Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Sadminin Aşkısı♥ Yetkili Kişi

muhteşem yüzyıl çekimleri nerede muhteşem yüzyıl hangi sarayda çekiliyor nerede çekiliyor yüzyılın çekildiği yer nerde
    Çarşamba akşamları Show tv de bağımlılık yapan hatta bir çok olumlu olumsuz eleştirilere maruz kalan Muhteşem yüzyılın nerede hangi mekanlarda çekildiğini merak edenler için işte bilgiler:
    Çekimleri başlamadan büyük yankı uyandıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin hazırlık süreci, yaklaşık bir buçuk yıl sürdü. Senaryosu, kostümleri ve dekoru Osmanlı ve dünya tarihine ait, seyahatnameler, yönetici listeleri ve belgeler güvenilir kaynaklardan derlenip, tarih danışmaları tarafından sürekli denetlenerek hazırlandı.
    Topkapı Sarayı’nda yapılan çekimlerin yanı sıra yılın beklenen projesi “Muhteşem Yüzyıl” için 2100 metrekare alan üzerine dev bir plato kuruldu. Dekorda gerçeğine en yakın dokunun oluşturulabilmesi için Topkapı Sarayı başta olmak üzere dönemin tarihi mekanları pek çok kez ziyaret edildi. Dizi için yaratılan 12 farklı mekan saraydaki sanatsal ve kültürel görseller temel alınarak kuruldu. Ayrıca dizinin çekimleri Topkapı Sarayı’nın avlusu ve birçok tarihi mekanda da devam ediyor.
    Dekor tasarım ve uygulamasını Zafer Kanyılmaz’ın, sanat yönetmenliğini Nilüfer Giritlioğlu’nun, kostüm tasarımlarını Serdar Başbuğ’un üstlendiği dizinin senaryo aşamasında tarih danışmanları olarak; Deniz Esemenli ve Erhan Afyoncu görev aldı.

nilyesilim ve sudembeyaz bunu beğendi.
  2. sudembeyaz

sudembeyaz Well-Known Member

istanbula gidim ilk işim hürremi ziyaret olucak adminem hahaha

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

muhtaşem yüzyıl filmi çok guzel tepki aldı deniliyor ama zatan tarıhten ilham alınarak çekilmiş bi dizi bu ben muhteşem yüzyılı çok sewiyorum

nilyesilim bunu beğendi.
  4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

Bu muhteşem yuzyıl tarıh dusmanı fln dıeenlere gıcık kapıorum ztn cahıllerın yorumlarını saymıyrum en ıyı dızı turk tarıhındekı 3.5 trilyon harcandı daha cekımlere baslanmadan 2.sezondakı meydan muharebesı ıcın 16 dakıkalık sahne ıcın 500 bin dolar mı milyar mı ne harcandı 500.000 oldugu kesın de bu dızı sonucta onlarda olacak elbet belgesel gıbı anlatsa kım ızler kı o karsı cıkanlar o halını bıle ızlemez suanda 100 tane dızı var daha da fazla hangısınde ask sevgı fln yok topllasan 10 15 dıgerlerınde hep vr ztn bunun ıcın Sultan Suleyman zamanını cekmısler tarıhı olarakta savasları da fln guzel anlatıo o haremdekı olaylarda gercek degılmıs tvde gosterdıklerı bıle az kım bılır neler olmustur tabıı kı %100 dogru olacak halı yok

nilyesilim bunu beğendi.
  5. morkedi

morkedi New Member

Ben son bölümlerde mahidevran sultanın kostümlerini çok beğeniyorum. Sanatı kadar kostümü de başarılı dizinin.

nilyesilim bunu beğendi.
Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sırat Dizisi nerede çekiliyor?

nuri dizisi nerede çekiliyor sırat dizisi nerede çekiliyor sırat nerde nerde çekiliyo nuri [B]Yakın bir zamanda ekranlarda başlayacak olan Sırat dizisinin nerede ve ne şekilde çekildiğine dair bilgileri sizlerle paylaşıyorum.Bakalım bu yepyeni başlayacak olan dizi beklenilen ilgiyi ve reytingi görebilecek mi?Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte görüp öğrenecez:tik:...
  2. Suskunlar Dizisi Nerede Çekiliyor

Suskunlar Dizisi Nerede Çekiliyor bilen var mı ben baktım ama göremedim haberlerini belki de kaçırdım bilen yazarsa sevinirim.
  3. Hangi Dizi Nerede Çekiliyor?

[B]hangi dizi nerede çekiliyor, diziler nerede çekiliyor, dizilerin çekim yerleri[/B] Sevgili melekler, hergün onlarca diziyi ekran başında soluksuz izliyoruz. Çeşit çeşit dekorlarda, farklı farklı mekanlarda çekilen kimi dönem dizisi kimi gününmüzden pek çok diziyi takip ediyoruz. Eminizki dönem dizileri başta olmak üzere nerde çekildiklerini de merak ediyoruz. İşte merak edenler için...
  4. "Ütopya" Yarışması Nerede Çekiliyor?

[B]ütopya yarışması, tv8 ütopya, acun ılıcalı ütopya[/B] Sevgili melekler, çok yakında başlayacak Ütopya yarışması hakkında bilgiler basında yer almaya devam ediyor. Merak edilen konulardan birisi de bu yarışmanın nerede çekileceği. Hemen söyleyelim Ütopya Survivor gibi yurtdışında çekilmeyecek. İstanbul'da dışarıyla bağlantısı olmayan bir arazide çekilecek olan Ütopya'da 15 yarışmacı...
  5. Sungurlar Dizisi Nerede Çekiliyor ?

[B]sungurlar nerede çekiliyor,sungurlar dizisi çekim yeri neresi,sungurlar hangi ilimizde çekiliyor,sungurlar dizisi nerede çekiliyor[/B] Dizimizin en çok merak edilen konularından birisi olan ve 1. bölüm tanıtım fragmanı ile ne zaman çekileceği netleştiği "Sungurlar Dizisi" çekimlerine Eskişehir ilimizde yapmaktadır.İlerleyen günlerde çekim yerinin değişmesi beklenmiş olsa da ilk...

Sayfayı Paylaş