gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Müjde!!! İnsülin İğnesi çilesi bitiyor..

Konu, 'Diabet Köşesi' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

insülin iğnesi çeşitleri victoza novo nordisk vıctoza victoza türkiye nedir Bu haberi duyduğuma ben bile çok sevindim. İğneden korkan yakınlarım insülin tedavisini red ediyorlardı.. Şükür hepsi bitiyor..

Dünyadaki milyonlarca diyabetliye umut verecek bir ilaç geliştirildi. Bu ilaç sayesinde günlük insülin iğneleri tarihe karışacak.

İnsülin üreten Novo Nordisk firmasının 155 Britanyalı hasta üzerinde denediği ilaç olumlu sonuçlar verdi. Bu ilaç diyabet hastalarının kullandığı pankreastaki insülin üretimini dengeleyen ve iğneyle şırınga edilen Victoza ilacının ağız yoluyla alınan formu olacak.

Eğer bu araştırmaların devamında olumlu sonuçlar alınırsa bundan sonra diyabet hastalarının insüline ihtiyacı ortadan kalkacak.

Çocukluk çağında başlayan Tip 1 diyabet hastalarının kullandığı insüline etkisi olmasa da orta yaşta ortaya çıkan Tip 2 diyabet hastalarını insülin derdinden kurtaracak.

kaynak:hürriyet

2. SADETTİN AKYAZI

SADETTİN AKYAZI Forum Okuru

hocam ben 43 yıldan beri tıp1 şeker hastasıyım insülin iğnemi kullanıyorum sabah öğlen akşam gece iğneliye iğneliye bacaklarım benek haline bıraktı gene devam ediyorum yapılacak birsey bulamıyorum işte siz yardımcı olurmusunuz LÜTFEN SAYĞILARIMLA Sizi bekliyorum
    Meleklermekani.com:Telefon numarası vermek yasaktır, beklediğiniz bilgiler konu içersinde verilecektir. Ayrıca sitemizde ki yazıların çoğu bilgilendirmek amaçlıdır. Kesin bilgi için doktorunuza başvurun.

Sağlıklı günler dileriz.

Müjde!!! İnsülin İğnesi çilesi bitiyor.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müjde

Müjde

İyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar
  2. Ali'nin çilesi....

Ali'nin çilesi....

Ali'nin çilesi.... - Ali gel. - Geldim Oya buyur. - Ali ata bak. - Oya ata baktım. - Ali topu tut. - Oya topu tuttum. - Ali okul açıldı. - Oya okul ne güzel! - Ali okula koş - Oya okula koştum. - Ali bayrak as. - Oya bayrak astım. - Ali ılık süt iç. - Oya ılık süt içtim. - Ali su getir. - Al Oya bu su. - Ali çay demle. - Peki Oya pekiii. -...
  3. İnsülin Spreyi

İnsülin Spreyi

insülin vurma yerleri Şeker hastaları için iğne vurmak eziyet konumuna gelebiliyor.İğne yerlerinin morarması,ağrıması ve iyleşirken kaşıntısı onları rahatsız eder.Bu devrim onlar için insülini sprey olarak kullanmak isteyenlere müjde! İnsülin Spreyi Şeker hastalarının iğne yerine bir sprey ile insülin tedavisi olabileceği ABD’de yapılan bir çalışmada ispatlandı. Oniki haftalık deneme...
  4. Diyabet hastalarına müjde!İğnesiz şırınga üretildi

Diyabet hastalarına müjde!İğnesiz şırınga üretildi

bu konu;iğnesiz şırınga,şeker hastalığında kullanılan iğne hakkında bilgiler vermektedir Şeker hastalığı olanlara müjde ,iğnesiz şırınga üretildi.Her gün düzenli iğne yaptırmak zorunda olan başta şeker hastası olanlar,tüm hastalar iğneden çekinmenize gerek kalmadı Hayatınızı kolaylaştıracak iğnesiz şırınga ile ilgili bilgi vermek gerekirse,iğnesiz şırınganın bulunduğu cihazda güçlü bir...
  5. İnsülin iğnesi nasıl yapılır?

İnsülin iğnesi nasıl yapılır?

Diyabetli hastalarda kan şekerinin istenen düzeyde tutulabilmesi, doğru şekilde uygulanan enjeksiyona bağlıdır. Bundan dolayı da vücudun insülinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak olan insülin iğnesinin (enjeksiyonun) nasıl, nereye ve ne şekilde yapılacağı oldukça önemli bir konudur. Enjeksiyon, deri altına ve mümkün olduğunca da derine yapılmalıdır. Bunu sağlamak için de kişinin...

Sayfayı Paylaş