Mutfakta Düzeni Sağlamanın 7 Yolu

ARZUZU

Daimi Üye
Üye
Mutfakta Düzeni Sağlamanın 7 Yolu
Melekler özellikle çalışan kadınların derdi mutfak, mutfakta düzeni sağlamak zor değil ama bizleri kesinlikle zorluyor.

Asmayı deneyin!
Önlükler, tutacaklar, havlular, şekerlik, kitaplar gibi el altından kalkabilecek ama şık görüntü yaratabilecek objeleri bir rafa kaldırın ve altındaki alanı asmak için kullanın
Ayırın

Dolabınızdaki raflara mutfak eşyalarını dizerken günlük olanları alt raflara koyun. Özel günlerde ve daha az kullandıklarınızı üst raflara istifleyin.
Gruplayın

Benzer ürünleri bir araya toplayarak gruplayın. Tavalar, tencereler, plastik ürünler vb mutfak eşyalarını bir yere toplayın
Yakın tutun
Buzdolabı poşeti, strech film, folyo gibi ürünleri buzdolabı yakınında bir dolapta saklayın. İhtiyacınız olduğunda el altında bulunsun.
Plastikler
Plastik saklama kapları için bir çekmece ayırın ve hepsini bir arada tutun. Kapaklarıyla gövdelerini ayrı saklarsanız, yerden tasarruf edersiniz.
Dolap içi
Dolap içinde düzeni sağlamak için tekerlekli organizatörleri kullanabilirsiniz. Çekin, yerleştirin, itin, hepsi bu
Yeriniz azsa
Eğer az çekmeceniz varsa, çatal bıçaklarınızı kupalarda saklayarak çekmecelerinizi farklı ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

ay arzu bu linki ben hazırlamalıydım :D:D bana ilk kez gelen biri mutfağımda herşeyi bulabilir o kadar herşey sıralı ve düzenlidir :D ANNEM sağolsun :D:D ondan öğrendim

nilcim açıkcası ev de en onemli yer mutfaktır benım ıcın mutfağım duzenlı tertipli olunca her yer duzenlı gelıyor bana hahaha

aldığını yerine koy diye bi cümlesi var annemin valla onu uyguladınmı hiç bir yer dağılmıyor :D:D

Geri