gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır ?

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

muhabbet kuşu konuşturma muhabbet kuşu konuşturma teknikleri kuşlar alemi kuşunu yöntemleri kuş yöntemleri MUHABBET KUŞUNU KONUŞTURMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR ? [​IMG]
    Muhabbet kuşları konuşma yeteneğine sahiptirler. Bazı kuşlar, yeni kelimeleri ve deyimleri çabuk sökerken bazıları da asla tek kelime bile öğrenemeyebilir. Öncelikle yavru muhabbetkuşları 2-4 aylık iken konuşmaya eğitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Belli bir ayı geçen kuşlar zor konuşur, hatta tek kelime bile öğretemeyebilirsiniz. Konuşma yeteneğine erkek muhabbetkuşlarının daha yatkın olduğu gözlenmiştir. Ancak dişi kuşlarda konuşur ama erkek kuşa göre kelime dağarcığı sınırlı kalır.
    Muhabbet kuşlarının hayranlık uyandırıcı bir kelime dağarcığı olsa da, bunu anlamak zor olabilir. Çünkü kelimeleri yüksek bir hızda çıkarırlar. Erkek ve dişi kuşlar konuşmayı öğrenebilir, ama erkekler sözlük dağarcıklarına sık sık yeni kelimeler eklerler ve sözcükleri daha doğal çıkarmaya başlarlar.
    Eğer konuşan bir muhabbet kuşuna sahip olmayı gerçekten çok istiyorsanız, en iyi seçim, küçük yaşta, elle besleyebileceğiniz bir yavru alın. Fakat bunun bir garantisi olmadığını unutmayın.

2. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    benimde muhabbet kuşum var ama 5 yaşında hemde diş çok yabaniydi
    şimdi kafamıza geliyo özellikle açsa senden ayrılmaz ama konuşmazda yıllardır yanımızda

3. Asi88

Asi88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muhabbet kuşlarının konuşabilmesi için ilk önce yavru olmaları lazım ve bayağı bi ilgi istiyolar biz yavruyken aldık komşumuzun oğlundan sürekli ilgilendik konuştuk ve şuan her dediğimizi sölüyo maşallahı var yani :) bu arada erkek olması lazım konuşabilmesi için dişiler konuşmuyo biliyorum...

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy bnm kuşum öldü yaa
    yenisinide alamıyorum
    ama alırsam küçük alıcam artık

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

bnm bir muhabbet kusum var 2 yasında dişi konusabilir mi ???

Son düzenleme: 18 Ağustos 2010
  6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Dişi kuşlarda konusturulabilir fakat yumurtladıkları için bazen unutabiliyorlar benim kusum konustu yumurtlamaya baslayınca unuttU :( yumurtalarına onem verdi bizleri unuttu :(

7. Misafir Melek

benimde mubişim varr
    küfür etmeyiniz

Son düzenleme: 19 Temmuz 2010
  8. Misafir Melek

benim biir muhabbbet kuşum var daha uçmayı bilmiyor.Yani daha yaş vermedi daha alalı 5 gün oldu .Ama bize acayip alıştı omzumuza geliyor kafamıza geliyor oyunlar oynuyor.Bu normal değil mi?

9. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Tabiki gayet normal, daha neler yapacak gözlerinize inanamayacaksınız. Biraz daha zaman ayırın ve onu sevdiğinizi gösterin. :)

10. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    erkek ve yalnız olmalı eş alırsanız konuşmayı bırakır.. Onunla sürekli ilgilenip konuşun neler dediklerine inanamazsınız :)
    Gerçi biz zamanında kuş çiftliği kurduğumuzdan üremekden konuşmalarına fırsat kalmıodu :D:D:D

11. Misafir Melek Kız

Misafir Melek Kız Forum Okuru

[QUOTE=kuşumun yeni aldık kaç günde bize alışır

12. arkadaşlar merhaba...benim bir kuşum var adı boncuk .alalı 2 ay oldu ailemde kimsenin eline gelmiyordu...çünkü korkuyordu.bir gün agızımda yem verdim o günden sonra benden hiç ayrılmıyor.hatta şu anda elimde:D beni çok seviyor bende onu:D odadan çıkıyorum glarcasına ötüyor :D

ve kulağına yavaşşça sesleniyorum bu sayede babacım demeyi ögrendi.ve daha yavru.

13. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bizim fıstık pek bi tembel çıktı konuşmaktan geçtim ötmüyo bile anca bi hareket yapcanda ozmn ötcek.. kapıyı bacayı açık bırak cıkıp gitmez bize alıştımı desem yoksa tamtersi hiç konusmuyor alımıze gelmıyor bızı sevmedimi desem bilemedim valla..

Herşeye rağmen 4 yıldır bızımle..

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Benim muhabbet kuşum uçuyor kaç ayLık oLduğunu biLmiyorum aLaLı iki gün oLdu çok yabani .Bana ne kadar sürede aLışır ?

15. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar Değerli misafirimiz,

Sürekli günde 2 saat uğraşırsanız hafta bazında sitze alıştığını göreceksiniz. Yani 1-2 ay içinde kesinlikle size alıştığını anlarsınız. Tabiki kuşunuzun küçük olması bu süreci hızlandıracaktır. Ama büyük yada küçük mutlaka alışacak size. Hiç bir şekilde yabani demeyin alıştırın :) Birde unutmadan yemini vermeyin kafesine biraz yemi elinizle verin alışma sürecini hızlandırırsınız.

Saygılar.

Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yavru Muhabbet Kuşu İçin

Yavru Muhabbet Kuşu İçin

yavru muhabbet kuşu bakımı muhabbet kuşu yavrusu bakımı yavru Yeni yavru alırken : Yavru bir muhabbet kuşu almadan önce bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Önce kaç yavru alacağınıza ve bunların cinsiyetlerinin ne olacağına karar vermelisiniz. Tabi sonrada nereden bu yavruları temin edeceğinize, sağlıklı yavruları nereden alabileceğinize karar vermelisiniz. Önce sağlıklı bir yavrunun...
  2. Muhabbet kuşu için ne tür oyuncaklar bulunur?

Muhabbet kuşu için ne tür oyuncaklar bulunur?

Arkadaşlar selam Muhabbet kuşu için ne tür oyuncaklar bulunur ne almak lazım
  3. Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir ?

Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir ?

Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir Muhabbet kuşu besleyen meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi kuş bakımı konusunda bilgilendirmeye devam ediyoruz melekler :) Bu yazımızda ise muhabbet kuşlarının çiftleşme belirtilerinden bahsedeceğiz sizlere ... Dişi muhabbet kuşları yumurtlayacakları zaman normalden daha fazla kalsiyum...
  4. Yumurtlamış Muhabbet Kuşuna Bakım Nasıl Yapılmalı ?

Yumurtlamış Muhabbet Kuşuna Bakım Nasıl Yapılmalı ?

Bu konu;yumurtlamış muhabbet kuşuna bakım nasıl yapılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, siz de bir kuşseverseniz ve evinizde muhabbet kuşu besliyorsanız bu sayfamızda ki konumuz sizi ilgilendiriyor demektir. Aldığınız muhabbet kuşu dişiyse ya da erkek muhabbet kuşunuza bir dişi almayı düşünüyorsanız, ilerde yumurtlayacak olan dişli muhabbet kuşunun bakımının nasıl olması...
  5. muhabbet kuşlarım neden çiftleşmiyor ?

muhabbet kuşlarım neden çiftleşmiyor ?

Bir dişi bir erkek muhabbet kuşlarım var. Uzun zamandır birlikteler ama çiftleşmiyorlar.Acaba hastalıklarımı var ben anlayamadım.Ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş