gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

MUHAMMED CANGÖREN ( Firuz Aga )

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

MUHAMMED CANGÖREN ( Firuz Aga ) Afganistan'da 1951'de dogdu. Ortaokuldayken tiyatro yapmaya basladi. 1969'da Afganistan'da ulusal R.T.V.'de oyuncu olarak ise basladi. 6 tane sinema filminde ve 25-30 tane TV filminde rol aldi. 1982'de Türkiye'ye yerlesti. Gaziantep'te çocuk tiyatrosu yapti. Ikinci Bahar ve Üzgünüm Leyla dizilerinde oynadi. Ömer Kavur'un yönettigi Melekler Evinde rol aldi. Son olarak Fide Motanin çektigi Vasiyet dizisinde oynadi. Sinema Filmleri ve Yönetmenleri :
    Melekler Evi (Ömer Kavur)
    Zorba ve Budha (Italyan Yapimi)
    Hiçbir Yerde (Tayfun Pirselimgök)
    TV Yapimlari ve Yönetmenleri :
    Ü zgünüm Leyla (Tarri Vardar)
    Ikinci Bahar (Orhan Oguz)
    Vasiyet (Fide Motan)
    Yabanci Ortak Yapimlar :
    Cinayet Karari (Siyamu ve Celali)
    Mucessemeha (Gulam Esk.)
    Garet Garan ve Dam. Marg

MUHAMMED CANGÖREN ( Firuz Aga ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Firuze

Firuze

Bu taşı görmek uzun ömre, iyi şansa ve kişiye faydası dokunacak yardıma, Kadın için firuze taşı ele bezenmiş eşya hyırlı ve uzun ömürlü bir oğul evladına delalet eder.Kişiye nazar değeceğine işaret eder.Firuze görmek yardimla tabir olunur. Rüyasinda parmagina firuze tasli bir yüzük taktigini görmek, takan erkek ise, esinden bir yardim görecegine ve menfaat bulacagina; kadin ise, kocasinin...
  2. Aga

Aga

1Babacan, mert, kalender (kimse). 2"Efendi, bey..." anlamlarında seslenme sözcüğü. 3Ağa.
  3. Muhammed

Muhammed

eylül ekim kasım gel aralık ilahisi Eylül Ekim Kasim Gel Aralik Muhammede Gidemedim Olmaz Olsun Fukaralik Muhammede Gidemedim azrail ilahisi Azrail Aldi Canimi Tattirdi ölüm Tadini Kuruttu Hayat Kanimi Imdadima Gel Efendim Gel Gel Gözlerimden Perde Kalkti

Sayfayı Paylaş