gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

muhabbet kuşu sürekli kaşınıyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

muhabbet kuşum sürekli kaşınıyor gerekli spreyleri sıktım fakat işe yaramadı karnında da morluk var ne yapmalıyım sorun ne olabilir

2. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    normalde kaşınması ve tüy dökmesi normaldir.. muhabbet kuşları bazı dönemlerde tüy döker ve yenilenir.. Ama bu süreçte biraz vitamine ihtiyacı olur.. Petshop'a gidip vitamin alabilirsin biz suya karıştırılan damlalardan kullanıyorduk baya zaman önces,nde tabi bu dediğim şuan daha farklı takviyeleri de vardır :) .. Zaten karın kısımları derisi öle olur kuşların ama sanırım baya fazla dökülmüş snein kuşun tüyleri.. farklı birşey söz konusu olabilir istersen bi göster petshop lara onlarında bilgisi vardır.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Muhabbet kuşunun kaşınması durumunda tüylerinde oval şekilde beyazlıklar olabilir buna dikkat edin. Eğer böyle bir durum söz konusu ise tüy çıkartıyor demektir sorun etmeyin. Onun haricinde herşey normal olduğu halde kaşınıyorsa en iyisi kuşçulara yada tavuk kavurmanında belirttiği üzere petshoplara götürmek en iyisi olabilir.

muhabbet kuşu sürekli kaşınıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. muhabbet kuşum

muhabbet kuşum

yaa benim muhabbet kuşum daha yavru ama süreklı kaşınıyor
  2. Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

kaşıntı nedenleri,kaşıntı neden olur,kaşıntı hastalık habercisimi,kaşıntıya ne iyi gelir,kaşıntı tedavisi hakkında bilgiler Geçmeyen Kaşıntılar Mide Bağırsak Hastalığı Belirtisi Olabilir İnatçı kaşıntıları önemseyin! Böbrek yetmezliğinden, karaciğer hastalıklarına kadar ciddi hastalıkların habercisi olabilen kaşıntı şikayeti, mide bağırsak hastalıklarının da arka planında kalan önemli...
  3. Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

kaşıntı nedir,kaşıntı neden olur,kaşıntının sebepleri,kaşıntıya ne iyi gelir,kaşıntının tedavisi,kaşıntı hakkında bilgiler Vücudun genelinde ya da belli bir bölgede hissedilebilir ve inatçı kaşıntılar sinir bozucu bir seviyeye ulaşabilir. Bazı durumlarda kaşıntıyla birlikte ciltte kızarıklık ya da kabartı gibi başka belirtiler de görülür. Egzama benzeri cilt hastalıkları, alerjik...
  4. Vücudum sürekli kaşınıyor nedeni nedir?

Vücudum sürekli kaşınıyor nedeni nedir?

kaşıntı nedir,kaşıntı nedenleri,alerjik kaşıntılar,kaşıntı nasıl geçer,kaşıntı tedavisi,kaşıntı hakkında bilgiler Kaşıntının tıp dilindeki adı ‘pruritus‘tur. Vücudun genelinde ya da belli bir bölgede hissedilebilir ve inatçı kaşıntılar sinir bozucu bir seviyeye ulaşabilir. Bazı durumlarda kaşıntıyla birlikte ciltte kızarıklık ya da kabartı gibi başka belirtiler de görülür. Egzama benzeri cilt...
  5. Sürekli kafam kaşınıyor nedeni nedir?

Sürekli kafam kaşınıyor nedeni nedir?

Bir çok sağlık sorunumuz gibi kafa kaşıntısı probleminide çok önemsediğimiz söylenemez, oysaki saçlı deri kaşıntısı bazı durumlarda saç dökülmesi problemine kadar gitmektedir. Öncelikle soruna neden olan faktörleri bulup, basit önlemler ile kalıcı hale gelmeden ve saç derinizde önemli bir tahribata neden olmadan, mutlaka önlem alınması gereken saç sorunları arasında yer almaktadır. Kafa...

Sayfayı Paylaş