gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Mustafa Filmi İzlemeye değer mi

Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

MANİSA REKOR KIRACAK [​IMG] 29 EKİM’DE VİZYONA GİRECEK “MUSTAFA” FİLMİ MERAKLA BEKLENİYOR. YENİ ASIR GAZETESİNDEKİ HABERE GÖRE, EGE’NİN BİR ÇOK İLİNDE SİNEMA BİLETLERİ HAFTALAR ÖNCESİNDEN TÜKENDİ...

22 Ekim Çarşamba tarihli Yeni Asır gazetesinin magazin eki Sarmaşık’ta yer alan Hacer Önoğlu imzalı habere göre, 29 Ekim’de tüm Ege “Mustafa”yı izleyecek. Haberin detayları söyle...

Gazeteci Can Dündar’ın Atatürk’ün içimizden biri olduğunu göstermek için kaleme aldığını belirttiği ‘Mustafa’ filmi için Ege’nin birçok ilinde sinema biletleri haftalar öncesinden tükendi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 45. Antalya Aytın Portakal Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve vizyona giriş tarihi 29 Ekim olarak açıklanan belgesel film ‘Mustafa’ için, İzmirliler haftalar öncesinden biletlerini ayırtmaya başladı.

Atatürk’ün bilinmeyen yanlarını perde taşıyan, Atatürk’ü şablondan kurtarıp, O’nun içimizden biri olduğunu anlatan ve Gazeteci Can Dündar’ın kaleme alıp yönettiği ‘Mustafa’nın gördüğü ilgi, İzmir ve Ege’deki sinema salonlarının yetkililerini de şaşırttı.

İzmir’deki sinema salonlarının hemen hemen hepsinde gösterilecek olan film, Ege’nin pek çok ilinde de ilgi görüyor.

EN ÇOK TALEP
    Mustafa filminin en çok Alsancak bölgesinden talep gördüğünü belirten Karaca Sineması yetkilisi Serdar Aslan, “Biletlerin gişe satışları başlamadan, ilk günün bütün seansları kapatıldı. Ekstra seans açmayı bile düşünüyoruz. Özelikle kalabalık gruplar halinde seanslar ayırtılıyor. Rotaracatlar da 29 Ekim’de iki seansı kapattılar. O gün filmi izlemeye Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle gelecekler. ‘Titanik’ filmi bile 1 yıl vizyonda kaldığına göre ‘Mustafa’ çok uzun süre vizyonda kalacağa benziyor” dedi.

Agora Balçova, Palmiye Avşar, Çiğli Kipa Cinecity, Konak Pier Cinabonus, Konak Şan ve Forum Bornova AFM sinemaları da filmin vizona girmesine haftalar kala rezervasyonlarına başladı. Özellikle, şirketlerden ve okullardan toplu olarak başvuru yapıldığını belirten sinema yetkilileri Mustafa filminin İzmir’de bu kadar çok ilgi görmesinin normal olduğunu belirtti.

Viyondaki filmleri Manisalılarla buluşturan Hollywood Sineması, 29 Ekim’de gösterime girecek olan “Mustafa” filmine Manisalılaın da yoğun ilgi gösterdiklerini belirtti. Filmin gösterimine kısa bir süre kala Manisa’daki okullardan özel matineler için yoğun talep gelirken; Manisalı vatandaşlar da rezervasyon yaptırmakta vakit kaybetmedi. Yaklaşık 150 kişilik Manisa Merkez Hollywood Sineması, ‘Mustafa’ filmi ile bilet satışında rekora koşacak.

Aydın’da da 29 Ekim’de Ceylan Sineması’nda gösterime girecek olan Mustafa’yı izlemek isteyen Aydınlılar şimdiden biletleri tüketmeyi başladı. Özellikle kadın dernekleri Ceylan Sineması’nın salonlarını kapatırken öğrenciler de toplu bilet alımları yapıyor. Mustafa Ceylan Sinemaları’nda iki hafta gösterimde kalacak. Ceylan Sineması sahibi Erkut Ceylan, gelen talepler doğrultusunda bu sürenin uzayacağını tahmin ettiklerini söyledi. Bazı illerde filmin vizyona hangi tarihte vizyona gireceği belli olmazken Menemen’de film, aralık ayında vizyona girecek.

