gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mustafa Kemal'i Arıyorum

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mustafa Kemal'i Arıyorum

Mustafa Kemal'i arıyorum ben,
    Yoktan var edilen koca ülkede!
    Milletin amacı olan ülküde.

Bir milletin yasa koyulduğu gün,
    On Kasım bugün, bak işgaldeydin dün!
    Silkin karanlıktan kurtul topyekün!

Nerde, meydanlarda nutuk atanlar?
    Nerde vatan, millet, Sakaryalar? ? ?
    Neden üstümüzde kara bulutlar?

Yolsuzluklara dur diyebilecek,
    Vatan uğruna ser verebilecek!
    Hainsem hesap sor diyebilecek!

EnCey bunu beğendi.
  2. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Özlem anıyoruz seni Mustafa Kemal ATATÜRK..

Mustafa Kemal'i Arıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk'ün Mustafa Kemal'i

Türk'ün Mustafa Kemal'i

Türk'ün Mustafa Kemal'i Çakmak çakmaktı gözleri. Engin denizler kadar mavi, Engin denizlerin başlangıcı kadar yakın, Okyanuslar kadar sonsuzdu Bakışları. Ağustos’ta bir destan yazdı Sevdası yurt, sevdası özgür bir vatan O’nda bir yürek vardı ki, Özgürlük özlemiyle kavrulan İnanç dolu bir destan Kocatepe’den Akdeniz’e uzanan Mayıs sabahında Bir güneş olup doğdu karanlıklara...
  2. Ah Mustafa Ah Mustafa

Ah Mustafa Ah Mustafa

Ah Mustafa Ah Mustafa Ah Mustafa’m ah Mustafa’m. Mustafa arkadaşımdı,sırdaşımdı Bir cansız bedenle sırt üstü uzanmıştı Anılar canlandı birer birer Hayatı geçti gözlerimin önünden. Taksiciydi Mustafa çalışırdı gündüz gece, Bir lokma ekmek götürebilmek için evine. Bir gece çalan telefonu karısı açtı Dinledi dinledi,hırsla kapattı. Köyden aradılar dul Naciye ölmüş Kalk git...
  3. Mustafa Kemal'i sevmek…

Mustafa Kemal'i sevmek…

Özgürlüğü ve bağımsızlığı sevmek… Bunları karakter, yani ruh, öz, omurga olarak kabul edenleri sevmek. Mustafa Kemal'i sevmek… Fikri hür, ilmi hür, irfanı hür olanları sevmek… Mustafa Kemal'i sevmek… Yoksul, yürekli, namuslu,yalansız, riyasız, pazarlıksız…Tertemiz alnından vurulup düşen hem de daha , bir tek kurşun atmadan, o istedi diye Allah deyip şehitlik için ileri atılan...
  4. Zübeyde Hanım'ın Mustafa Kemal'i

Zübeyde Hanım'ın Mustafa Kemal'i

Ölüm döşeğindeki Zübeyde Hanım, kendisine oğlunu soran gazeteciye " Allahın bana bu oğlu vatanı kurtarmak için gönderdiğine inanıyorum" diye yanıt vermişti Lozan görüşmeleri sırasında Anadolu'ya gelen İngiliz kadın gazeteci Grace Ellison, Mustafa Kemal Paşa ile röportaj yaparken, Zübeyde Hanımı merak eder ve yanına çıkar. Ölüm döşeğindeki Zübeyde Hanım, oğlu Mustafa Kemal'e olan...
  5. mustafa sandal organik şarkı sözü arıyorum

mustafa sandal organik şarkı sözü arıyorum

günaydın, mustafa sandalın yeni albümü çıkmış sanırım, organik, o şarkısının sözlerini arıyorum bulabilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş