Muhabbet Kuşları İçin Basit Yumurtalı Mama

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye

muhabbet kuşu maması yavru muhabbet kuşu maması nasıl yapılır yumurta mama yapımı
    En Basit Yumurtalı Mama Tarifi
    Malzemeler: yarım havuç, 1 adet haşlanmış yumurta, 2-3 adet bebek bisküvisi veya yarım dilim etimek.

• Tuzsuz etimeği toz tahline getirin, çok az miktarda bebek bisküvisi de katabilirsiniz. (1. resim)
    • Yumurta sarı ile ezin (2. ve 3. resim)
    • Rendelenmiş havuç ile karıştırın (4. ve 5. resim)
    • İnce ince kıyılmış yumurta beyazı ile karıştırın (6. resim)
    • Mamayı kuşlarınıza verdikten 5-10 saat sonra toplayın. Sıcak havalarda buna özellikle dikkat edin.
    • Bu malzemelerle hazırlanan mama miktarı 10 muhabbet kuşuna rahatlıkla yetecektir.
    • Ayrıca yumurta kabuklarını toz haline getirip mamaya katabilirsiniz.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

muhabbet kuşu yumurta mamasıo
    yha arkadaşlar herşeyi anladım ama etimek nedemek

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Merhabalar Değerli misafirimiz,
    Etimek dediğimiz, bu marketlerde satılan sert Eti markası ile satışa sunulan özel bir ekmek bu fiyatı oldukça ucuzdur markete gidip etimek alabilirmiyim dediğinizde size yardımcı olacaklardır.

Bilginize..
    MELEKLER MEKANI

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

muhabbet kuşu
    selam arkadaşlar ben ilk defa muhabbet kuşundan yumurta tutum ama tuhaf bişey gördüm dişi yumurtayı göğsünde taşıyor neden acaba.?

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Güleyimmi aglayayımmı bilemedim :) :D

6. yusoyuso

yusoyuso Forum Okuru

kuşum mamayı yemiyor

benim kuş bu mamaya dokunmuyor bile

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bu mama muhabbet kuşları için sağlıklı mı yani bi yandanda konştrr mu?

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cici kuşş

ya benim kuşumda yemiyor hiçbir zaman yemiyor tadına bakıyor geri bırakıyor anlamdım kii ?

9. ufuk

ufuk Forum Okuru

arkadaşım yumurta göğsün de kırılmış oraya yapışıp kalmıştır temiz le onu ordan

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yavv arkdşlr bnm kş yani mnk kş mmya bile dknmyr? neden acep

11. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

ben yeni bir kuş aldım.çok tatlı alalı 2. gün bugün.Ama yem yemiyor ballı kraker yiyor çok az.Yemi ağzına götürdük çok az yedi bıraktı.yumurtalı mama yaparsam sizce yer mi??....

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşlar çok acil soruyorum ne olur cevap verin ne olur etimek yerine ekmek olurmu

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

etimek yerine ekmek olurmu

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mama

bnim kuş herşeyi yiyor bu yemden verdim yedi göbek verdim yedi en son bnide yicek ama bu yem daha çok üreticiler için uygun çünkü kuşların yumurtalarını sağlıklı yapıyor kendilerinide(kuş)

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Muhabbet kuşları küçük yaşta ilgiyle konusurlar küçükken almadıysanız ve ilgilenmiyorsanız mama onu konusturmaz öyle saçmalık mı olur :D

Muhabbet Kuşları İçin Basit Yumurtalı Mama konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Muhabbet Kuşları Genel Bilgi

muhabbet kuşu cinsleri hollanda muhabbet kuşu hollanda cinsi cinsi kuşları özellikleri Evimizin neşesi olan muhabbet kuşlarının ülkemizde pek çok cinsi bulunmaktadır. Değişik renklerde olan muhabbet kuşları insanları streslerini almaları bakımlarının kolay yapılması maliyetlerinin düşük olması ve her halde en önemlisi konuşturulmaya alıştırılabilmeleri nedeniyle en çok tercih edilen...
  2. Muhabbet Kuşları İçin Tohumlar ve Yabani Otlar

yabani muhabbet kuşları muhabbet kuşu hamilelik belirtileri kuşlarında hamilelik belirtileri kuşu yem karışımı tohumları TOHUMLAR Ambalajdaki yazıya bakarsanız, komple besin olan tohum karışımları ucuz veya pahalı olmak üzere her yerde bulunmaktadır. Nispeten pahalı yemler marka yemleridir, diğer taraftan da NoName yani adsız karışımlar da satılmaktadır. Fakat bunlardan almıyorum, çünkü...
  3. Muhabbet Kuşları

muhabbet kuşu konuşturma muhabbet kuşu konuşturma teknikleri kuş teknikleri kuşunu yöntemleri kuş yöntemleri
  4. Muhabbet Kuşları Evcilleştirme

muhabbet kuşu nasıl evcilleştirilir muhabbet kuşları nasıl evcilleştirilir kuşu evcilleştirme video oyuncak yapımı kuşlar Meleklerim benim gibi muhabbet kuşu beslemeye yeni başlayanlara yol gösterecek bir takvim çizelgesi... Kendi kuşumda uygulamaya çalışacağim. İnşallah bu taktikler işe yarar ve benim kuşumda evcilleşir.. 1.-7. Gün Arası : Muhabbet kuşlarını üşütmeden eve getirmeye dikkat...
  5. muhabbet kuşları

muhabbet kuşları kışın banya yapar mı

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. Muhabbet kuşu kolay ve basit mama nasıl yapılır

,
  2. muhabet kusuvmamaai kolay

,
  3. muhabbet kusu basot mama

,
  4. www.yumurta ve hauc muhabt kus kizistmi,
  5. muhabbet kuşuna yumurta sarısı verilir mi,