gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Muhteşem Yüzyıl'a Büyük Protesto

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

şeffaf oda nerede çekiliyor şeffaf oda nerede çekiliyor 2011
    Show Tv'nin bu hafta başlayan dizisi Muhteşem Yüzyıl beğenenleri kadar beğenmeyenleri tarafından da eleştirildi.Dizinin en dikkat çeken noktası ise Kanuni Sultan Süleyman'ın zevk düşkünü olması.

Muhteşem Yüzyıl'a büyük protesto

Kanuni döneminin anlatıldığı televizyon dizisini, 'Kanuni, şehvet düşkünü bir eşcinsel; harem ise genelev gibi gösteriliyor' diye protesto ettiler

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Teşkilatı’ndan bir grup, Abdülhamit dönemini anlatan "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için gittikleri sinema önünde, Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisini protesto etti.

BBP İstanbul İl Teşkilatı üyesi bir grup, akşam saatlerinde "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için geldikleri Şişli’deki sinema salonu önünde basın açıklaması yaptı. Bir televizyon kanalında yayınlanan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde, Osmanlı Devleti’nin karalandığının, Kanuni Sultan Süleyman’ın da şehvet düşkünü gösterildiği vurgulanan açıklamada, dizinin yapımcısı ve yayınlanan kanal protesto edildi.

"Sultan’ın Sırrı’ filminde Abdülhamit’in vizyon sahibi, ileri görüşlü bir insan olduğunu vurgulayan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, "Ülkemizde bu tarihimizi karalayan değil, tarihimizin güzelliklerini gören filmler yapılmalı" dedi.

'HAREM GENELEV GİBİ'

Halit Ergenç’in oynadığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın şehvet düşkünü gösterildiğini anlatan Karacan, "Harem bir genelev gibi, Osmanlı padişahı da şehvet düşkünü gösteriliyor. RTÜK’ten bir isteğimiz olacak. Bu tür filmleri izlemeye alsınlar. Gereken neyse yaptırım uygulansın" dedi. Grup yapılan açıklamanın ardından "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için sinema salonuna geçti.

'KANUNİ ZEVK DÜŞKÜNÜ EŞCİNSEL GİBİ GÖSTERİLİYOR'

Dizinin yayınlandığı saatte yayıncı kuruluş önünde toplanan 30 kişilik grup da Kanuni Sultan Süleyman'ın elinde kadehi, zevk düşkünü bir eşcinsel olarak lanse edilmeye çalışıldığını ileri sürerek eylem yaptı.

Dizi dizi yozlaşmaya hayır platformu üyesi yaklaşık 30 kişi Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatının konu alan "Muhteşem Yüzyıl" adlı diziyi protesto etmek için dizinin yayınlandığı saatte yayıncı kuruluş önünde toplandı. Ellerinde "Kanuni tahkir edilemez", "Ecdadımıza dil uzatan alçaktır" yazılı döviz taşıyan grup yayıncı kuruluş aleyhine sık sık slogan attı. Uzun süre Tekbir getiren eylemciler konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

ALPEREN OCAKLARI DA DESTEKLEDİ

Yapılan basın açıklamasında, dizinin gösterilen fragmanlarında Kanuni Sultan Süleyman'ın elinde kadehi, zevk düşkünü bir eşcinsel olarak lanse edilmeye çalışıldığı ileri sürüldü. Dizinin bundan sonraki bölümlerde bu hassasiyetlerin dikkate alınması için eylemi gerçekleştirdiklerinin altı çizildi.

Eyleme Alperen Ocakları da destek verdi. Eylem nedeniyle Çevik Kuvvet bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Açıklamanın ardınan grup slogan atarak yayıncı kuruluş önünden ayrıldı.

DHA

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Diziyi izledim ve şahsım adına çok beğendim. Evet harem olayı kadın olarak ağırdı ama Osmanlı'da vardı. Ağır da olsa gerçekti. Dizi de gerçekleri ele almış zaten. O protestocu şahıslar, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye gündem yapmak istemiş heralde :) Gerçekçi olalım lütfen, zamanımızda tasvip edilmeyen olaylar, atalarımızın zamanında yaşanan gerçek olaylardır.

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ben merakla beklediğim halde çarşamba akşamı izleyemedim dün biraz netten bakmaya çalıştım ve izlediğim kadarıyla çok beğendim...Protesto edenlerin çok abarttıklarını düşünüyorum...

4. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    herzamanki gibi iyi biişeyler yapılmışsa taşlayacak ve indirmeye çalışacak lar çok olcaktır muhteşem yüzyıl adı gibi muhteşem bir dizi bayıldımm bayıldımm diziye osmanlıyla alakalı her şeye bayılıurımm zatenn :D:D bence çok da başarılıydı heleki başrolumuz çok yaklışmış yerine tam bir sultan gebi :D:D

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

kanuni sultan süleyman zamaninda harem henüz yoktu.ayrica o dönem osmanli padişahlari çok inançli insanlardi.bizim padişahimiz dizideki olmaz değildi de zaten yavuz sultan selim kimselerce geçilememiş peygamber eşliğinde bizim padişahimiz geçmiş.lütfen tarihimizi doğru öğrenelim..

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Noktalama yapmadığınızdan ötürümüdür bilmem ama kurduğunuz devrik cümlelerden pek birşey anlıyamadım :) Anladığım kadarı ile beni eleştirmişsiniz :D:D Canınız sağ olsun, eleştirmek ve eleştirilere cevap vermek büyük cesaret ister :) Siz cesaretinizi göstermişsiniz, tebrik ediyor ve bende kendi cesaretimi göstererek size cevap veriyorum :D

''Dizi de ki bizim padişahımız'' diyen yok ki zaten :) Madem ki harem olayı yoktu, o zaman Hürrem'in kırım'dan gelen saray cariyesi olduğuda asılsız öylemi :) Sultanların nikah kıymama geleneğini bozan ve nikahlı ilk padişah eşi olduğuda mı doğru değil yoksa? :)

Ben tarih öğretmeni değilim, noktalama hatalarınıza ve kurduğunuz karmaşık cümlelere bakarsak sizde değilsiniz :) Ne diyordum; ben tarih öğretmeni değilim ve kendimce atalarımın tarihini biliyorum. En azından ben öyle düşünüyorum :)

Dip not: İkinci bir eleştirinizde, cümlelerinizi daha net yazarsanız, eleştirilerinize daha iyi cevaplar verebilirim:)

Sevgilerimle...

7. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    sonucda dizide gercekler göz önüne alinmis bence

8. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Arkadaşım senin "harem" anlayışın nedir bilemem ama "harem" Osmanlı'da sarayın bölümlerinden biriydi. Tıpkı Enderun gibi... Enderun bilindiği üzre sarayın erkek ahalisine eğitim verilen yerdir. Harem ise padişahın annesinin, çocuklarının, eşlerinin ve hizmetçilerinin bulunduğu ve eğitim aldığı bölümdü.

Ben Türkçe Öğretmeni'yim ve Osmanlıca biliyorum çok şükür. Harem asıl manasıyla "haram" anlamına gelir. "Mahrem" ve "namahrem" de bu kökten türeyen sözcüklerdir. Yani padişahın mahremi( özeli) ki bunları az önce sıraladım bu gözlerden uzak haremde kalırlardı.

Bu durumda sen hangi akla hizmet Kanuni zamanında harem yoktur dersin? Ne yani Sultan Süleymanın mahremi yok muydu? Onlar öyle başıboş sarayda geziyorlar mıydı? İnsanlara laf etmeden önce ilk olarak Türkçe'yi öğren. İkinci olarak da Türk Tarihi'ni öğren derim. Aksi taktirde söylediklerinle başkalarını ezemediğin gibi kendin altında kalır ezilirsin...

:m.c:Ayrıca o dizideki zaten bizim padişahımız değil Halit Ergenç'tir. :D Bilmiyorsan öğrenmiş oldun. hahaha

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

ALLAH seni ne etmesin emi hahaha ayy karnım ağrıdı kahkaha atmaktan :haha:

10. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    adminlerim söylenecek en güzel şeyleri söylemişsiniz dilinize sağlık:)

11. aYYa-MoDa

aYYa-MoDa Forum Okuru

aynen katılıyorum cnm bende çok beğendim diğer eleştirilerede baktım ve cvplarınız cuk oturmuş saolun emeğinize sağlık :D

12. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    çok güzel açıklama yapmışsın arkadaşım:) bunun üstüne fazla bişeyde söylemeye gerek yok
    çoğu insan ki özellikler erkekler harem deyince başka şey düşünüyolar hareme erkek girmesi bile yasaktır padişahın haremi yani haramıdır orası ve haremdeki kadınlar sadece o "akla gelen malum şey" için orda bulunmazlar
    orda eğitim görürler bazısı mutfakta çalışır bazısıbaşka hizmetlerde
    ve sonuçta bu bir dizidir biraz hayel güzü abartı tabiki olacaktır
    aksi halde birebir gerçekçilikle çekilmiş olsaydı belgesel olurdu :)

ayrıca son cümlene ben de bayıldım hahaha
    not : ilk mesajımıda yazdım vatana millete hayırlı olsun hahaha
    2.not ilk mesaj değilmiş diğer yazdıklarımı unutmuşum hahaha

Son düzenleme: 7 Ocak 2011
  13. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    hayalll rüyammmm :D:D:D bana dicekk laf kalmamışş ulennnn höyt :DD::D

14. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    Bende izledim ve ben dizideki olaylara katilmiyoum ve Sultan süleymani böyle yansitmalarida yanlis...

15. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bende cok bekledm baslaması icin ama izleyemedim maalesef. ve adamlar doğruları yansıtıyor neden bu insanlar gocunuyorki..
    doğru işte harem de cariyeler vardı yalanmı sonra kendilerine eş yaptılar ;)

Muhteşem Yüzyıl'a Büyük Protesto konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhteşem Yüzyıl'a Arabistan'dan yorum:)

Muhteşem Yüzyıl'a Arabistan'dan yorum:)

Dizi başlamadan önce, fragmanları bile ses getirdi Muhteşem Yüzyıl'ın. Başladığı ilk günden itibaren, bir çok tartışmalara konu olan Muhteşem Yüzyıl, Arabistan'ın da dikkatini çekti Melek'lerim:) Show Tv’nin reyting rekorları kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl hakkındaki tartışmalar, Dubai merkezli El Arabiya televizyonunun da dikkatini çekti. Dizinin eleştirilmesine rağmen reytinglerinin...
  2. Muhteşem Yüzyıl'a Muhteşem Kutlama

Muhteşem Yüzyıl'a Muhteşem Kutlama

Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl dizisi, Muhteşem Yüzyıl hürrem, Muhteşem Yüzyıl Kanuni, Muhteşem Yüzyıl Mahidevran, Ekranların sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl başarılarını eğlenerek kutlamışlar...Şimdi geçelim geceden notlara... Osmanlı İmparatorluğu'nun en ihtişamlı dönemini anlatan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin ekibi başarılarını eğlenerek kutladı Reyting rekorları kıran 'Muhteşem...
  3. Muhteşem Yüzyıl'a Hümeyra Konuk Oluyor

Muhteşem Yüzyıl'a Hümeyra Konuk Oluyor

muhteşem yüzyıl yeni oyuncu muhteşem yüzyıl muhteşem yüzyıl hümeyra Ekranların sevilen ve ilgiyle takip edilen dizisi Muhteşem Yüzyıl dizisine başarılı bir isim , Hümeyra konuk oyuncu olarak geliyor melekler :) Usta oyuncu ve şarkıcı Hümeyra dizinin yeni bölümünde büyücü olarak karşımıza gelecek. Hümeyra Muhteşem Yüzyıl dizisinde kum falı bakan Müneccim Remmal Elmas rolüyle konuk olarak...
  4. Malkoçoğlu Muhteşem Yüzyıl'a Veda Ediyor!

Malkoçoğlu Muhteşem Yüzyıl'a Veda Ediyor!

muhteşem yüzyıl malkoçoğlu burak özçivit burak özçivit haberleri Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl'da yaprak dökümü devaö ediyor. Dizinin en sevilen karakterlerinden Malkoçoğlu rolündaki Burak Özçivit de, dizinin yeni sezon bölümlerinde rol almayacağını açıkladı. Önce Meryem Uzerli krizi, ardından Nigar Kalfa rolündeki Filiz Ahmet'in diziden ayrılmalarının ardından, Muhteşem Yüzyıl’ın...
  5. Muhteşem Yüzyıl'a Yeni Transfer!

Muhteşem Yüzyıl'a Yeni Transfer!

muhteşem yüzyıl oyuncu kadrosu, muhteşem yüzyıl yeni oyuncular, muhteşem yüzyıl yeni kadro Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl yeni sezon için transfere doymadı desek yeridir. Piyasadaki pek çok ünlü isme kadrosuna dahil eden Muhteşem Yüzyıl'ın son transferi ise, Asmalı Konak, Çemberimde Gül Oya, Yol Arkadaşım gibi dizilerde rol alan Goncagül Sunar oldu. Sunar, Cevher Hatun karakterini...

Sayfayı Paylaş