gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Muharrem

Konu, 'L-M' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Her türlü sıkıntıdan kurtulmaya,Muharrem ayinda görülen rüyada hata ol-maz. Rüyada Muharrem ayini görmek bütün kötülüklerden kurtulmaya, hastaliktan sifa bulmaya, borçtan kurtulmaya delalet eder. Büyük kimseler çogunlukla bu ayda dünyaya gelirler. Çünkü Hz. Adem'le Hz. Havva da bu ayda yaratilmislardir. Bu ayda günahkar kimselerin tövbesi kabul olunur. Çünkü Hz. Adem'in tövbesi de bu ayda kabul edilmistir. Rüya sahibi yük-selme arzusunda ise, bu istegi yerine gelir. Çünkü Cenabi Hakk, Hz. Idris'i (AS) bu ayda yüceltti. Rüya sahibi bir deniz seyahatinde ise firtinaya tutulmaz, sakin bir havada yolculuk eder. Hz. Nuh'un (AS) gemisi bu ayda Cudi dagina oturdu. Rüya sahibi bir çocuk bekliyorsa, Salih bir çocugu olur. Çünkü Ibrahim ve Isa (AS) bu ayda dogdular. Rüya sahibi darlik ve sikinti içinde ise bu sikintidan kurtulur. Çünkü Allahu Telala (C.C) Hz. Ib-rahim'i (AS) bu ayda Nemrud'un atesinden kurtardi. Rüya sahibi gurbette ise, silaya döner. Çünkü Cenabi Hakk Hz. Süleyman'a (AS) mülkünü bu ayda geri verdi. Rüya sahibi hasta veya fakir bir kimse ise, iyilesir ve fakirlikten kurtulur. Çünkü Allahu Teala bu ayda Eyüp'ü (AS) sikintidan kurtardi. Rüya sahibi bu ayda bir devlet büyügü ile bulusup konusarak ondan menfaat elde eder. Çünkü Cenabi Hakk bu ayda Musa (AS) ile konustu. Bir baska rivayete görede: Eger rüya, bu ayda görülürse, bu rüya hatasiz salih bir rüyadir. Rüyada Muharrem ayim görmek, sikintidan, hapislikten kurtulmaya ve hastaliktan sifa bulmaya isaret eder. Gurbette olan insan rüyasinda muharrem ayim görse, vatanina döner. Eger rüya sahibi günahkar ise, tevbe eder. Çünkü o ayda Adem (A.S.)'in tevbesi kabul edilmistir. Rüya sahibi çocugunun olmasini arzu ediyorsa, salih bir çocugu olur. Rüyayi gören sikintida ise, bundan kurtulur, düsmani varsa düsmanindan emin olur. Bazen de rüya sahibi bid'at ve sapikliktan dönmekle Allah'a tevbe eder ve günahlanndan kurtulur. Rüya sahibi memuriyetten aynimissa, tekrar memuriyete döner. Eger rüyayi gören fakir veya hasta ise, hastaliktan sifa bulur ve Allahu Teala onun fakirligim giderir.

Muharrem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muharrem ayı orucunun fazileti

Muharrem ayı orucunun fazileti

Muharrem ayında Oruç tutmanın faziletini ve ecrini Efendimiz (a.s.m.) bir Hadis-i Şeriflerinde şöyle bildiriyorlar; Hz. Ali (R.A.) ın anlattığına göre, bir adam ona sorar: "Ramazan'dan sonra hangi ayda Oruç tutmamı tavsiye edersiniz?" Hz. Ali (R.A.) şu cevabı verir. "Ben bu soruyu Rasulullah (a.s.m.) a soran kimseye rastlamamıştım. Nihâyet bir adam sordu. O zaman bende...
  2. MUHARREM AYINDA yapilacak ibadetler...

MUHARREM AYINDA yapilacak ibadetler...

Muharremin birinci gecesi şu şekilde niyet ederek bir Tesbih Namazı kılınır: "Yâ Rabbî, bu yeni senede beni mağfiret-! ilâhîne, rızâ-i ilâhîne ve hidâyet-i ilâhîne mazhar eyle. Yeni açılan amel defterimi rızâ-i ilâhîne muvâfık amel ile doldurmayı bana nasip eyle. Beni gadab-ı ilâhîne dûçâr edecek amellerden muhâfaza buyur." Tesbih namazında şunlar okunur: 1. rek'atte: 1 Fâtiha-i...
  3. Muharrem ayının faziletleri nelerdir

Muharrem ayının faziletleri nelerdir

Bildiğiniz gibi bu gün itibariyle hicri ilk ay olan muharrem ayına girdik. Hayırlara vesile olsun diyorum ve soruyorum muharrem ayının faziletleri nelerdir ?
  4. muharrem ayını neden kutluyoruz

muharrem ayını neden kutluyoruz

Muharrem ayında ibadetler ediliyo, aşureler pişiriliyor. Nedir muharrem ayının özelliği, neden kutluyoruz bu ayı ?
  5. Muharrem Ayı Okunacak Dualar

Muharrem Ayı Okunacak Dualar

muharrem ayı duaları, muharrem ayında hangi dua okunmalı, muharrem ayında okunması gereken dualar Muharrem ayında okunmasın da büyük faziletler olan dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. 5. Gün 100 defa Ya Rahman Ya Rahim 6. Gün 100 defa La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azım 7. Gün 100 defa İhlâs suresi 8. Gün 100 defa La ilahe illallah Muhammedur Rasulüllah 9. Gün (Aşure...

Sayfayı Paylaş