gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mustafa Kemal'in Anlatımı

Konu, 'Atatürk Videoları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

2. efgh950

efgh950 Forum Okuru

sh51817
    edit by ecelin

Mustafa Kemal'in Anlatımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa Kemal'in yaveri anlatıyor!

Mustafa Kemal'in yaveri anlatıyor!

mustafa kemalin yaveri mustafa kemal in yaveri atatürkün yaverlerinin isimleri Atatürk'ün yaveri Salih Bozok , şuursuzca sarayin merdivenlerinden asagiya kostu. Alt katta bos buldugu bir odaya dalip kapiyi kapatti. Az sonra iceriden tek el silah sesi duyuldu. Sesi duyup kosanlar iceride onu kanlar icinde buldular. Tabancasindan kalbine sıktıgı bir kursunla devrilmisti . Atatürk'ü ugruna...
  2. Ben Mustafa Kemal'im

Ben Mustafa Kemal'im

ben mustafa kemal im şiiri ben mustafa kemalim şiiri kemal Ben Mustafa Kemal'im Ben Mustafa Kemal'im Kıyılarım dalgalarımca geniş Ben Mustafa Kemal'im Halkın özbenliğinden gelmiş. Ben Mustafa Kemal'im 'Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini' Ben Mustafa Kemal'im 'Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini' Ben Mustafa Kemal'im Halkın benliğine sığınmış kişi Anadoluya ilk adım...
  3. Mustafa Kemal'im Ararım Seni

Mustafa Kemal'im Ararım Seni

Mustafa Kemal'im Ararım Seni Doğru yol gösteren öncümüz yoktur Mustafa Kemal’im ararım seni Bu garip ülkede derdimiz çoktur Kanayan yarama sararım seni Yetiş şimdi yetiş halkın perişan Bayrağın-vatanın-ülken perişan Cumhuriyet nerde, ilken perişan Yaradan Allah’a sorarım seni Devlet başına geçenler şaşırdı Haram yiyip; malı-mülkü aşırdı Bu talanlar sabrımızı taşırdı Milletime...
  4. Canım Mustafa Kemal'im

Canım Mustafa Kemal'im

Canım Mustafa Kemal'im Ey benim bağımsız paşam, Canım Mustafa Kemal'im... Söyle de dağların aşam, Canım Mustafa Kemal'im... Atam sensiz dünya yalan, Hep palavra-yalan-dolan, İzin oldu bize kalan, Canım Mustafa Kemal'im... Gittin bir deryaya ATAM Bilmem ki kimlere çatam Söyle sensiz nasıl yatam Canım Mustafa Kemal’im… Senden sonra gelenleri Gördük halka gülenleri Bitmez...
  5. Mustafa Kemal'in gönül hikayesi.

Mustafa Kemal'in gönül hikayesi.

Mustafa Kemal’in az bilinen* “çok masum bir gönül hikâyesi”ni anlatacağım. Selanik’te öğrenci iken* Nadire diye bir komşu kızı varmış. Ciğerlerinden hasta olan bu kız Mustafa’ya pek hayranmış. Her geçişinde pencereye koşar* ona bakarken yüzünü al basarmış. Bir gün komşu kızı Hatice’ye açılmış: “Mustafa Bey* öteki arkadaşlarına hiç benzemiyor” demiş. Bu gizli sevdayı Mustafa’ya...

Sayfayı Paylaş