gebe
  1. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Mümin sekman-kişisel ataleti yenmek

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

tembelliği yenmek için dua

KİTAP ADI KİŞİSEL ATALETİ YENMEK
    YAZARI MÜMİN SEKMAN
    SAYFA 155
    YAYINEVİ ALFA YAYINLARI

OLDUĞUN YERDE DURARAK OLMAK İSTEDİĞİN YERE VARAMAZSIN! Hayatta başarılı bir insan olmak istiyorsunuz. Başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bunları niçin yapmanız gerektiğini de biliyorsunuz. İsterseniz nasıl yapabileceğinizi de biliyorsunuz. Yapmakla neler kaybettiğinizi ve yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz. Ama yine de bir şey yapmıyorsanız, sizi durduran nedir? Atalet! İşinde başarılı olmak isteyen, bunun için neler yapması gerektiğini bilen, niçin yapması gerektiğini bilen, nasıl yapabileceğini bilen, yapmamakla neler kaybettiğini ve yaparsa neler kazanacağını bilen ama yine de hiçbir şey yapmayan bir kişi atalet halinde yaşıyor demektir. Atalet, eylemsizlik, durağanlık, hareketsizlik demektir. Tembellik, ağırkanlılık, yılgınlık, yavaşlık, yorgunluk, tükenmişlik, hantallık, söylenmecilik, ertelemecilik, mazeretçilik tipik atalet göstergeleridir. Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme ve 'yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme' gibi davranışlar ataletlilerde sık görülür. Bu kitap bir kendini harekete geçirme kitabıdır. Tembelliği yenmek isteyen atalet savaşçıları için yazılmıştır. Atalet halini analiz eden ve başa çıkma yollarını gösteren ilk ve tek kitaptır. "Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi: biri oturmak, diğeri düşünmek için. Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı'" Ann Landers

Mümin sekman-kişisel ataleti yenmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kişisel Vizyon

Kişisel Vizyon

kişisel vizyon kişisel vizyon nedir Geleceğe ilişkin bir vizyonunuz var mı? Yoksa zamanınızı şimdi ve burada, sorun çözmek ve işlerinizi tamamlamak için harcamayı mı tercih ediyorsunuz? İstenen geleceğin hayalini kurmak ile günlük gerçeğin içinde yaşamak arasındaki dengeyi kurmak güç iştir. çoğumuz bu iki durumdan birine yöneliriz. Çok azımız dengeyi bulur ve sürdürür. Günlük gerçeklerle...
  2. üşengiçliği yenmek(alıntıdır)

üşengiçliği yenmek(alıntıdır)

O kadar üşengecim ki; evimi temizlemeye başlayabilmek için öncelikle elime geçen her çöpü, sigara kül ve izmaritlerini, yemek kırıntılarını, saksıdan aldığım bir miktar toprağı ve buna benzer birçok şeyi yerlere atıyorum. Dolayısıyla ev savaş alanına dönüyor. Böylelikle kendimi o gün temizlik yapmam gerektiği konusunda ikna etmiş oluyorum. Bu şekilde temizlik yapmak daha zor oluyor ama...
  3. Sürekli Mutluluk Yalnızca Müminlerindir

Sürekli Mutluluk Yalnızca Müminlerindir

İman eden bir insan bu dünyanın gerçek mahiyetinin, kendi yaratılış amacının, Yüce Allah’ın kendisini denediğinin ve O’na kulluk etmekle sorumlu olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, hayatı boyunca, Allah’ın rızasını, rahmetini kazanmaya çalışır ve müminlerin gerçek yurdu olan cennete girmek için çaba harcar. Mutluluk ise, Yüce Allah’ın salih kullarına samimi imanlarından ve bağlılıklarından...
  4. mümin ebedi azapta kalmaz

mümin ebedi azapta kalmaz

Peygamber efendimizin MÜMİNLERE müjdesi...Mümin azap görsede bu sürekli olmaz.. Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Bir gün arkadaşlarımızla oturuyorduk. Sohbetin sonunda peygamberimizi sorduk. İçimizden kimse O'nu görmemişti. Aradık ama bulamadık. Merak etmeye başladık. Acaba nereye gitmişti. Ben, Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer üç ayrı yöne gittik. Sonunda Hz. Peygamber'i ben buldum. O (sav)...
  5. mümin kadın nasıl olmalı???

mümin kadın nasıl olmalı???

mümin kadın.mümin kadınlara söyle,mümin kadın isimleri,mümin kadının özellikleri,mümin kadın özellikleri Kadın hakkında ne kadar çok şey yazılmıştır, bilinmez. Kadının nasıl olması icap ettiği de bu yazılanların bir kısmını teşkil eder. “-Kadın nasıl olmalı?” sorusu bana sorulsa, bir tek kelime ile cevap vermeyi kâfi görürüm : “-Meczûbe..” Bu da ne demek oluyor, diye merak ve tecessüsle...

Sayfayı Paylaş