gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar!

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. O kadar çok duydum ki arkadaşlarımdan, içim acıyor artık. İnternette ki tüm arkadaşlık sitelerinde vakit geçiren, sohbet eden, sevgili arayan, sadece makara yapan bir sürü kadın-erkek var. Yalnızlığın bu en yoğun sürecini yaşadığımız yıllarda, herkes bir şeylere tutunma çabası içinde.
    Maddi sıkıntılar yüzünden kısılıp kaldık evlere. Sosyal hayatımız kısıtlı. Yeni insanlar tanımak, farklı ortamlara girmek zorlaştı. Eskiden aldığımız maaşların bir kısmını kulüplere, spor salonlarına, bunun gibi birçok yere harcayıp, aktif yaşıyorduk. Artık öyle bir durumumuz yok. Hatta haftada bir gün yapılan kanka sohbetleri, önce yemekten kahveye, sonra msn de dedikodu yapmaya düştü. Bu yüzden de yalnızız. Hepimiz hem de.

Sevgilisi olan, olmayan, evli, bekar, genç, yaşlı, hepimiz. En kolay yolu yüzyılın mucizesi internet oldu yeni tanışmaların ki ben buna karşı değilim. Hatta üye olduğum siteler de var. İnsan biriktirmeyi severim zaten. Herkesin farklı bir tadı var. Her yaşanmışlık bir deneyim demek bana. Kaç kişi böyle düşünüyor bilmiyorum. Amaçları farklı insanlarla karşılaşıyorsunuz elbette.

En çok dikkatimi çeken, özellikle beylerin anlattığı ortak bir hikaye. Kontör kızlar diyorum onlara. Hikaye şöyle gelişiyor. Muhteşem resmini kendi sayfasına koyan kızımız, gelen tanışma mesajlarına, kendi kriterlerine göre eledikten sonra cevap verir. Sohbetin biraz ilerisinde kızın kendinden hoşlandığını hisseden delikanlı, -ki kendini olduğunun çok dışında göstermektedir- avının yavaş yavaş yaklaştığını düşünür. Zaten neredeyse kimsenin kendiyle ilgisi yok. Memleketimin tamamı üniversite mezunu ve en az bir yabancı dil biliyor. Neyse konuyu dağıtmayayım. Kızımız gelen avcının zaafını anlar anlamaz kontör yolla bana der. Karşıdaki delikanlı bir kaç dakika durur. O sessizlik anında delikanlıyı daha şok eden bir teklif gelir. 100 kontör yolla kamera açayım. 250 kontör yollarsan her söylediğini yaparım.

Peki 1000 kontöre ne yapılıyor?

Bizim kızlarımız, kadınlarımız onlar. Bu kadar çaresizleştiklerini görmek içimi acıtıyor. Gerçekten zor durumdalar mı diyorum? Sonra aklım başıma geliyor. Hayır, hayır. Aç insan kontör değil ekmek ister….

Candan Ünal

Son düzenleme: 7 Kasım 2008
  2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar!
    çok doğru vede güzel bir paylaşımı yakalamışsın bende duymuştum ama inanmak istemedim çünkü bunu yapan benim hemcinsimdi üzülsemmi kızsammı nedesem bilmiyorum sadece kötü ve çok yanlış diyorum tşkler zuzu

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler yorumun için arkadaşım bakalım farklı yorumlarda gelecekmi

4. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

paylasim icin cok tesekurler canim,herseyde oldugu gibi internettide amacinin disinda kullanmaya basladik hani suyu cikti derlerya oyle.en cok uzuldugumde yikilan yuvalar ki son zaman da televizyondan falan gordugum kadariyla hayli cogaldi,dun bir kanalda kadin agliyordu esim internette biriyle tanisti onunla gorusuyor diye inan yuregim acidi soruyordu ben bunu hak edecek ne yaptim diye ,esinin savunmasida sadece konusuyoruz ne var bunda,muhabbette belden asagi tabi;bilmiyorum sonumuz ne olacak allah islah etsin diyorum sadece hersey bu kadar basitmi 100 kontore neler yitiriliyo bunun farkindalarmi acaba ,insanlarin gozunu para burumus para herseyi satin alir olmus cok yazik;cok uzun oldu galiba kusura bakmayin kaptirdim kendimi ;onemli bir konu cunku internet bir teknoloji olmaktan cikip sorun haline geldi getirdiler malesef

5. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler bitanem harika yorumlamışsın son derecede haklısın ve sanada katılıyorum hiçde uzun değil yorumun nihayetinde adı üstünde paylaşım paylaşacağız tabikide....evet Allah sonumuzu hayır etsin amelleri düzgün insanlardan eylesin canım

6. adley

adley Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

biz insanoğlu her seferinde zamanı suçluyoruz ''zaman kötü diyerek...aslında kötü olan zaman değil,kötü olan insanlar..(istisnalar hariç)
    hemcinslerimizin yapmış olduğu bu kepazelik,biz kadınların saygınlığını azaltmakta ve bizleri rencide etmektedir.ben bu olayı bir bayan olarak esefle kınıyorum.

7. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ablacım çok guzel bı konu olmuşş..ınankı tuylerın dıken dıken oldu..nedıcegımı şaşırdım..ınankı..sözun bıttıgı yer işte ablammm..ben hıçç bışe demıyorum dıyemıyorum..payşlaşım için teşekkurler ablamm..

8. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Evet canım doğru söylüyorsun son söz zaten bütün yazıyı özetlemiş ! gerçekten ihtiyaçları olduğu için yapmıyorlar ! artık böyle olduk biz ! artık alışmamız lazım.. ! bu laflar ne kadar kulak tırmalıyor dimi.. ne hale geldik.. diyecek tek şey Allah sonumuzu hayır etsin !

9. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

evet canım çok haklısın aç insan ekmek ister kontör değil
    güzel bir paylaşımdı canım emeğine sağlık

10. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler ediyorum arkadaşlar o güzel yorumlarınız için

11. angelstory

angelstory Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayın Zuzu, inceledikçe tüm internet sitelerine benim makale ve şiirlerimi kendi adınızla yazdığınızı ve bundan hiç bir utanç duymadığınızı görüyorum. Bu yaptığınız hırsızlıktır. Şahsıma ait ve orjinali adresinde yayınlanan makalelerimi yazar adı ve kaynak belirtmeden kullanıyorsunuz. Emeğe yapılan saygısızlık bir yana, bir de bundan kendinizce çıkar sağlıyorsunuz. Sizi son defa uyarıyor ve yasal işlemleri başlatmamak için durumu düzeltmenizi rica ediyorum.
    Candan Ünal

Edit by : kızılötesi

site adı vermek kurallara aykırıdır...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Kasım 2008
  12. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sevgili arkadaşım sizde takdir adersiniz ki sitelerde herkes birbirinden alıyo konuları ama aralarınada kendı yorumlarını katan ya da katmayan almayan kişiler var...aldığım yazılarıda ayrıca tamamen kendi fikrimmiş gibide sunmuyorum...herkese açık bir forumsa altında telif hakkı korunmuyosa şahsıma aittir diye bu konuyu almak benimde hakkımdır diye düşünüyorum....benimde kendi adıma yaptığım bir sürü çalışmalar var ama telif hakkı bana aittir diye bir uyarım yok buda ne demektir çalışmalarımı herkes alığ yayınlayabilir....ayrica alınan bu konular sizin sitenizden midir bilmiyorum her sitede paylaşılan konular ve bizlerde aldığımız yerden nasıl görüyosak o şekilde alıyoruz değilmi...burda kendi konummuş gibi yayınladığı nerden çıkardınız onuda anlamış değilim herkes biyerlerden alıp paylaşım yapıyor.

