gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Muhteşem Yüzyıl Hakkında İlk Eleştiriler

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

muhteşem yüzyıl eleştirileri muhteşem yüzyıl eleştiri hakkında hakkında eleştiriler ile ilgili eleştiriler 5 Ocak Çarşamba akşamı ekranlara gelecek olan Show Tv'nin başlamadan adından söz ettiren dizisi Muhteşem Yüzıl bakalım beklenilen retingleri alacakmı :tik:

Show TV'nin iddialı dizisi "Muhteşem Yüzyıl"ın fragmanından yola çıkan iki televizyon yazarı ilk izlenimlerini yazdılar...
    Sina Koloğlu/Milliyet Cadde

‘Muhteşem Yüzyıl’; bana ‘Kraliçe Elizabeth’i hatırlatıyor
    Show TV’nin yeni dizisinin fragmanını izlerken batı menşeili saray entrika filmleri gözümün önüne geldi. İlk aklıma gelen de nedense ‘Kraliçe Elizabeth’ oldu. Hızlı sahneleri ve başarılı dublajıyla hemen dikkati çekiyor. “Kösem Sultan batılıların da pek seveceği kıvama gelir mi?” diye sormuştum. Sanki bu dizideki Meryem Uzerli bu havayı veriyor.
    Müzik ise biraz bu havaya ‘yabancı’ geldi. Mehter marşından yola çıkılıp ‘senfonik rock’ havasında, görkemli bir müzik yapılsa dizinin görseline pek uyardı. ‘Muhteşem Yüzyıl’ ‘popüler kültür soslu’ başarılı bir tarihi dizi olması en büyük dileğim. Taylan Biraderleri severim, dizinin başarılı olmasını bu açıdan da istiyorum.

Mesut Yar/Posta
    Süleyman öyle konuşmasın!

Deli Saraylı'nın aniden hayatımızdan çıktığı Show TV'de başka bir saray dizisinin başlıyor olması çok ironik. Ama bu işler böyle; gidenin yeri boş kalmıyor...
    Muhteşem Yüzyıl hazırlığını aylar önce ilk bu köşeden okuduğunuz bir projeyken artık dizi aşamasına geldi. Etkileyici fragmanları birbiri ardına dönmeye başladı Show ekranında...
    Çok uzun süre Hürrem Sultan’ın kim olacağı tartışıldı. Ve sonunda Almanya doğumlu bir Türk oyuncuya kaldı rol. Bu arada bir de bilinmeyeni açıklayalım; neredeyse Hürrem'in anavatanı Ukrayna'ya kadar gidecekti yapımcı TİMS şirketi. Neyse...
    Fragmanlarda kulağı tırmalayan bir sesi var Halit Ergenç'in. İhtişam vermek için (Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandırıyor) sesini kalınlaştırarak konuşmuş. Belki kulak tırmalamak ağır oldu ama sakil durduğu kesin...
    Dilerim dizide de aynı hataya düşüp çizgi film izliyormuşuz hissine kapılmamıza neden olmaz. Şimdiden hayırlı olsun diyelim...

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :) Ben de çok merak ediyorum doğrusu ama Hürrem'i oynayan oyuncu gerçekten Ukraynalı gibi duruyor.

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    her şey dizi başladıktan sonra başlıcak aslında :D ardı ardına yorumlar :D

4. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    ben ara ara izledimm ama çoooook beğendimmm oyuncular süperdi....

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Dün akşam diziyi ekranlarda izledik.İnanılmaz bir bütçe ayrıldığı bariz bir şekilde ortadaydı.Bakalım bu kadar emekle ve maddiyatla yapılan film beklenen reytingleri yakalayabilecek mi merak ediyorum bunu zamanla öğrenecez birlikte:)

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Çok basitti..

Osmanlıyı yansıtamadıgı gibi bir muhteşemlik yok.. Oyuncular normal bir dizideki gibi.. ciddiyet falan yok.. Saray muhteşem olmalıydı Osmanlının en muhteşem zamanı değil mi..
    Karı gibi kırıtan saray görevlileri, aşçıda ciddiyet yok, koca padişahın mutfağı böyle mi olur???
    Çarşıda esnaf zor durumdaymış da sultan kesenin ağzını açmış.. O gün Osmanlı şimdiki Amerika değil mi? Nası ekonomi bozuk olabilir ???
    Çok basit çekilmiş bence, gerçekle alakası yok..

