Mustafa Kemal demek,

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

mustafa kemal demek atatürk demek şiiri mustafa kemal özgürlük ne özgürlük sözleri Mustafa Kemal demek,
    Kafalardan cahilliği silmek.
    Geçmişi hiç unutmadan
    Gelecekler tarafından sevilmek
    Mustafa Kemal demek,
    Kendini bilmek.
    Türkiyemiz için uykusunu bölmek.
    Mustafa Kemal demek,
    Hak davada yiğitçe ölmek.
    Mustafa Kemal demek:Barış, Vatanı savunmaktır, karış karış.
    İnsanlığa faydalı yarış.
    Mustafa Kemal demek,
    Allah'a insanca varış.
    Düşmanları yurttan atan
    Türklüğün şanına şan katan.
    Mustafa Kemal demek,
    Biz ölsekte 'Sağ Olsun Vatan! '
    Mustafa Kemal demek,
    Göklerde özgür kanat.
    Mustafa Kemal demek,
    İlerlemek, hainlere inat.
    Mustafa Kemal demek,
    Okulalr dolusu çiçek
    Mustafa Kemal demek,
    Günlerimiz hep mutlu geçecek...

Mustafa Kemal demek, konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ben Mustafa Kemal'im

ben mustafa kemal im şiiri ben mustafa kemalim şiiri kemal Ben Mustafa Kemal'im Ben Mustafa Kemal'im Kıyılarım dalgalarımca geniş Ben Mustafa Kemal'im Halkın özbenliğinden gelmiş. Ben Mustafa Kemal'im 'Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini' Ben Mustafa Kemal'im 'Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini' Ben Mustafa Kemal'im Halkın benliğine sığınmış kişi Anadoluya ilk adım...
  2. MUSTAFA KEMAL sin

Siyahın beyaza özlemini Dindirdin içimizde Kurtardın yedi rengi Kavsi kuzahın çerçevesinden Bize ümit bize vatan bize can Nabzımıza kan verdin Sidin geceyi ufkumuzdan Bulut bulut yağdı mutluluk Vatan topraklarına Özgürlüğümüz seninle büyüdü Deniz,deniz,ova, ova, dağ,dağ Seninle bayraklaştı alnımız Sen öldün Türk milleti sağ Hem de dipdiri ayakta Türküm diyen herkes eserinle...
  3. Türk'ün Mustafa Kemal'i

Türk'ün Mustafa Kemal'i Çakmak çakmaktı gözleri. Engin denizler kadar mavi, Engin denizlerin başlangıcı kadar yakın, Okyanuslar kadar sonsuzdu Bakışları. Ağustos’ta bir destan yazdı Sevdası yurt, sevdası özgür bir vatan O’nda bir yürek vardı ki, Özgürlük özlemiyle kavrulan İnanç dolu bir destan Kocatepe’den Akdeniz’e uzanan Mayıs sabahında Bir güneş olup doğdu karanlıklara...
  4. Mustafa Kemal Marşı

mustafa kemal marşı Mustafa Kemal Marşı Mustafa Kemal'dir bizim adımız, Barış, dostluk, başarı parolamız, İzmir'de dalgalanır bayrağımız, Cehalete karşıdır hep kavgamız. Ayrılmak yok Atatürk'ün yolundan, Çalışacağız and içtik hiç durmadan. Her güçlüğü yenmek için birleştik. Kenetlendik bilim için erkek kız, Zor da olsa tüm sınavlardan geçip, Çağdaş uygarlığı biz aşacağız....
  5. Mustafa Kemal Seslense

behçet kemal çağlar mustafa kemal seslense mustafa seslense behcet çağlar şiiri MUSTAFA KEMAL SESLENSE Yüzyıllar öncesinden Yüzyıllar sonrasından sesleniyorum size Ben Mustafa Kemal' im heyy... Ben Mustafa Kemal' im Büyük büyük denizlerim vardır benim Hürriyeti içmiş dalgalarım, Hürriyetle kabarmış dalgalarım vardır benim Ulusumun yanında sevincim Ben Mustafa Kemal' im heyy......
  6. Mustafa Kemal Paşa

mustafa kemal paşa şarkısı mustafa kemal paşa şarkıları [IMG] [IMG] Dokuzuncu Ordu Müfettişi Mustafa Kemal Paşa, Amasya'da (Hazitan 1919) [IMG] Muatafa Kemal, Sivas Kongresi günlerinde (Eylül 1919) [IMG] TBMM Başkanı Mustafa Kemal, I. İnönü Savaşı'nın geçtiği alanı gezerken (Bozüyük, 10-15 Şubat 1921) [IMG] Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, Sakarya Savaşı'nda cephede (10 Eylül 1921)...
  7. Mustafa Kemal ATATÜRK....

MUSTAFA KEMAL Dünyada tabiatın binbir tecellisi var, Korkunç olursa kıştır,munis olursa bahar. Görmüşe benzer mi hiç bahsetsem ikisinden Birinin tipisinden, ötekinin sisinden. Bazen durgun denizin görürüm taştığını, Yükselen dalgaların göğe yaklaştığını, O dalgalar ki yılda yalnız bir gün şahlanır, Şahlandı mı ne kıyı, ne koy, ne yelken tanır.. Engini alt üst eden bu rüzgarların adına,...
  8. mustafa kemal seslense

behçet kemal çağlar mustafa kemal seslense mustafa seslense behcet çağlar şiiri MUSTAFA KEMAL SESLENSE Yüzyıllar öncesinden Yüzyıllar sonrasından sesleniyorum size Ben Mustafa Kemal' im heyy... Ben Mustafa Kemal' im Büyük büyük denizlerim vardır benim Hürriyeti içmiş dalgalarım, Hürriyetle kabarmış dalgalarım vardır benim Ulusumun yanında sevincim Ben Mustafa Kemal' im heyy......
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş