gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mustafa Kemal, Sivas Kongresi

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik.
    Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag alanda bulunan Ara.. butonuna aramak istediginiz kelimeyi, kelime obegini yazarak, ilgili iceriklerimize
    ulasabilirsiniz.

Saygilarimizla.

Melekler Mekani Yonetimi

Mustafa Kemal, Sivas Kongresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sivas Kongresi

Sivas Kongresi

sivas kongresine kimler katıldı atatürk nerelerde kongreler yaptı sivas kongresi neden toplandı kongresi niçin toplandı Sivas Kongresi Niçin Toplandı? Kasım 1914'de girdiğimiz Birinci Dünya Savaşı'ndan yenik çıktık. Savaş sona erdiğinde milyonlarca kilometrekare toprağı ve yüzbinlerce insanımızı kaybetmiş olarak Anadolu topraklarına çekildik. Türkleri, Anadolu'dan da atma projesi devreye...
  2. Sivas kongresi!

Sivas kongresi!

Sivas Kongresi 4 Eylül 1919'da Mustafa Kemal Paşa'nın davet sahibi sıfatıyla başkanlık kürsüsünden yaptığı konuşmayla açıldı. Daha sonra yapılan oylamayla Mustafa Kemal Paşa kongre başkanlığına seçildi. Kongre gündemini Erzurum Kongresi'nin tüzük ve bildirisiyle 25 temsilcinini aralarında hazırladıkları bir muhtıra oluşturmaktaydı. İlk üç gün daha çok usul tartışmaları ile geçmişti. Mesela...
  3. Mustafa Kemali Düsünüyorum

Mustafa Kemali Düsünüyorum

MUSTAFA KEMAL'İ DÜŞÜNÜYORUM Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yeleleri alevden al bir ata binmiş Aşıyor yüce dağları, engin denizleri, Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda, Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri... Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında Destanlar yaratıyor cihanın görmediği Arkasından dağ dağ ordular geliyor Her askeri Mustafa Kemal gibi. Mustafa...
  4. Mustafa Kemal ATATÜRK....

Mustafa Kemal ATATÜRK....

MUSTAFA KEMAL Dünyada tabiatın binbir tecellisi var, Korkunç olursa kıştır,munis olursa bahar. Görmüşe benzer mi hiç bahsetsem ikisinden Birinin tipisinden, ötekinin sisinden. Bazen durgun denizin görürüm taştığını, Yükselen dalgaların göğe yaklaştığını, O dalgalar ki yılda yalnız bir gün şahlanır, Şahlandı mı ne kıyı, ne koy, ne yelken tanır.. Engini alt üst eden bu rüzgarların adına,...
  5. Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün çocukluk ve gençlik anıları nelerdir ?

Sayfayı Paylaş