Tüm internet sitelerinde şahsıma ait yazılarınızı gördüm demişsiniz.Beni tanımadan hakkımda yorum yapmayınız tek zuzu ben değilim konuyu inceledim dikkatinizi çekerim ben sadece zuzu değil zuzu65 im...Birde bilmenizi isterim sitemizden başka hiçbiryerle alakam yoktur yazılarımda...Burda beni hırsızlıkla utanç duymamakla ve çıkarcılıkla suçlamışsınız...Buda benim kişisel haklarıma büyük bir saldırıdır dolayısıyle bende gereken yerlere yasal duyurumu yaparım...Hakkınızı kendi çıkarlarınızı düşünerek kendi sitenizin reklamını yaparak değilde, sitelerde değil gereken mercilerden arayın...

şahsınıza ait yazıların altınada telif hakkı bana aittir yazarsanız kimse emeğe saygısızlık yapmaz...dikkatinizi çekerim burda bana aittir diye bir beyanatta yok ne ye dayanarak kullanıyosunuz bu cümleleri onuda anlamış değilim...

Madem kuralları bu kadar çok iyi biliyosunuz sitemizde başka bir site reklamınında yasak olduğunu bilmiyosunuz ki buraya açık açık sitenizin ismini varip bir nevi reklam yapıyorsunuz bu konuyu dikkate almanızı öneriyorum

Son düzenleme: 7 Kasım 2008
  13. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

teşeşkürler paylaşım için

14. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

ben teşekkür ederim canım

15. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

kesinlikle arkadaşımıza katılıyorummm zaman değil kötü olan bizizzz

Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhakkak Okuyun

Muhakkak Okuyun

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş. Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada oturamaz!" Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..." Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve sinavini basarisiz gecmesi icin elinden geleni yapmis. Yanliz sinavda...
  2. Beden Dili ve Ebeveynlik muhakkak okuyun

Beden Dili ve Ebeveynlik muhakkak okuyun

bütün annelere ve anne olmaya hazırlananlar muhakkak okuyun ... Ebeveyn olmak, hiç de kolay değildir. Çocuğumuz için hep en iyisini isterken, bazen günlük yaşamın baskı ve düş kırıklıklarını istemeden de olsa ona yansıtırız. Çocuklar, ruh halimizi ve davranışımızı çok çabuk kavrarlar. Neden? Çünkü öyle olmaları gerekir. Yaşamın ilk birkaç yılında neredeyse bildikleri her şeyi biz...
  3. lütfen okuyun arkadaşlar

lütfen okuyun arkadaşlar

arkadaşlar sizden bir ricam olacak nişanlım şuan hakkari otlucada asker dün gece ölümden kurtulmuş.. bunu duydugumdan beri çok kötüyüm belkide onu benim duaların kurtardı. onu o kadar çok seviyorumki ona zarar gelmesinden korkuyorum. lütfen arkadaşlar bütün askerlerimiz için bol bol dua edelim ve kuran bilenimiz varsada onlar için okuyalım. dualarımız onlardan esirgemeyelim. ilginiz için...
  4. forma girmenin yolu okuyun muhakkak

forma girmenin yolu okuyun muhakkak

Forma Girmenin Yolları İdeal kiloda yaşamak hem sağlık hem de estetik görünüm için faydalıdır. Eğer ayda 3 kilo vermek gibi bir hedefiniz var ise yazdıklarım sizin için faydalı olabilir. Forma Girmenin Yolları Ancak ayda 10 kilo vermek gibi bir hedefiniz var ise lütfen diyetisyeniniz ya da sağlıklı beslenme danışmanınızdan yardım alın. Diyet yapmaya karar verdiğinizde buzdolabının...
  5. Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

Evet arkadaşlar bu yazıyı okuyunca hem güldüm ,hem düşündüm,hemde kendimle muhasebe ettim acaba o küçük meleğin küçücük beyninin içindeki o duyarlılığı biz gösterebildikmi? ekmak kırıntıları: Bir dostum anlatmıştı; Bir tanıdıklarının evinde televizyon arızalanmıştı, tamirci gelip televizyonun arkasını açmış ve arkasında bir sürü ekmek kırıntıları.Tabi kimin yaptıklarını hemen...

Sayfayı Paylaş