2 SAATE SIĞMADI

2008 yapımı olan ve 115 dakika süren filmin yazarı ve Yönetmeni Can Dündar. Filmde Atatürk’ün seslendirmesini Yetkin Dikinciler yaparken filmin özgün müzikleri ise Goran Bregoviç’e ait. Çekimleri yaklaşık 9 ayda tamamlanan ve oluşturulması için daha çok yabancı arşivler kullanıldı. Filmin maliyetini 1 milyon euro olarak açıklayan Can Dündar Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Mustafa ile ilgili şunları sölylemişti:

“Filmde; toprağını kaybetmiş, bunun derin acısını yaşayan, kendisine yeni bir yurt kurmaya çalışan ve bunu başaran bir çocuğun hayatını işledik. Atatürk’ün bazı zaaflarını da ele aldık. Yalnızlığını, eşinden ayrılışını ve gecce karanlıkta asla uyuyamadığını anlattık. En çok etkilendiğim sahnelerden birisi de annesini kaybettiğini anlattığı andı. Burada, belgeseli izlerken ‘Keşke şunları da işleseydik’ dedim. Tabii ki Atatürk’ü 2 saatte sığdırmak mümkün değil.”

Mustafa Filmi İzlemeye değer mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ciro mu, piyasa değeri mi

Ciro mu, piyasa değeri mi

Capital Dergisi, dünyada ve Türkiye’de zaman zaman gündeme gelen, ’şirketlerde başarıyı ciro artışıyla mı, piyasa değeri büyümesiyle mi ölçelim’ tartışması açtı. Eskiden şirketlerde başarı için ciro ve kárlılığa bakılırken, şimdilerde piyasa değerinin de öne çıkmaya başladığı tartışılıyor. DÜNYANIN dev şirketlerinin ciro ve piyasa değeri açısından farklı sıralarda yer alması, iş dünyasında...
  2. Sezen Aksu - Değer Mi Hiç

Sezen Aksu - Değer Mi Hiç

Bir rüya görür gibi Seninle bulutlara uçtuğumda Bir ateş yakar beni Sevginle tutuştuğumu sanırdım Yağmur olup damla damla Öperdim öperdim dudaklarından Bir nehir gibi cağlar Akardım akardım damarlarından Değer mi hiç değer mi hiç Değer mi değer mi değer mi söyle Bir rüya ömür boyu Sürer mi sürer mi sürer mi böyle Değer canım değer elbet Değer bir tanem aşk için her şeye Ne hayal...
  3. Bitanem,değer miydi? Değdi mi?

Bitanem,değer miydi? Değdi mi?

Meleklerime duygu yüklü bir yazı daha.Yazanın emeğine yüreğine sağlık:) BİTANEM, DEĞER MİYDİ? DEĞDİ Mİ? Gece oldu yine, yalnızlık hırkamı giydim bekliyorum. Anılar masanın üzerinde duruyor mavi kaplı defterimin atında, ağlıyor kelimeler kalemimden dökülen her hatıraya. Ay parlak hiç olmadığı kadar aydınlık bir yüzüm var şimdi oturduğum koltuğumdan bana bakan Ay'a el sallıyorum, gülmek...
  4. Mavi Gözlülerin Nazarı Değer mi?

Mavi Gözlülerin Nazarı Değer mi?

kimlerin nazarı değer, mavi gözlerin nazarı, nazar hakkında Halk arasında mavi gözlü kimselerin nazarının değdiği söylenir ve bu inanış oldukça yaygındır. Bilimsel araştırmaların da bunun doğruluğunu söylüyor. Haber ile ilgili detaylar ise şöyle; Nazar üzerine yazılmış şarkılar, şiirler, zamanında yaşanmışlıklarla dilimize girmiş atasözleri saymakla bitmez. Nazar göz değmesi desek de...

Sayfayı Paylaş