gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Murat Göğebakan kanseri yendi

Konu, 'Magazin' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Allahım Tüm hastalara şifa versin diyorum öncelikle. Hastalığına teşhis ve tedavi aşamasında hayranlarını üzmemek için görüntü vermekten kaçınan Göğebakan, bugün doktoru Hematoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Saffet Beköz tedavi süreci ve sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Beköz, yaptığı açıklamada sanatçının kan ve kemik iliğinde hiçbir problem kalmadığını, artık hayatını normal insanlar gibi devam ettirebileceğini söyledi.

Murat Göğebakan ise Allah'ın kendisine bir şans daha verdiğini belirterek; "Allah'ın izniyle bu hastalığı yendim. Yeniden doğdum. 10 yıl gençleştim." dedi.
    Aynı hastalığı yaşayanlara ne olursa olsun inançlarını kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Göğebakan; "Hastane odasının kapısına her gün farklı notlar yazıyordum. O notlardan birisi de şuydu; "Benim küçük bir derdim büyük bir Allah'ım var." Hemşireler odaya geldiklerinde beni hiçbir zaman hasta yatağında göremediler. Her zaman refakatçi koltuğunda yatıyordum. Kemoterapi'den hiçbir şekilde zarar görmedi. Saçlarım hiç dökülmedi. Sadece biraz inceldi.
    Kemik iliği nakline gerek görülmedi. Sadece benden bir parça ilik toplanıp saklayacaklar. Gerek görülürse bana görülmezse başka bir arkadaşımıza kullanılacak. Ben sadece hastalığı öğrendiğim gece ağladım. Oğluma ve eşime ne cevap vereceğim diye. Hep dik durdum, hep metanetli oldum. Ne onları ağlarken gördüm ne de onların yanında ben ağladım. Ayrıca "Geçmiş olsun" lafını da hiç kullanmadık, kullandırmadık.

Hastalığı döneminde kendisine destek veren herkese teşekkür eden Göğebakan, hastane odasında her gün 8 -10 saat gitar çalıp 4 albümlük bir repertuar hazırladığı söyledi.Göğebakan, en büyük üzüntülerinden birisinin şarkıcı Kurtuluş'un cenaze törenine doktorundan izin alamadığı için katılamadığını söyledi.
    PARAM OLMASAYDI BAŞARAMAZDIM
    Yakalandığı hastalığın tedavisinin çok pahalı olduğunu söyleyen Murat Göğebakan " Bu nezle grip gibi bir şey değil. Çok yoğun bir tedavi gerektiriyor. Bu nedenle çok paranız yoksa tedavi şansınız azalıyor. Acı ama gerçek bu. Eğer benim birikimlerim, dostlarım ve hastanenin desteği olmasaydı çok daha farklı bir durum olabilirdi. Bunu yaşayarak gördüğüm için bir vakıf kurup gerekli tedaviyi yaptıramayanlara destek olmak istiyorum. Bu tür hastalıklara yakalanıpta yeterli maddi gücü olmayan insanlara Allah yardımcı olsun" dedi.

Murat Göğebakan kanseri yendi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Murat Göğebakan Biyografisi

Murat Göğebakan Biyografisi

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana'da doğdu. Fakat 5 yaşına kadar Almanya'da yaşadı. Daha sonra ilk, orta ve lise öğrenimini tamamlamak üzere tekrar Adana'ya döndü ve öğrenimini bu şehirde tamamladı. Ardından 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi devlet konservatuarına girdi, tamamladığı üniversite eğitiminden sonra da Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bu...
  2. Murat Göğebakan tedavi görüyor

Murat Göğebakan tedavi görüyor

murat göğebakan öldü mü murat göğebakan hastalığı gögebakan öldümü öldümü göğebakanın hastalığı ekranların sevilen seslerinden biri olan ünlü şarkıcı hayranlarını ortaya çıkan hastalığı ile şok edip üzüntü etkisi yarattı... Umarız tez zamanda şifa bulur...... 10 GÜN ÖNCE ALLAH BİZİ UYARDI... GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KAN KANSERİ OLDUĞUNU ÖĞRENEN MURAT GÖĞEBAKAN'IN EŞİ SEMA ÖZTÜRK ÜNLÜ ŞARKICININ...
  3. Kanser Hastası Murat Göğebakan için Yeni Umut Işığı...

Kanser Hastası Murat Göğebakan için Yeni Umut Işığı...

Ünlü Sanataci murat gögebakana ve tüm hastalarimiza, allahtan acil sifalar diliyorum, ve en kisa zmnda sagligina kavusmasini temenni ediyorm... Ve bu yeni umut isigi ile, hem ailesine hemde fanlerinin yüregine su serpildi meleklerim... ayrinti icin okuyun buyrun.. Lösemi (Kan Kanseri) Hastalığı ile Mücadele Eden Anadolu Rock Müziğinin Sevilen Sanatçısı Murat Göğebakan İçin...
  4. Murat Göğebakan Kimdir?

Murat Göğebakan Kimdir?

murat göğebakan, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Türk rock müziğinin sevilen seslerinden Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da doğdu. Anne ve babası Almanya da çalışmakta olduğundan 7 yaşına kadar sürekli Adana-Almanya arasında yaşamak zorunda kaldı.İlk, orta ve lise öğrenimini Adana da tamamladı.Ardından 1986...
  5. Murat Göğebakan Kansere Yenik Düştü...

Murat Göğebakan Kansere Yenik Düştü...

murat göğebakan, murat göğebakan öldümü, murat göğebakan kimdir Sevgili melekler, bir süredir kanser hastalığı sebebiyle tedavi gören şarkıcı Murat Göğebakan bu sabah 08:45'te hayatını kaybetti. Kısa bir süre önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da ziyarette bulunduğu Göğebakan yoğun bakımda tutuluyordu. Meleklermekani.com ailesi olarak sanatçıya Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı...

Sayfayı Paylaş