gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Muhammede Gel İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

hz muhammede yazılan ilahiler EylülEkimKasımgel aralık Muhammede gidemedim
    Olmaz olsun fukaralık
    Muhammede gidemedim.
    GİDEMEDİM GİDEMEDİM
    MUHAMMEDE GİDEMEDİM
    İKRADINA ERMEDİM NAKARAT
    MUHAMMEDE GİDEMEDİM.
    Ocak ayı nedir tasam
    Şubat ile Marta küsem
    Geldi geçti koca nisan
    Muhammede gidemedim.
    NAKARAT
    Mayısın yanıktır özü
    Haziranın gülmez yüzü
    Boşa geçirdim temmuzu
    Muhammede gidemedim.

Muhammede Gel İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk’a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  2. gel ilahisi

gel ilahisi

gel imanım gel ilahisi imanım suyum sıcak oldu suyum sıcak oldu dinle Azral geldi canıma Şeytan başladı çalıma Şeyhin bakınsın halime Gözüm yaşla doldu gel gel Son nefeside alıyor Biri çenemi bağlıyor Çoluk çocuğum ağlıyor Evim figan doldu gel gel Camide sela verdiler Uzaktakiler geldiler Gözümü açık gördüler Gözüm açık geldi gel gel Can boğazımda duruyor Şeytan imanım çalıyor Dilim...
  3. gel gidelim ilahisi

gel gidelim ilahisi

gel gidelim ilahisi Bir karardan durmayalım Gel gidelim dosta gönül Hasretinden yanmayalım Gel gidelim dosta gönül Kılavuz ol gönül bana Gel gidelim yârdan yana Canım kurbandır canana Gel gidelim dosta gönül Kara haberin almadan Can bedenden ayrılmadan Azrail bizi bulmadan Gel gidelim dosta gönül Gerçek murada varalım Yârin hatırın soralım Yunus Emre'yi alalım Gel gidelim dosta gönül
  4. Çok Ağir Geldi İlahisi

Çok Ağir Geldi İlahisi

Sahidim olsun secdeler... Kursun oldu kalbi deldi Sanki caglayan bir seldi Cana sindi Rasulallah Sefaat kil sen bir parca Yuregim bak param parca Su gunahkar olan nasa Sefaat ya Resulallah Aglayip seni ararim Kalmadi artik kararim Senin askinla yanarim Medet eyle Resulallah Sefaat kil sen bir parca Yuregim bak param parca Su gunahkar olan nasa Sefaat ya Resulallah Bir dem gelir...
  5. tehvide gel ilahisi

tehvide gel ilahisi

Buyruğun tut Rahmân'ın tevhide gel tevhide! Tâzelensin imanın tevhide gel tevhide! Müşkilde kalan kişi güç etme âsan işi Bırak gayrı teşvişi tevhide gel tevhide! Sen seni ne sanırsın fâniye aldanırsın Hoş bir gün uyanırsın tevhide gel tevhide! Yaban yerlere bakma canın odlara yakma Her gördüğüne akma tevhide gel tevhide! Hüdâi'yi gûş eyle aşka gelip cûş eyle Bu kevserden nûş eyle...

Sayfayı Paylaş