok kişinin kafasını kurcalayan sorunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Sual: Eşek sütünün, çocuklardaki öksürüğe iyi geldiği söyleniyor. Bunun için içirmek caiz olur mu? Cevap: Evcil eşek eti ve sütü, tahrimen...

Sayfayı Paylaş