gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Mutfak Ocağı En İyi Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

mutfak ocağı nasıl temizlenir mutfak ocağı temizleme mutfak ocağı

Sevgili melekler, mutfakta en sık yağlanan ve temizlemesi insanı sinir eden yerlerin başında ocaklar gelir. Yemek yaparken sürekli kirlenen ve yağlanan mutfak ocaklarınızın pratik bir şekilde temizlenmesi için aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız...

Ocak temizliği için öncelikle ocağın gözlerini ve tencere konulan kısımlarını çıkartın. Daha sonra temizlik malzemesinin bulaşmaması için ocakların çakmaklarını streç film veya peçete ile sıkıca sarın.

Krem temizleyiciyi tüm ocağı yayılacak şekilde dökün. Daha sonra mutfak beziyle dağıtın. Birkaç dakika kirlerin kabarması için bekleyin. Mutfak bezini yuvarlak hareketlerle uygulayarak ocağı silin. Eğer kirler inatçıysa ovmanız gerekebilir, bu durumda kaliteli bir mutfak bezi kullanarak ocağın temizlik sırasında çizilmesini önleyebilirsiniz.

Ocak gözlerini bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz gibi krem temizleyici veya bulaşık deterjanı ile de temizleyebilirsiniz. Gözleri temizledikten sonra ocağa yerleştirmek için mutlaka tam olarak kurumasını bekleyin.

Ocağınız ankastre çelik bir ocaksa özel çelik temizlik malzemeleri kullanmalısınız. Bu sayede ocağınız daha parlak olacaktır.

Mutfak Ocağı En İyi Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. en iyi 10 mutfak tezgahı

en iyi 10 mutfak tezgahı

mutfak fayans modelleri tezgah arası fayans modelleri mutfak tezgahı tezgah fayansları Piyasada mutfak tezgahlarının birçok çeşidini bulmanız mümkün. Sizler için hazırladığımız bu liste ile en iyi 10 mutfak tezgahı malzemesinin avantaj ve dezavantajlarını inceleyip, mutfağınızı yenilerken nasıl bir tezgah tercih edeceğinizi kolayca belirleyebilirsiniz. 1. Granit...
  2. En İyi 10 Mutfak Tezgahı

En İyi 10 Mutfak Tezgahı

laminant mutfak tezgahı fiyatları laminat tezgah fiyatları laminant tezgah siyah tezgahlı mutfak siyah granit Siz meleklerime ilginç ve farydalı bulduğum bir bilgiyi getirdim. En iyi 10 mutfak tezgahı.. Özellikle yeni ev alacak meleklerim için daha faydalı olacağına inanıyorum. :) Piyasada mutfak tezgahlarının birçok çeşidini bulmanız mümkün. Sizler için hazırladığımız bu liste ile en iyi...
  3. En iyi mutfak robotu hangisi

En iyi mutfak robotu hangisi

en iyi mutfak robotu en iyi mutfak robotu hangisi, fiyatları, nedir, markaları, tavsiye, öneri, kullanıcı yorumları istiyorum lütfen arkadaşlar. Çeyizim için mutfak robotu alacağım ama henüz kararsızım. Çünkü en iyisi hangisi bilmiyorum. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. sizin kullandığınız mutfak robotu hangisi ve fiyatı ne kadar lütfen yardım Melek'ler:)
  4. Halılarımı En İyi Nasıl Temizlerim?

Halılarımı En İyi Nasıl Temizlerim?

halı temizliği, halılar nasıl temizlenir, halı temizliği hakkında Sevgili melekler, genelde halı temizliği için halı yıkama fabrikaları tercih edilse de şöyle köpük köpük yıkamanın yerii ne tutabilir ki? :) Eğer siz de halılarınızı fabrikalar yerine kendi ellerinizle yıkamak istiyorsanız vereceğimiz ipuçları işinize yarayacaktır. Zira bu ipuçları sayesinde halılarınız ilk aldığınız gün gibi...
  5. Ocak Nasıl Temizlenir?

Ocak Nasıl Temizlenir?

ocak nasıl temizlenmeli, pratik temizlik bilgileri, temizlik önerileri, ocak neyle temizlenir Hemen hemen tüm ev hanımların çilesidir ocağı temizlemek... Hele birde bazen taşan ve sıçrayan yemek ve sağlardan dolayı oluşan kir ve lekeler temizlemede bayanlara güçlük yaşatır. Sizlere en pratik şekilde ocağınızı nasıl temizlemesiniz konusunda işinize yarayacak bilgileri bu yazımız da...

Sayfayı Paylaş