gebe
  1. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

Müsrif misiniz?

Konu, 'Testler' kısmında * MuCiZé * tarafından paylaşıldı.

Müsriflik yalnızca paranın har vurulup harman savrulması olmak zorunda değil. Her türden kaynağın müsrifi olabilir insan. Zamanını israf edebilir mesela. Cesaretini de boş işlerde harcayabilir. Ama gene de bu halin en çok göze çarptığı şey herhalde ölçüsüz para harcama alışkanlığıdır. Paranın ille de gerekli şeylere harcanması gerekmez, sonsuzca biriktirilesi bir şey de olmadığı açık. Ama gene de her şeyde olduğu gibi bunda da bir ölçü tutturmak gerekiyor. Siz bu ölçüyü tutturabilenlerden misiniz acaba? Testimiz, kesinlikle bilimsel olmayan yöntemlerden bu sorunun cevabını arıyor…. Müsrif misiniz?

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

Tutumlu
    Ne müsrif, ne de cimri. Siz tutumlu birisiniz. Tasarruf yapmayı önemsiyor, ama olmadık sebeplerle harcamalarınızdan kesmeyi de sevmiyorsunuz. Paranın tam zamanında ve yerinde, ihtiyaç gidermek için kullanılması gereken bir değer olduğunu layıkıyla kavramış durumdasınız. Kendinizi zevkten eğlenceden de alıkoymuyorsunuz, zor günlerde elinizi attığınızda birkaç kuruşu kenarda bulma lüksünden de. Tam kıvamdasınız. Böyle devam. Müsrifler ve cimriler sizi örnek alsınlar vesselam…

iyiymiş ben böel devam :D:D

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Tutumlu

Ne müsrif, ne de cimri. Siz tutumlu birisiniz. Tasarruf yapmayı önemsiyor, ama olmadık sebeplerle harcamalarınızdan kesmeyi de sevmiyorsunuz. Paranın tam zamanında ve yerinde, ihtiyaç gidermek için kullanılması gereken bir değer olduğunu layıkıyla kavramış durumdasınız. Kendinizi zevkten eğlenceden de alıkoymuyorsunuz, zor günlerde elinizi attığınızda birkaç kuruşu kenarda bulma lüksünden de. Tam kıvamdasınız. Böyle devam. Müsrifler ve cimriler sizi örnek alsınlar vesselam…

Ben de tutumluyum

Müsrif misiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müsrif

Müsrif

Bakınız; İsraf
  2. Mide

Mide

Ömre, rızık ve geçime; boş mide hastalıklardan ırak olmaya, hayır ve rahata delalet eder.Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Sağlıkla ilgilidir.Rüyada mide görmek Ömür, rizk ve geçimle yorumlanir. Mideyi, kuvvetli, saglam ve iyi görmek hayirdir, uzun...
  3. İnlet Mi, Outlet Mi ?

İnlet Mi, Outlet Mi ?

Nerden alışveriş yaparsınız ? İnletten mi yoksa outletten mi ? Kısaca sorum şu, indirimleri, sezon sonu indirimlerini ve kampanyaları takip eder misiniz ? Yoksa aman bana ne indirimden ben bir ürün çıktı mı hemmen alırım. Onu ilk alan ben olurum. Benden başkası giyince de bıkar bir daha da giymem mi dersiniz :D Söz sizde melekler?
  4. Nacizane mi? Naçizane mi?

Nacizane mi? Naçizane mi?

naçizane mi nacizane mi nacizane naçizane Kendim nacizane olarak kullanıyorum... Ama bir kaç yerde naçizane olarak okuyunca imla kurallarına baktım... Sonuç: naçizane zarf, eskimiş (na:çiza:ne) Farsça n¥ç³z¥ne 1 . Haddi olmayarak: "Bunun için sizlere naçizane bir tavsiyem olacak." 2 . Çok küçük, önemsiz bir şey olarak.
  5. PP mi pilates mi?

PP mi pilates mi?

Merhabalar, Bundan 7 ay önce sezaryanla doğum yaptım. Hala emz,rmeye devam ediyorum. Fakat sıkılaşmak için spor yapmak istiyorum ancak kardio yada uzun süre gidebileceğim sporları istemiyorum. Bebeğimi yalnız bırakamayacagım için. Acaba Power plate yada pilates yapabilir miyim. Konuştuğum bir spor hocası bu sporları yapabileceğimi ancak cok randumanlı olamayacagını söyledi. Sebebi de emzirme...

Sayfayı Paylaş