Elçiye zeval olmaz diyen biziz, ama elçi diz çöktürülmüş. YALAN BU...

7. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    Büyük tepkiler topladı ve toplamaya da devam ediyor.Ben hiç izlemedim ama izlememişim iyiki diyorum.Osmanlıyı tarihimizi böyle göstermeleri utanç verici geldi bana. Ki padişahların padişahı Kanuni Sultan Süleymanı.Güzel bi dizi konusu bulmuşlar ama oynatım yanlış olmuş neyse inşallah yakın zamanda tarihimizi düzgün bi şekilde anlatan daha verimli diziler görürüz.

8. sinem kaya

sinem kaya Forum Okuru

muhteşem hürrem

muhteşem yüzyılın hürem ile sultan süleymanı ve sümbül ağayı seviyoruz filiz hanımı yani hürremi almanya kızı olduğu için seviyoruz hürrem hamile olacakmış bence doğurur ve dizi başlarken yarım saat özet gösteriyorsunuz ondan başka şikayet yok..................................................

Muhteşem Yüzyıl Hakkında İlk Eleştiriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan'ın Türkiye deki İlk Aşkı!!!

Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan'ın Türkiye deki İlk Aşkı!!!

Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan Hürrem Sultanın Türkiye deki İlk Aşkı İşte Hürrem Sultanın Türkiye deki ilk aşkı...Hepinizin takip ettiği Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem Sultan'ı Meryem Üzerli sonunda aşkını buldu hemde Türkiye de...Umarım uzun soluklu bir ilişki olur....Meryem Üzerli'yi merak edenler varsa... İşte Hürrem'in Türkiye'deki İlk Aşkı Türkiye'ye geldiği ilk andan itibaren hiçbir...
  2. Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon İlk Fragmanı Buyrun !

Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon İlk Fragmanı Buyrun !

muhteşem yüzyıl muhteşem yüzyıl yeni fragman muhteşem yüzyıl 3.sezon ilk fragmanı Sevgili melekler, yeni sezonun bölümleri merakla beklenen reyting rekortmeni dizi Muhteşem Yüzyıl 3.sezon ilk fragmanı yayınlandı. Yeni bölümlerde Cansu Dere başta olmak üzere pek çok isme yer veren senaristlerin ilk fragmanda Tuncel Kurtiz'i de kadroya dahil ettikleri görülüyor. İşte 12 Eylül'de başlayacak...
  3. Halit Ergenç'ten Muhteşem Yüzyıl Eleştirilerine İlk Cevap !

Halit Ergenç'ten Muhteşem Yüzyıl Eleştirilerine İlk Cevap !

Bu konu; Halit Ergenç'ten Muhteşem Yüzyıl Eleştirilerine İlk Cevap haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Hilton Oteli’nde düzenlediği törenle yurtdışında ilgi gören Türk dizilerinin oyuncu ve yapımcılarına teşekkür plaketi verdi. Daha önce yapılan Muhteşem Yüzyıl eleştirileri için ağzını açmayan ve gecede rol...
  4. Muhteşem Yüzyıl Yeni (4.) Sezon 104. Bölüm  İlk Fragmanı Burada!

Muhteşem Yüzyıl Yeni (4.) Sezon 104. Bölüm İlk Fragmanı Burada!

muhteşem yüzyıl, muhteşem yüzyıl yeni sezon, muhteşem yüzyıl 4.sezon ilk fragman Sevgili melekler, bu yıl 4.sezonu izleyeceğimiz Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni sezon ilk fragmanı yayınlandı. Aradan yıllar geçmiş ve şehzadelerin büyümüş olduğunu göreceğimiz yeni sezonun ilk fragmanını bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... [media]
  5. Muhteşem Yüzyıl Şehzade Cihangir Hayatı Hakkında Bilgiler

Muhteşem Yüzyıl Şehzade Cihangir Hayatı Hakkında Bilgiler

şehzade cihangir, şehzade cihangir kimödir, şehzade cihangirin ölümü Sevgili melekler, Şehzade Mustafa'nın babası Kanuni Sultan Süleyman tarafından boğdurulmasının ardından büyük bir bunalıma giren ve hayatını kaybeden Şehzade Cihangir'in hayatı yürek burkuyor... Doğum 1531 civarı İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu Ölüm 28 Ağustos 1553 İstanbul,Osmanlı İmparatorluğu Yattığı yer Şehzade...

Sayfayı Paylaş