Muhabbet Kuşlarında Tüy Dökümü hakkında.

muhtemelen sitresten dolayı tüy döküyordur benim kuşumda var dişi onunda kafa bolgesindeki tüm tüyler dokuldu.veterinere gittik muhtemelen hastalık dedi

Benim kuşum erkek yesil renkte cok tüy döküyor ama tüy döktüğü yerlerde açıklı yok

Travmatik bir sarsıntı yaşarsa, strese giriyorlar ve tüylerini dökebiliyorlar. Kuzenin çocuğu da kafesi devirmiş; hırpalamış uzun süre. Sonrasında, tüylerini döktü ve uzun bir süre kafesinden dışarı çıkmadı. Yeni yeni alışıyor ve dışarı çıkmaya başlıyor. Bu tarz bir durumla karşılaşıp karşılaşmadığına dikkat edin derim.

Arkadaşlar bu tüy döküm dönemine özel klinik ilaçar varmış, onlardan kullanınca tüyler tekrar geliyormuş. Adını bilmiyorum ancak kuzenim de çok çaresiz kalmıştı, ona da denk geldiği bir pet shop vermiş ilacı. Araştırın iyice soruşturun yazık kıyamam :( geçmiş olsun

Teşekkür ediyorum sayenizde bir çok bilgiye ulaştım Allah razı gelsin teşekkürler arkadaşlarım iyiki varsınız çooook uzun yıllardır burayı takip ediyorum arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Muhabbet kuşları ile alakalı bir çok bilgiyi sizlerden aldım sağolasınız...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri