gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Mühendis

Konu, 'L-M' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Edebi eserleri tasnif etmeye, dağınık şeyleri toparlamaya, harap olan yerleri onarmaya, olumlu yahut olumsuz değişiklikler yapmaya, yoksulluktan sonra zenginliğe, hastalıktan şifa bulmaya, Mühendis bazen imar edilen şeyleriharap etmeye, yapılmış şeyi bozzmaya, şerre ve fitneye; Mühendis olduğunu görmek uzun ömre, bir göreve getirilmeye, şeref ve itibara delalet eder.Rüyada mühendis görmek , mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir yerin bayındırlığına işarettir. Kendisini mühendis olarak görmek, ömrünün uzun olmasına işarettir. Rüyada mühendis görmek, bir şeyin mahvolmasına olmasına, harap olan bir yerin yeniden yapılmasına yorumlanır. Kendisini mühendis olarak görmek, uzun hayat süreceğine yorumlanır. Çok yorucu seyahatlere çıkacak, fakat iyi insanlarla tanışacaksınız. Rüyada bir mühendise bir proje çizdirmek için basvurdugunuzu veya mühendisle insaat yaptirmak için anlasma imzaladiginizi görmek, size yapmaniz için verilen biri isi çok dikkatli ve titiz olarak incelemeniz ve ona göre yapmaniz gerektigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada mühendis görmek, mamur bir seyin harap olmasina, harap olan bir mevkinin mamur olmasina, fitne ve serre isarettir. Rüyada mühendis oldugunu gören kimsenin, ömrü uzun olur. Mühendis görmek fakirlikten sonra zengin olmaya ve hastaliktan sonra da sihhata kavusmaya isarettir.

Mühendis konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Jeofizik Mühendisi

Jeofizik Mühendisi

Yeraltında bulunan derin hammadde yatakları ve enerji kaynaklarının yerlerini, kayaların birbirlerine göre konumlarını, fiziksel yöntemler yardımıyla inceleyen kişidir. GÖREVLER -Atmosferdeki olayların, yer kabuğu ile etkileşimini sismik ölçümler yaparak araştırır, -Depremlerin, buzul ve volkanların yapıları ve hareketlerini inceler, -Denizlerin fiziki yapılarını, yoğunluk, ısı, ışık ve...
  2. Makine Mühendisi

Makine Mühendisi

makina mühendisi maaşları makina mühendisliği maaşları makine mühendisi 2010 otomotiv mühendisliği makine Her türlü mekanik sistemin, makinenin, makine elemanlarının belirli kriterler çerçevesinde tasarımını yapan, geliştiren, üretimini planlayan, üretim teknolojilerini geliştiren, sistemler arası ilişki ve fonksiyonları kuran, geçerli fiziksel kurallar içinde test eden kişidir. GÖREVLER...
  3. Yazılım Mühendisi

Yazılım Mühendisi

Bankacılık, otomotiv, telekomünikasyon vb. sektörler olmak üzere her alanda kullanılan bilgisayar sistemlerinin, yazılım tasarımını hazırlayan ve sisteme entegre edip uygulamasını yapan kişidir. GÖREVLER - Hazırlanacak yazılım ile ilgili müşteri ilişkilerini kurar, - Müşterilerden aldığı bilgiler doğrultusunda analiz yapar, - Tasarım yapar, - Program yazar, - Programı test eder, - Yazdığı...
  4. Üretim Mühendisi

Üretim Mühendisi

İmalat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde üretilmesine karar verilen bir ürünün üretim yöntemleri ile bu yöntemleri gerçekleştirecek üretim araçlarının tasarımı, uygulanması ve kontrolünde çalışan kişidir. GÖREVLER -Üretilecek bir ürünün imalatı ile ilgili üretim yöntemlerini araştırır, tasarlar, -Üretimde kullanılacak malzemeleri tespit eder, üretim aşamalarını planlar, kalite...
  5. Uzay Mühendisi

Uzay Mühendisi

Hava ve uzay araçlarının tasarımı ve yapımı, bunların uzaya gönderilmesi, araçların yerden izlenmesi, araçlarla haberleşme vb. işleri yapan kişidir. GÖREVLER Sivil ve askeri kuruluşlarda; -Yer çevresinde yörüngeye konulacak insanlı ve insansız uydu ve diğer uzay araçları ile bunları yörüngeye koyacak roketler üzerinde araştırmalar ve deneyler yapar, Uydularla haberleşme amacıyla...

Sayfayı Paylaş