gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Muhteşem Yüzyıl "Ben İbrahim" Şiiri

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Muhteşem Yüzyıl "Ben İbrahim" Şiiri hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, geçtiğimiz haftalarda Muhteşem Yüzyıl dizisinden bir karakter daha kaydı gitti. Haftalardır beklenen Pargalı nasıl ve ne zaman ölecek sorusunun cevabı da böylece verilmiş oldu. Kanuni'nin şüpheleri ve güvenini kaybetmesinin ardından Pargalının da sonu geldi. Bu sayfamızda sizlere şimdiye kadar Pargalının dizi boyunca birkaç kez söylediği "Ben İbrahim" şiirini yayınlıyoruz...

Cennetle cehennemin arasında bir yerdeyim. Araftayım.

Benim ömrüm böyle mi nihayet bulacak ?

Sizin yüzünüzü gördüğümde cennetinizin bahçeleri açılıyor. Saadete doğru yürüyorum. Sizden uzakta cehennem ateşleri sarıyor ruhumu. Yanıyorum. Kadere isyan ediyorum.

Ben İbrahim . Pargadan 10 yaşında devşirilen, Dönme İbrahim.

17 sinde Şehzade Süleyman’ın şahincibaşısı, 25 inde Sultan Süleyman Han Hazretlerinin hasodabaşısı, 28 inde hünkarının vezir-i azamı, iktidarın ortağı İbrahim.

Cenneti cehennemi hep içinde taşıyan, kendi şeytanıyla dost, postun şeyhiyle müttefik ama hep tetik .. Araf’ın yüce kapısının sadık bekçisi ; kapıkulu İbrahim. Sultan Süleyman’ın mahreminde, sırrında ama hep sınırda olan İbrahim. Hünkarının derin gözlerinde her gün kendi cenazesini seyreden İbrahim. Sultanının gözlerine baktıkça ölüme koşarak giden İbrahim ! Ölümüne kaza namazları kılınan, İbrahim ..

Ben Pargalı Rum Balıkçı Manolis İle, Venedikli Sofia’dan Doğma,
    Parga’dan 10 Yaşında Devşirilen, Dönme İbrahim…
    Adım Neydi, Hangi Dilde Ne Anlama Geliyordu, Unuttum. Unutmak Özgürlük.

Yoksa Bırakmıyor Kalbini Adını Aldığın Dil, Üzerinde Yürümeyi Öğrendiğin Toprak.
    Ben İbrahim… Parga’dan 10 Yaşında Devşirilen Dönme İbrahim…

Dönmek Nasıl Birşey. İnsan Nereye Döner. Döndüğü Yer Neresidir.
    Geriye Dönmek Var Mıdır, Mümkün Müdür. Yoksa Kader Sadece İleriyi Mi Gösterir.
    Geldiğin Döndüğün Yer Orda Mıdır, Bekler Midir. Baksan Görür Müsün.
    Kalbin Dönerken Pusulan Mıdır. Geçtiğin Yerleri Unutmadan Aynı Yerlerden Geçerek Evin Yolunu Bulabilir Misin.
    Yoksa Döndüm, Değiştim, Geldiğim Dediğim
    Her Yerde Ve Dilde Ve De Dinde Hala Dönme Misindir.

Dönmek Kabiliyet Değil, Zaruret Midir İbrahim…

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Allah rahmet eylesin pargalıda gitti ama malkaçoğlu geldi:D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    İbrahime okadar üzüldümki yaaa :uhu:Mawi malkoç oğlu dikkatini çekerim :D:D

5. lalapo

lalapo Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    malkoçoğlu tek geçerim tabiki:kedi:

Muhteşem Yüzyıl "Ben İbrahim" Şiiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhteşem yüzyılın mimarından muhteşem yüzyıl

Muhteşem yüzyılın mimarından muhteşem yüzyıl

muhteşem yüzyıl muhteşem yüzyıl süleymanın okuduğu şiir ibrahimin okuduğu şiir yüzyılda ibrahimin süleyman maria sevişme Yaklaşık beş haftadır milletçe “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle; dolayısıyla Kanuni Sultan Süleyman’la, Hürrem’le, Pargalı İbrahim’le yatıp kalkıyoruz. Daha fragmanlar dönerken isyan çıktı, “Vay, ecdadımıza ha” diye ayaklandı kimileri. Hem yapımcılar, hem oyuncular, hem de...
  2. Muhteşem Yüzyıl Muhibbi Şiiri

Muhteşem Yüzyıl Muhibbi Şiiri

muhibbi şiirleri muhteşem yüzyıl şiir muhteşem yüzyılda okunan şiir yüzyıl şiirleri muhibbinin Muhteşem Yüzyıl dizisinde İbrahim paşanın Kanuni Sultan Süleyman için söylediği şiir Muhibbi sözlerini sizler için paylaşıyorum. Muhteşem Yüzyıl İbrahim paşa'nın ve Kanuni Sultan Süleyman'ın Söylediği Şiir Muhteşem Yüzyıl Muhibbinin Yüksek Şiiri Dostum; ben gönlümü senden yana yolladım.. onun...
  3. Muhteşem Yüzyıla Muhteşem Transfer

Muhteşem Yüzyıla Muhteşem Transfer

muhteşem yüzyıl, oyuncuları, yeni transfer, küçük sırlar, çet hakkında genel bilgiler burda melekler muhteşem yüzyıla yeni bir transfer daha olmuş melekler yeni sezonda muhteşem yüzyıl yine muhteşem geliyor:D işte haber melekler Genç kızların sevgilisi çok ünlü bir oyuncu; Show TV'nin rating rekortmeni dizisi "Muhteşem Yüzyıl"a transfer oldu... Hürriyet gazetesinin...
  4. Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon Fragmanında Okunan Şiir burada melekler

Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon Fragmanında Okunan Şiir burada melekler

Şehzade Mustafanın idamı sırasında okunan şiir Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafanın idamında okunan şiir Başrollerini Meryem Uzerli ve Halit Ergenç'in üstlendiği başarılı dizi Muhteşem Yüzyıl yeni sezon bölümlerini izlememize sayılı günler kaldı Melek'lerim. Biz de bu yazımızda Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafanın idamında okunan şiir paylaşımında bulunmak istiyor ve dizinin yeni bölümünü...
  5. Muhteşem Yüzyılda Kanuninin Hürreme söylediği aşk şiirlerini yazarmısınız

Muhteşem Yüzyılda Kanuninin Hürreme söylediği aşk şiirlerini yazarmısınız

Merhaba.Bugün sevgililer günü biliyorsunuz.Kanuni de Hürremine çok güzel şiirler okuyor hep.Lütfen o şiirleri bu sayfadan paylaşabilirmisiniz?

Sayfayı Paylaş