gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mutevazı ıle ılgılı hadısler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bu soruyu cevaplar mısınız

2. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    Allah için mütevazi olanı Allah yüceltir. Böbürleneni Allah alçaltır. Allah'ı çok ananı Allah sever.
    İnsanlar ya cehennem kömüründen başka bir şey olmayan ölmüş ecdadlarıyla övünmekten vazgeçerler, yahut da Allah katında, burnuyla pislik yuvarlayan Mayıs böceğinden daha adi bir dereceye düşerler. Allah Teala Hazretleri sizden cahiliye kibirini temizledi. Artık o, muttaki bir mümin veya bedbaht bir facirdir. İnsanların hepsi Hz. Adem'in evlatlarıdır. Adem ise topraktan yaratılmıştır.

...Harise ibnu Vehb el-Huzai şöyle demiştir: Ben Peygamber(S)'den işittim: "Size cennet ehline delalet edip bildireyim: Her zaif olan insanlar tarafından zaif görülen (mütevazı') mümindir. O şayet Allah bir şey üzerine yemin etse, Allah muhakkak onu yemininde gerçek çıkarırdı. Size cehennem ehlini de bildireyim: Onlar da her katı yürekli, kibirli ve hileci, ululuk taslayan kimselerdir." buyuruyordu.

mutevazı ıle ılgılı hadısler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. alı ıle oya

alı ıle oya

Ali ile Oya - Ali gel. - Geldim Oya buyur. - Ali ata bak. - Oya ata baktım. - Ali topu tut. - Oya topu tuttum. - Ali okul açıldı. - Oya okul ne güzel! - Ali okula koş - Oya okula koştum. - Ali bayrak as. - Oya bayrak astım. - Ali ılık süt iç. - Oya ılık süt içtim. - Ali su getir. - Al Oya bu su. - Ali çay demle. - Peki Oya pekiii. - Ali çamaşırları as. - Hıhııı Oya hıhıııı -...
  2. Hapis Ile Tazyik

Hapis Ile Tazyik

tazyik hapis cezası tazyik hapsi ne demek hapsi nedir ne demek nedir Madde 76 - (Değişik madde: 24/05/1962 - 51/ 1 md.) * Mal beyanında bulunmıyan borçlu, alacaklının talebi üzerine beyanda bulununcaya kadar icra mahkemesi hakimi tarafından bir defaya mahsus olmak üzere hapisle tazyik olunur. Ancak bu hapis üç ayı geçemez.
  3. Yusuf Ile Züleyha

Yusuf Ile Züleyha

Yusuf ile Züleyha hikayesi Yusuf’un rüya görmesiyle başlar. Yusuf rüyasında on bir yıldız, ay ve güneşi görür. Ardından on bir yıldızın, ayın ve güneşin etrafında döndükten sonra yere eğilip kendisine secde ettiklerini görür. Sabah olduğunda Yusuf gördüğü rüyayı babası Yakub’a anlatır. Yakub, Yusuf’a bu rüyayla peygamberlik haberi verildiğini ve kardeşleri dahil hiç kimseye hiçbir şey...
  4. Ameller Ile İlahisi

Ameller Ile İlahisi

ben bu amellerim ile giremem o cennetine ilahisi ben bu amellerim ile giremem o cennetine sözleri ilahisinin sözleri ben bu amelerim ile giremem o cennetine (2) rabbim bizide de aff eyle koy bizide cennetine(2) cennetine cennetine koy bizide cennetine rabbim bizide aff eyle koy bizide cennetine cok korkuyorum olumden olum deyil amelimden(2) korkum azrailden deyil cehenemin atesinden(2)...
  5. dogudaki kız cocukları ıle ılgılı hıkayeler yazılar

dogudaki kız cocukları ıle ılgılı hıkayeler yazılar

töre ile ilgili hikayeler çocuklarla ilgili hikayeler çocuklarla hikaye töre ile makaleler HAYATIN KARDELENLERİ Kan davası yüzünden *****’den İstanbul’a gelirler. Mustafa ilk başlarda her işi yapar en sonunda oturdukları evin yakınında bir bakkal dükkânı açar bir apartmanın kapıcı dairesinde kalırlar. Hatice apartmanın temizlik işlerini yapar kızları Hayat ise lise son öğrencisidir fakat...

Sayfayı Paylaş