Muhabbet Kuşunun Yaşı Nasıl Anlaşılır ? | Melekler Mekanı FORUM - 28 Ağustos 2016

Muhabbet Kuşunun Yaşı Nasıl Anlaşılır ?

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Muhabbet Kuşlarının Kaç Aylık Olduğunu Nasıl Anlarız Muhabbet Kuşlarının Yaşı Nasıl Anlaşılır
    Muhabbet kuşu Yaşı Nasıl öğrenilir

Aşağıda ki yazımızda muhabbet kuşlarının yaşlarının, kaç aylık olduklarının nasıl öğrenileceği bilgisini paylaşıyoruz sizlerle melekler :)

Yavru muhabbet kuşunun başındaki çizgiler belirgindir. erginde kaybolmuştur. boynundaki yamalar küçüktür. ayakları daha temiz, çatlaksız, pürüzsüz olur. bundan başka göz etrafındaki beyaz halka yavrularda olmaz. bazı mutasyonlarda ise göz halkası hiç oluşmaz.
    şayet kuşunuz bilezikli ise bileziğine bakarak doğum yılını öğrenebilirsiniz.

çizgili kafa - 4 aylıktan daha küçük

temiz alın - 4 aylıktan daha büyük

0-4 aylık - siyaz göz

4-6 aylık - koyu gri iris

6-8 aylık - açık gri iris

8 aylıktan büyük - beyaz iris

2. Kemal jengül

Kemal jengül Forum Okuru

Muhabbet Kuşunun Yaşı Nasıl Anlaşılır ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Muhabbet Kuşlarının Kanatları Nasıl Kesilir

Muhabbet Kuşlarının Kanatları Nasıl Kesilir Muhabbet Kuşları hakkında bilginiz varsa yazın yaa
  2. Muhabbet Kuşlarının Yumurtlayacağı Nasıl Anlaşılır

Muhabbet Kuşlarının Yumurtlayacağı Nasıl Anlaşılır lütfen bu konuda bildiklerinizi yazın bana arkadaşlar.
  3. Muhabbet Kuşlarının İshali Nasıl Geçer

Muhabbet Kuşlarının İshali Nasıl Geçer kızlar mavişim ishal oldu nasıl geçirecem bu ishali bilmiyorum lütfen bir yardım edin!
  4. muhabbet kuşu nasıl yıkanır?

muhabbet kuşum suyu sevmiyor nasıl yıkayabilirim??
  5. muhabbet kuşumu nasıl konuşturabilirim

muhabbet kuşum 5 aydır bende ama daha hiç kelime söyleyemiyor konuşturmak için neler yapılabilir neler yaptınız lütfen bana anlatır mısınız. tşk.

Sayfayı Paylaş