gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa Yıldızdoğan - Çırpınırdı Karadeniz

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

çırpınırdı karadeniz notaları Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün bayrağına
    Ah ölmeden bir görseydim
    Düşebilsem toprağına

Sırmalar sarsam koluna
    İnciler dizsem yoluna
    Fırtınalar dursun yana
    Yol ver Türk'ün bayrağına.

Kafkaslar'dan esen yeller
    Şimdi Sana selam söyler
    Olsun bütün Moskof eller
    Kurban Türk'ün bayrağına.

Ayrı düştüm dost elinden
    Yıllar var ki çarpar sinem
    Vefalı Türk geldi yine
    Selam Türk'ün bayrağına.

Kafkaslar'dan aşacağız
    Türklüğe şan katacağız
    Türk'ün şanlı bayrağını
    Moskova'ya asacağız.

Türk eşine, Türk eşine
    Kıyar mı hiç Türk eşine
    Bütün dünya kurban olsun
    Türk'ün Başbuğ Türkeş'ine
    Ülküdaşlar dua etsin
    Türk'ün Başbuğ Türkeş'ine.

Mustafa Yıldızdoğan - Çırpınırdı Karadeniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

şu dağların meşeleri karanlık etekleri olur çayır çimenlik kızanlarda burda eder yarenlik sarı zeybek şu dağlara yaslanır yağmur yağar pusatları ıslanır sarı zeybek dağdan dağa taşınır taşınırda yüce dağlar aşınır molaverip gökçen kızı düşünür efe dağdan köye doğru seslenir güzel gökçen sesi duyar süslenir __________________
  2. Mustafa Yıldızdoğan - deli kız

Mustafa Yıldızdoğan - deli kız

benim derdim senin derdin ne farkımız vardı derdin ölene dek hep yanyana hani benle beraberdin delikıız dağ küsermi toprağna dal küsermi yaprağına el küsermi parmağına abenim aşkım deli kız durma öyle sessiz sessiz ne yaparım söylesensiz olamayız biliyorsun neben sensiz nesen bensiz deli kııız dağ küsermi toprağına dal küsermi yaprağına el küsermi parmağına abenim aşkım deli kız...
  3. Mustafa Yıldızdoğan - Barışmam

Mustafa Yıldızdoğan - Barışmam

mustafa yıldızdoğan barışmam Küstü yar beni kırdı kalbimi Düğün olsa bayram olsa barışmam Bilemedi kadirimi kıymetim Ağlasa sararsa solsa ölse barışmam Feymani kar yağar boran üstüne Bina yapılır mı viran üstüne Yemin etmedim ya Kur-an üstüne Gayrı bundan sonra ölse barışmam. __________________
  4. Mustafa Yıldızdoğan - Aşk Budur

Mustafa Yıldızdoğan - Aşk Budur

Mecnuna Dar Gelen ÇÖlde Yerİm Var Ferhat DaĞlar Deldİ,taŞta Terİm Var Nesİmİnİn Bedenİnde Derİm Var YÜzyillardan Bana GeÇen AŞk Budur Fermanlari HİÇe Sayan AŞk Budur. Yesevİden ÖdÜnÇ Aldim Hirkayi Haci BektaŞ Nefesİnde Kilpayi Yunus Oldum Tamamladim Halkayi YÜzyillardan Bana GeÇen AŞk Budur Fermanlari HİÇe Sayan AŞk Budur Dede Korkut Destaninda Harf Benİm KÖr OĞluna Gİden Posta Benİm Zarf...
  5. Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir

Mustafa Yıldızdoğan - Aşan bilir

mustafa yıldızdoğan aşan bilir karlı dağın ardını aşan bilir karlı dağın ardını mustafa yıldızdoğan çeken Aşan bilir karlı dağın ardını Çeken bilir ayrılığın derdini Bülbül kaca aldın gülün nargını Gül alıp satmanın zamanı değil Yaprak gazel olmuş durmuyor dalda Vefasız güzelden bize ne fayda Bu ayda olmassa gelecek ayda Ölürüm vazgeçmem sevdiğim senden Selvinin dalları boyumdan uzun...

Sayfayı Paylaş