gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Muhabbet Kuşlarında Astım Hastalığı nedenleri ve hakkında bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Muhabbet Kuşlarında Astım Hastalığı nedir neden olur lütfen bu konuda da bilgi verin benim kızım astım olmuş :(

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Muhabbet Kuşlarında Astım Nedenleri

Muhabbet Kuşlarında Astım Hastalığı

SOLUNUM YOLLARI BOZUKLUĞU :Hayvan boğazına bir şeyler takılmış gibi ağzını açıp kapatır; kuyruğundan nefes alıyormuş gibi kuyruğunu sallar.

Muhabbet Kuşlarında Astım

Astım Belirtileri:
    Kanaryanın soluk almada zorluk çekmesi,sık sık ve hırıltılı soluması ile kendini belli eden bir hastalıktır.Astımlı kuş ötmeye karşı isteksiz ve ötüş kalitesinden çok şey kaybetmiştir.Genellikle uzun süren bronşitlerden sonra ortaya çıkması tanıtıcı bir niteliğidir.

Astım Nedenleri:
    Yerleşmiş nezle ve bronşitin,bakımsızlık,kirli ve dumanlı hava tozlu yem ve tozlu ortam gibi elverişsiz koşullar ve tedavisizlik gibi etkenlerle solunum organlarında kronik,iyileştirilmesi güç bir rahatsızlığa dönüşmesidir.

Muhabbet Kuşlarında Astım Hastalığı nedenleri ve hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhabbet Kuşları Genel Bilgi

Muhabbet Kuşları Genel Bilgi

muhabbet kuşu cinsleri hollanda muhabbet kuşu hollanda cinsi cinsi kuşları özellikleri Evimizin neşesi olan muhabbet kuşlarının ülkemizde pek çok cinsi bulunmaktadır. Değişik renklerde olan muhabbet kuşları insanları streslerini almaları bakımlarının kolay yapılması maliyetlerinin düşük olması ve her halde en önemlisi konuşturulmaya alıştırılabilmeleri nedeniyle en çok tercih edilen...
  2. Muhabbet Kuşu Hastalıkları

Muhabbet Kuşu Hastalıkları

muhabbet kuşu kusma muhabbet kuşunun kusması kuşu kusması hastalıkları kuşlarda mantar hastalığı HASTALIKLARI Muhabbet kuşları oldukça hastalıklara karşı hassastırlar. Çok kolay hasta olurlar ve oldukça zor iyileşirler. Kuşunuz hasta olduğunu ishal yada kabız olmasından, Tüylerinin kabarmasından,yemek yememesinden yada hapşırmasından anlayabilirsiniz. Önemli olan her şeyde...
  3. Muhabbet Kuşlarının Konuşturulması Hakkında Bilgi

Muhabbet Kuşlarının Konuşturulması Hakkında Bilgi

Muhabbet Kuşlarının Konuşturulması Hakkında Bilgi verir misiniz rica etsem. kuşumu konuşrturmak istiyorum.
  4. Muhabbet kuşlarının tüy dökme zamanları hakkında bilgi

Muhabbet kuşlarının tüy dökme zamanları hakkında bilgi

Bir muhabbet kuşum var ve tüyleri çok dökülüyor.Acaba mevsimsel mi?Bu kuşların tüy dökme zamanları ne zamanlar oluyor?Geçici mi yani ? :S
  5. muhabbet kuşlarının ölüm nedenleri

muhabbet kuşlarının ölüm nedenleri

Muhabbet kuşu almıştım öldü, yine aldım, yine öldü.Neden ölüyor bu hayvanlar ? ;(

Sayfayı Paylaş