gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

mumbar dolma

Konu, 'Dolmalar' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

mumbar dolması video mumbar bumbar dolması 4 kişilik resimli ankara bumbar Malzemeleri : (4 Kişilik) - 500 gr Pirinç
    - 200 gr Kıyma
    - 1 Adet Orta Boy Soğan
    - 1 Adet Maydanoz
    - 1 Yemek Kaşığı Pul biber
    - 4 Adet Koyun Mumbar’ı (İnce Bağırsağı)
    - Yarım Su Bardağı Sıvıyağ
    - 2 Yemek Kaşığı Tuz
    - 1 Tatlı Kaşığı Karabiber
    - 2 Adet Domates
    - 1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
    - 1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
    - 3 diş Ezilmiş Sarımsak
    Yapılışı :
    - Mumbarlar bıçak dik tutularak, kazınarak temizlenir. Tersleri çevrilerek aynı işlem terslerine de uygulanır. Daha sonra tuzla iyice ovularak yıkanır. Temizlenen mumbarlar bir tencerenin içerisinde tuzlu suda 3 saat dinlendirilir. Böylece mumbarların patlamaması sağlanır.
    - Pirinç, kıyma, salçalar, karabiber, pulbiber, tuz, maydanoz, soğan, sarımsak, domates karıştırarak 10 dk. yoğrulur.
    - Bu harç bir huni veya dolma oyacağı yardımı ile mumbarlara doldurulur.
    - İsteğe göre mumbarların ucunda boşluk bırakılarak kendi içinde düğüm atılabilir. Bu şekilde mumbarların patlaması, içindeki harcın dağılması önlenir.
    - Doldurulan mumbarlar tencereye dizilir. Tuzlu kaynamış su ilave edilerek 30 dk. Kısık ateşte pişirilir.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    zor iş gı emeğine sağlık

3. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    gııı pelin bencede zor ama seviyoz yiyoz lililililli

4. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mumbar böle olmasmı yaaa.sanki daha kalın olur.incelerin görüntüsü pek iştah acıcı görünmüyor.ama yerim bende...

5. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    herkes dilediğini yesin kardeşim kalın ince ne fark eder:laugh:

6. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    mumbar yani bağısak midem yerinden oynadı,malzemeler harika bitek şu mumbar kısmı olmasa :S

paylaşım için teşekkürler

7. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    ayy benim eşim bayılıyo ben ilk defa yaptım ve eşimde çok beğendi benimkinin yanında mumbarın yanında yani karında var onuda doldurup poğaça gibi dikiyorum bide koyun kellesi ve nohut koyuyorum tencereye hepsi beraber kaynıyo eşim bayılıyo ama ben yemiyorum iğrenç kokusu var hahaha

8. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

ayyy bizim oralılarda çok sevıolar bunu ama ben sevmıom :(

9. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ımmmmmm :deli: görünce bile ağzımm sulandı yaaaa bayılıyomm ben bu mumbar dolmasınaaaaaaaaaa :deli: ımmmmmmmm olsada yisekk olsada yisek :deli:

mumbar dolma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erikli dolma

erikli dolma

Yemek Adı : Erikli Dolma MALZEMELER 250 gr yağlı kıyma 2 adet patlıcan ½ kg kabak 6 adet dolmalık biber 125 gr asma yaprağı ½ kg domates 1 yemek kaşığı biber salçası 2 su bardağı pirinç 2 yemek kaşığı margarin ½ kg can eriği 2-3 adet soğan ½ baş sarımsak ½ çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı tuz HAZIRLANIŞI Dolmalık sebzelerin içlerini çıkarın. Yaprakları hafifçe haşlayın. Pirinci ayıklayın...
  2. Dolma

Dolma

Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.Hazır, hemen gelecek kısmettir.
  3. Diyet dolma

Diyet dolma

diyet dolma Melişlerim size güzel bir diyet yemeği tarifi:) 100 gr yağsız kıyma 1 adet dolmalık biber 1 adet orta boy domates 1 adet küçük boy kabak 1/2 rendelenmiş havuç 1 orta boy soğan 1/4 demet maydonoz 1 tutam dereotu 1 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı salça tuz karabiber kimyon nane 2 tatlı kaşığı zeytinyağ Hazırlanışı Soğan ince ince kıyılıp tuzlanarak 5 dk elle yoğurulur.Karışım 15 dk...
  4. Mumbar Dolması Nasıl Yapılır ?

Mumbar Dolması Nasıl Yapılır ?

mumbar dolması mumbar dolması nasıl yapılır mumbar dolması tarifi Pek çok insanın tadına bakmadığı hatta adını bile duymadığı bir yemekten bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Mumbar dolması. Aslında çoğu kişinin koyun bağırsağı adını duyunca çekinerek baktığı bu yemek aslında çok lezzetli ve farklı bir yemek. Şimdi bu yemek nasıl yapılıyor, ayrıntılara geçelim.. :) İç Harcı (iki...
  5. Etli karışık dolma tarifi

Etli karışık dolma tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden dir dolma.Yapılışı biraz zahmetli olsada lezzetine değer bir emek.Dolma hem zeytin yağlı hemde etli yapılabiliyor.Her iki lezzetede bayılıyorum.İç malzemeleri her yörede aynı kullanılsada ,farklı baharatlarla değişik aromalar tatmak mümkün.Etli dolmayada ,zeytin yağlı dolmayada baharat çok yakışıyor.Ben bugün size güneydoğu mutfağına ait etli dolma...

Sayfayı Paylaş