gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa Yıldızdoğan - Bu Vatan Kimin

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Bu vatan toprağın kara bağrında Sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda
    Kendini tarihe verenlerindir.

Tutuşup kül olan ocaklarından,
    Şahlanıp,köpüren ırmaklarından,
    Hudutlarda gaza bayraklarından,
    Alnına ışıklar vuranlarındır

İleri atılıp sellercesine,
    Göğsünden vurulup tam ercesine,
    Bir gül bahçesine girercesine,
    Şu kara toprağa girenlerindir.

Mustafa Yıldızdoğan - Bu Vatan Kimin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa Yıldızdoğan - Vatan Destanı

Mustafa Yıldızdoğan - Vatan Destanı

o kadar doluki toprağın şanla bir değil sanki bin vatan gibisin yüce dağlarına çöken dumanla göklerde yazılı destangibi sin biryandan hep böyle taştınköpürdün bir yandan cefalı bir ömür sürdün fakat ne derece ezildinse dün şimdi yine tunçtan kalkangibisin bir insan nihayet kemikle ettir bu et bu kemiğe can hürriyettir en büyük hürriyrt cumhuriyet tir demekki şimdi en bin can gibisin...
  2. Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

şu dağların meşeleri karanlık etekleri olur çayır çimenlik kızanlarda burda eder yarenlik sarı zeybek şu dağlara yaslanır yağmur yağar pusatları ıslanır sarı zeybek dağdan dağa taşınır taşınırda yüce dağlar aşınır molaverip gökçen kızı düşünür efe dağdan köye doğru seslenir güzel gökçen sesi duyar süslenir __________________
  3. Mustafa Yıldızdoğan - deli kız

Mustafa Yıldızdoğan - deli kız

benim derdim senin derdin ne farkımız vardı derdin ölene dek hep yanyana hani benle beraberdin delikıız dağ küsermi toprağna dal küsermi yaprağına el küsermi parmağına abenim aşkım deli kız durma öyle sessiz sessiz ne yaparım söylesensiz olamayız biliyorsun neben sensiz nesen bensiz deli kııız dağ küsermi toprağına dal küsermi yaprağına el küsermi parmağına abenim aşkım deli kız...
  4. Mustafa Yıldızdoğan - Barışmam

Mustafa Yıldızdoğan - Barışmam

mustafa yıldızdoğan barışmam Küstü yar beni kırdı kalbimi Düğün olsa bayram olsa barışmam Bilemedi kadirimi kıymetim Ağlasa sararsa solsa ölse barışmam Feymani kar yağar boran üstüne Bina yapılır mı viran üstüne Yemin etmedim ya Kur-an üstüne Gayrı bundan sonra ölse barışmam. __________________
  5. Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir

Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir

mustafa yıldızdoğan aşan bilir karlı dağın ardını aşan bilir karlı dağın ardını mustafa yıldızdoğan çeken Aşan bilir karlı dağın ardını Çeken bilir ayrılığın derdini Bülbül kaca aldın gülün nargını Gül alıp satmanın zamanı değil Yaprak gazel olmuş durmuyor dalda Vefasız güzelden bize ne fayda Bu ayda olmassa gelecek ayda Ölürüm vazgeçmem sevdiğim senden Selvinin dalları boyumdan uzun...

Sayfayı Paylaş